مطالعه: پوشیدنی‌ها می‌توانند به تشخیص بیمارانی که پس از یک رویداد آسیب‌زا دچار مشکل هستند کمک کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دستگاه پوشیدنی می تواند به تشخیص و نظارت بر بیمارانی که پس از یک رویداد آسیب زا با خواب ضعیف، درد و اضطراب دست و پنجه نرم می کنند، کمک کند. تحقیق منتشر شده در روانپزشکی جاما.

این مطالعه بیش از 2000 شرکت‌کننده را به مدت هشت هفته پس از گزارش به بخش اورژانس پس از قرار گرفتن در معرض استرس آسیب‌زا، مانند تصادف اتومبیل، تجاوز فیزیکی، تجاوز جنسی، سقوط جدی یا تلفات جمعی مورد بررسی قرار داد. اکثر افراد شرکت کننده در این مطالعه در حال بهبودی پس از یک تصادف رانندگی بودند.

شرکت کنندگان مجهز شدند واریز لایف ساینسز مطالعه دیده می شود و دستور داده است که حداقل 21 ساعت در روز از آن استفاده کنید. محققان هشت نشانگر زیستی مهم را برای علائم عوارض نامطلوب عصبی پس از سانحه، مانند درد، افسردگی، اضطراب و اختلال خواب پیدا کردند.

کاهش واریانس فعالیت 24 ساعته با شدت درد بیشتر و 6 معیار فعالیت استراحت با تغییرات درد در طول زمان همراه بود. آنها همچنین دریافتند یک نشانگر زیستی خواب، تعداد دفعاتی که شرکت‌کننده در طول خواب بیدار می‌شود، با تغییرات درد، خواب و اضطراب مرتبط است.

نشانگرهای زیستی ساده یا برش‌های تغییر علائم نشان می‌دهند که این نشانگرهای زیستی ممکن است به عنوان ابزار غربالگری اولیه برای شناسایی افراد دارای بهبود بالقوه خوب در این حوزه‌ها که ممکن است نیازی به ارزیابی بیشتر نداشته باشند، مفید باشند. در عمل بالینی، آنها می‌توانند به عنوان داده‌های کمکی برای کمک به بیماران و پزشکان عمل کنند. نویسندگان این مطالعه نوشتند که آیا علائم پس از تروما بهبود می یابند یا بدتر می شوند.

قابل ذکر است، میزان ارتباط بین بیومارکرهای فعالیت استراحت فردی و پیامدهای APNS کوچک بود و هیچ نشانگر زیستی واحدی به ارزش اخباری مثبت و منفی بالا برای تغییر علائم APNS دست یافت. با توجه به این، این نشانگرهای زیستی احتمالاً بیشترین کاربرد را در صورت استفاده برای اقدامات دیگر مانند گزارش خود را افزایش دهید.”

چرا مهم است

محققان به برخی محدودیت‌ها در این مطالعه اشاره کردند، مانند اینکه همه شرکت‌کنندگان به بخش اورژانس گزارش دادند و بیشتر آنها از تصادفات رانندگی جان سالم به در بردند، بنابراین ممکن است داده‌ها به سایر بیماران تروما قابل تعمیم نباشد.

این مطالعه به هشت هفته پس از یک رویداد آسیب‌زا محدود شد و تجزیه و تحلیل به داده‌های پوشیدنی و خود گزارش‌دهی نیاز داشت.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که مطالعه آنها شامل گروهی بود که از نظر اقتصادی-اجتماعی محروم تر بودند. اکثر شرکت کنندگان زن بودند، در حالی که نیمی از مطالعه سیاه پوست، 34٪ سفید پوست و 11٪ اسپانیایی بودند. تقریباً 80٪ از مطالعه مدرک دانشگاهی نداشتند، در حالی که 64٪ 35000 دلار در سال یا کمتر درآمد داشتند.

محققان نوشتند: “بیشتر افراد رویدادهای آسیب زا را تجربه می کنند و بسیاری از افرادی که برای مراقبت پس از استرس تروماتیک به اورژانس مراجعه می کنند با یک یا چند APNS پایدار دست و پنجه نرم می کنند. این امر به ویژه برای افراد از جمعیت های محروم از نظر اقتصادی و اجتماعی صادق است.”

دستگاه‌های پوشیدنی مچ با شتاب‌سنجی رایج هستند و ویژگی‌های فعالیت استراحت 24 ساعته به‌دست‌آمده از دستگاه‌های پوشیدنی ممکن است افرادی را که از تروما در جمعیت‌های پرخطر بهبود می‌یابند، شناسایی کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …