نواک جوکوویچ کاربالس بائنا را در بازگشت شادی بخش اوپن استرالیا شکست داد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نواک جوکوویچ در بازگشت به مسابقات اوپن استرالیا پس از اخراج سال گذشته، با پیروزی راحت 6-3، 6-4، 6-0 مقابل روبرتو کاربالیس بائنا از اسپانیا در کمتر از دو ساعت در راد لیور به دور دوم رفت. آرنا.

جوکوویچ گفت: “من واقعاً احساس خوشحالی می کنم که به استرالیا برگشتم و در زمینی که در آن بزرگ ترین موفقیت را در زندگی حرفه ای ام کسب کردم، برگشتم.” قطعاً این زمین ویژه‌ترین زمین زندگی من است و نمی‌توانستم شروع بهتری در مسابقات بخواهم.

همانطور که انتظار می رفت پس از استقبال گرمی که در مسابقه نمایشگاهی خود با نیک کیرگیوس یک هفته پیش از او شد، جوکوویچ در راد لاور آرنا با تشویق های بلند و خلق و خوی جشن، با پرچم ها و تابلوهای صربستان در هر گوشه از این عرصه ظاهر شد.

بزرگترین سوال در مورد بازی دور اول جوکوویچ این بود که آیا او واقعاً به زمین خواهد رسید و چه فرمی خواهد داشت. از آنجایی که مشکلات جسمانی او در بازی نیمه نهایی خود در آدلاید در 7 ژانویه، وضعیت ران چپ جوکوویچ منبع بحث بوده است و در مورد اینکه آیا او از قبل تمرین خواهد کرد یا خیر، تردید وجود داشت.

جوکوویچ مسابقه را با تسمه قابل مشاهده روی پای چپ خود شروع کرد و مواقعی وجود داشت که کاملاً خوشحال به نظر نمی رسید، اما در طول مسابقه به خوبی حرکت کرد و در ضربات زمینی خود تردید کمی نشان داد زیرا خط پایه را کنترل می کرد و تا پایان دیکته می کرد.

نواک جوکوویچ پس از پیروزی در مسابقه دور اول خود با هواداران سلفی می گیرد
نواک جوکوویچ پس از پیروزی در مسابقه دور اول خود با هواداران سلفی می گیرد. عکس: لورن الیوت/ رویترز

کاربالیس بائنا که بیشتر در زمین های خاکی در خانه حضور دارد، به اندازه کافی خوب بازی کرد و در ست دوم کمی اصطکاک ایجاد کرد، اما جوکوویچ در تمام طول بازی راحت و آسوده بود و به میل خود سرویس را شکست و خونسرد باقی ماند. پس از ایجاد برتری در دو ست، جوکوویچ با مسابقه فرار کرد و حریف اسپانیایی خود را در مرحله سوم جدا کرد.

با پیروزی خود، جوکوویچ اکنون در 22 بازی متوالی در اوپن استرالیا پیروز شده است تا دهمین عنوان خود را دنبال کند. جوکوویچ گفت: «هر چه بیشتر در یک زمین خاص برنده شوید، هر بار که قدم به زمین می گذارید، احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. این احتمالاً یکی از دلایلی است که من خوش شانس بوده ام که در مسابقات زیادی در این زمین پیروز شده ام، به خصوص در جلسات شبانه. اگر مجبور بودم یک دادگاه و شرایط را انتخاب کنم، آن دادگاه راد لیور، جلسه شبانه، تمام شب خواهد بود.»

جوکوویچ در مرحله بعدی با انزو کواکاد از فرانسه یا هوگو دلین از بولیوی روبرو خواهد شد، مسابقه ای که پس از به تعویق افتادن آن به دلیل گرما و بارش باران در روز سه شنبه، چهارشنبه برگزار می شود.

اوایل روز سه‌شنبه، هولگر رون، نفر نهم، با پیروزی راحت 6-2، 6-3، 6-4 مقابل فیلیپ کراجینوویچ به دور دوم رفت. تیلور فریتز، بازیکن شماره 8، که فرصتی عالی برای بازی عمیق در کوارتر پایانی قرعه کشی دارد، رقابت خود را با پیروزی 6-4، 6-2، 4-6، 7-5 مقابل نیکولوز باسیلاشویلی آغاز کرد.

پس از نیمه شب در مارگارت کورت آرنا، کاسپر رود، نفر دوم، بک هند دو دستی توماس ماچاک جوان چک را خنثی کرد و او با نتایج 6-3، 6-7 (6)، 7-6 (5) عبور کرد. ، 6-4 برد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …