در حالی که تهدید سقف بدهی در حال ظهور است، وال استریت و واشنگتن فقط برنامه های خشن دارند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در ماه قبل از افزایش سقف بدهی در تابستان 2011، اوراق قرضه دولتی با تاریخ کوتاه موسوم به اسکناس به سرعت ارزش خود را کاهش داد و بازده آنها را – که نشان دهنده هزینه وام سه ماهه دولت است – به شدت بالاتر برد. قیمت سهام کاهش یافت و بازدهی 10 ساله خزانه داری در جهت مخالف حرکت کرد، تا حدی به این دلیل که سرمایه گذاران هنوز آن را مکانی امن برای پارک پول نقد خود می دانستند.

اما هیچ نکول واقعی در سال 2011 وجود نداشت. تنها باری که ایالات متحده نتوانست صورتحساب را بپردازد در سال 1979 بود – اما این پس از توافق و به دلیل یک مشکل فنی بود.

برخی از سرمایه‌گذاران در صورتی که ایالات متحده از بدهی‌های خود عقب نشینی کند، به دنبال محافظت از این کشور هستند. یکی از تاجران در BNP Paribas اخیراً برخی از سرمایه‌گذاران را برای معاوضه‌های پیش‌فرض اعتباری ایالات متحده ارسال کرد، که در ازای حق بیمه کمی، مقداری بیمه ارائه می‌کند و اگر دولت به موقع آن‌ها را پرداخت نکند، پولی را که از دست می‌دهند، پرداخت می‌کند. چنین لیست قیمتی نادر است، با توجه به عدم احتمال نکول، علاقه به حمایت از بدهی آمریکا معمولاً پایین است. قیمت این قراردادها به طور پیوسته در شش ماه گذشته افزایش یافته است، که حاکی از احتمال بالاتر، هرچند کم، برای نقض سقف بدهی است.

پریا میسرا، رئیس استراتژی نرخ‌های جهانی در TD، گفت که در حالی که تحلیلگران و سرمایه‌گذاران به احتمال فاجعه سقف بدهی فکر می‌کنند، او در انتظار خرید و فروش در بازارهای بدهی اندکی دیده است. ابهامات هنوز گسترده است، و بسیاری از سرمایه گذاران فکر می کنند که در نهایت مصالحه ای حاصل خواهد شد، رضایتی که خانم Misra آن را نابجا می داند.

او گفت: “وضعیت سیاسی مشابه است، اما بازارهای مالی نقدینگی بسیار کمتری دارند.”

اخیراً سابقه ای برای فروپاشی وجود دارد. معاملات در بازار خزانه داری در سال 2020 و با شروع همه گیری ویروس کرونا شکست خورد، زیرا سرمایه گذاران به سرعت برخی از انواع بدهی های دولتی را فروختند و یک واکنش زنجیره ای دامپینگ دارایی را آغاز کردند، بدلم که تنها در نتیجه مداخله فدرال رزرو متوقف شد.

اگر بازارها یک فاجعه جدید ناشی از بحث محدودیت بدهی را تجربه کنند، فدرال رزرو می تواند دوباره این آسیب را کاهش دهد. مقامات بانک مرکزی برای یک نکول احتمالی در سال‌های 2011 و 2013 برنامه‌ریزی کردند و رونوشت‌های آن نشست‌ها یک کتاب بازی خشن و غیرجذاب را نشان می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …