اوکراین از رهبران جهان می خواهد که در اولین روز در داووس تلاش های جنگی را تشدید کنند | داووس 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که جنگ این کشور با روسیه در اولین روز کامل گردهمایی نخبگان جهانی در داووس بر اوکرایین حاکم بود، از رهبران جهان خواسته است تا تلاش‌ها را برای بیرون راندن نیروهای ولادیمیر پوتین از خاک خود تشدید کنند.

در حالی که جنگ چشم انداز اقتصاد جهانی را در سال 2023 تیره کرده است، یولیا سویرینکو، معاون نخست وزیر اوکراین، از متحدان این کشور خواست تا عرضه سخت افزارهای نظامی را افزایش دهند تا روسیه سریعتر شکست بخورد.

سویریدنکو در پاسخ به این سوال که آینده اوکراین چه خواهد بود، گفت: «آخر موفقیت است. روسیه به هدف خود نخواهد رسید و ما قطعاً در این جنگ پیروز خواهیم شد.»

در همین حال، اولنا زلنسکا، بانوی اول اوکراین، از یک نطق خاص استفاده کرد و از شرکت کنندگان در مجمع جهانی اقتصاد خواست از نفوذ خود برای پایان دادن به تجاوز روسیه استفاده کنند.

زلنسکا به نمایندگان در داووس گفت که برخی در استفاده از نفوذ خود شکست می‌خورند، یا گاهی اوقات از آن به‌گونه‌ای استفاده می‌کنند که «تفرقه‌های بیشتری ایجاد می‌کند».

در دنیایی که تانک ها اجازه دارند به نیروگاه های هسته ای حمله کنند، زندگی چگونه می تواند باشد؟ وقتی مرزهای دولتی شروع به فروپاشی کنند و یکپارچگی کشورها پایمال شود، تورم چه خواهد شد؟» او پرسید.

زلنسکا افزود: «اگر متجاوز شکست نخورد، این جنگ می‌تواند فراتر رفته و بحران‌ها را گسترده‌تر کند».

او سه نامه از همسرش ولودیمیر زلنسکی آورد تا به آلن برست، رئیس کنفدراسیون سوئیس، به رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، و برای شی جین پینگ چین، که به معاون نخست‌وزیر تسلیم شده است. ، لیو هه که در داووس شرکت می کند.

زلنسکا فاش کرد که “اگر مردم دور هم جمع شوند، می توانند کوه ها را جابجا کنند.”

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی گفت: تهاجم روسیه به اوکراین باعث ایجاد یک بحران انرژی در مقیاس بی‌سابقه‌ای شد. او گفت: «دنیای ما هرگز شاهد بحران انرژی به این عمق و پیچیدگی نبوده است.

در عین حال، این امر به توسعه انرژی پاک کمک زیادی کرد. در گذشته انرژی های پاک انرژی های تجدیدپذیر، ماشین های الکتریکی، راندمان، پمپ های حرارتی بودند که در حال رشد بودند، اما محرک اصلی دلایل زیست محیطی بود. بزرگترین راننده [of renewables] امروز امنیت انرژی است – رشد داخلی انرژی صلح است.

بیاتا یاورچیک، اقتصاددان ارشد بانک اروپایی برای بازسازی و توسعه (EBRD)، گفت که تمرکز از آخرین نشست داووس در ماه مه تغییر کرده است.

در ماه مه، ما در مورد بازسازی صحبت می کردیم [of Ukraine]. اکنون تمرکز بر گذر از زمستان است، آنچه در اینجا و اکنون در حال رخ دادن است.

جاورجیک گفت که نهادهای بین المللی مانند EBRD بر حمایت بودجه اضطراری و تعمیرات اضطراری تمرکز کرده اند. او گفت: «ما به روشن نگه داشتن چراغ‌ها، گرما روشن و حرکت قطارها کمک می‌کنیم.

حداقل 7 میلیون اوکراینی از زمان آغاز جنگ در فوریه گذشته به خارج از کشور گریخته اند و جاورجیک گفت که EBRD مشتاق است با ارائه کمک در ماه های آینده از موج دیگری از پناهندگان جلوگیری کند. او گفت: «سرمایه انسانی به اندازه سرمایه فیزیکی مهم است.

فون در لاین گفت اتحادیه اروپا اوکراین را ترک نخواهد کرد. او گفت: «ما تا زمانی که طول بکشد در آن هستیم و در کنار دوستان اوکراینی خود هستیم».

استیو پنداروفسکی، رئیس جمهور مقدونیه شمالی، گفت که می ترسد بالکان غربی نقطه نرمی در معماری امنیتی اروپا باشد. پنداروفسکی در یکی از رویدادهای داووس گفت که رژیم پوتین سال‌ها تلاش کرده تا از طریق اخبار جعلی و تبلیغات، مردم منطقه را تحریک کند.

او پیش بینی کرد که روسیه می تواند تلاش کند توجه غرب را از اوکراین منحرف کند و منطقه غربی بالکان بیشتر از کشورهای بالتیک در معرض این خطر است.

پنداروفسکی گفت: «به نظر من در حال حاضر به اصطلاح نقطه نرم در کل معماری امنیتی پاناروپایی، به غیر از اوکراین، از خطر کرملین، غرب بالکان است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …