“پورن پناهندگان اوکراین” خطراتی را برای زنان فراری از جنگ افزایش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اندکی پس از آغاز تهاجم تمام عیار روسیه به اوکراین در فوریه گذشته، در یکی از دفترها در وین، زنگ خطر به صدا درآمد.

دفتر نماینده ویژه سازمان امنیت و همکاری اروپا و هماهنگ کننده برای مبارزه با قاچاق در Human Beings متوجه انفجاری در جستجوهای آنلاین برای محتوای جنسی مربوط به زنان و دختران اوکراینی شد.

بسته به کشور، جستجوهای متناظر برای کلمات کلیدی مانند “اسکورت”، “پورن” یا “تجاوز جنسی” همراه با کلمه “اوکراینی” 600٪ افزایش یافت، در حالی که “پورن پناهندگان اوکراین” به عنوان جستجوی پرطرفدار ظاهر شد.

در سوئد، جایی که درخواست خدمات جنسی ممنوع است، و اطلاعات دقیقی از مشتریان در دسترس است، 30 مرد از 38 مردی که در ماه مارس دستگیر شدند، به طور خاص برای زنان اوکراینی در ماه اول جنگ جستجو کردند.

این چیزی است که آندره آ سالوونی معاون هماهنگ کننده مبارزه با قاچاق سازمان امنیت و همکاری اروپا آن را به عنوان یک “محیط سمی” توصیف می کند.

“آگهی های شغلی سایه دار” و وعده های پول “آسان”.

در طول ماه‌ها، با تشدید جنگ، افراد بیشتری از اوکراین وطن خود را ترک کردند تا به خارج از کشور پناه ببرند، در کشورهایی که عمدتاً به این زبان صحبت نمی‌کنند، ارتباطات اجتماعی کمی دارند یا اصلاً ارتباط اجتماعی ندارند، و عمدتاً به کمک دولت برای مسکن وابسته هستند. و درآمد

بیش از 90 درصد آنها زن و کودک هستند.

در همان زمان، سالوونی و همکارانش به طور فزاینده‌ای «تبلیغات شغلی مشکوک» را در گروه‌های فیس‌بوک و چت‌های تلگرامی پیدا کردند که توسط اوکراینی‌ها برای یافتن اطلاعاتی درباره نحوه خروج از مناطق جنگی استفاده می‌شد.

در آن آگهی‌ها، به زنان و دختران وعده داده شده بود که فرصتی برای کسب درآمد «آسان» – به عنوان مثال، از طریق «همراهی» مشتریان داشته باشند.

برای آگاه کردن پناهندگان اوکراینی از خطرات ناشی از قاچاقچیان، سازمان امنیت و همکاری اروپا یک وب سایت با اطلاعاتی در مورد خطرات و ابزارهای کلاسیک مورد استفاده برای به دام انداختن زنان و دختران و یک خط تلفنی راه اندازی کرد.

این وب‌سایت به زبان‌های انگلیسی، اوکراینی و روسی هشدار می‌دهد: «شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد زنان اوکراینی برای جستجوی کار و مسکن در کشورهای میزبان مورد استثمار جنسی قرار می‌گیرند یا مجبور به کار می‌شوند.

از جمله به افرادی که از اوکراین فرار می کنند توصیه می شود اسناد شناسایی را در برنامه DIYA دولت اوکراین آپلود کنند، هرگز با غریبه ها تنها نروند، برنامه های سفر خود را به دیگران اطلاع دهند، فقط از منابع رسمی کمک بپذیرند، و یک کلمه رمز با اقوام خود ترتیب دهند. موقعیت های خطرناک

در عین حال، سازمان امنیت و همکاری اروپا تلاش می‌کند تا بر سیاست‌های کشورهایی که در آنها فعالیت می‌کند تأثیر بگذارد تا مردان را از جستجو یا استفاده از خدمات جنسی قربانیان قاچاق منصرف کند.

سالوونی می گوید: «اگر همه مردان فردا خرید سکس را متوقف کنند، استثمار جنسی وجود نداشت.

زنان کجا بیشتر در معرض خطر هستند؟

سالوونی در پاسخ به این سوال که آیا برخی کشورها خطر بیشتری برای اوکراین دارند، گفت: “اگر شما یک قاچاقچی بودید، آیا احتمال بیشتری داشتید در کشوری فعالیت کنید که خرید جنسی قانونی است، بازار به نسبت بزرگتر است، و آنها می توانند درآمد بیشتری کسب کنند.” زنان و دختران نسبت به دیگران

“یا در کشوری که خرید خدمات جنسی مجازات دارد و هنجارهای اجتماعی ممکن است متفاوت باشد؟”

آلمان یکی از لیبرال ترین کشورها در زمینه کار جنسی است. تنها تعداد انگشت شماری از موارد استفاده از خدمات قربانیان قاچاق تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

سالوونی گفت: مشکل در این کشورها این است که “از بیرون یک فعالیت مجرمانه و یک فعالیت غیرجنایی دقیقاً یکسان به نظر می رسد.”

به همین دلیل است که اکثریت قاطع قاچاقچیان با مصونیت از مجازات فرار می کنند. او برآورد کرد که تنها کمتر از 1 درصد از قربانیان در سراسر جهان شناسایی شده اند.

در مقابل، آنچه به عنوان “مدل نوردیک” شناخته می شود – که در آن خرید جنسی جرم انگاری می شود، اما نه خود کارگران جنسی – منجر به پیگرد قانونی آسان تر قاچاقچیان و مشتریان آنها می شود.

در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، یک معکوس به آرامی در حال وقوع است. آلمان و هلند قوانین خود را کمی تشدید کرده است، در حالی که اسپانیا نیز تغییرات قابل توجهی را انجام داده است.

او گفت که رویکرد جدید اسپانیا که سالوونی آن را نوعی “پیمان جنسیتی” می نامد – که در آن رضایت از رابطه جنسی و در نتیجه تجاوز جنسی دوباره تعریف می شود – نمونه ای از این تجدید نظر است.

او توضیح داد که کشورها متوجه شده اند که “رویکرد قدیمی آزادسازی کارساز نیست.”

سالوونی همچنین اذعان کرد که تغییر قوانین موجود به “شجاعت سیاسی” نیاز دارد.

او گفت که در بسیاری از کشورها، بخش قابل توجهی از جامعه وجود دارد که معتقد است کار جنسی باید جرم زدایی شود.

او می‌گوید و برای ایجاد تغییر فرهنگی، آموزش دادن به مردان جوان در مورد رضایت و رفتارهای مثبت نیز ضروری است.

سالوونی در پایان گفت: مردها همیشه یک انتخاب دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …