سیدنی پیش‌بینی می‌کند تقریباً یک سال دیگر به اولین روز خود با بیش از 30 درجه برسد | سیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیدنی پس از 330 روز، ماه‌ها بارندگی و هوای بسیار خنک، سرانجام در دمای 30 درجه سانتی‌گراد به پایین نگاه می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود چهارشنبه اولین روز در تقریباً یک سال باشد که انتظار می‌رود دمای هوا در رصدخانه هیل در قلب شهر به 30 درجه سانتی‌گراد برسد و به طولانی‌ترین دوره خنک سیدنی در بیش از سه دهه گذشته پایان دهد.

این در بحبوحه یک سال هوای غیرمعمول سرد، با دوقطبی لا نینا و دوقطبی منفی اقیانوس هند، شرایط مرطوب‌تری را برای شهر به ارمغان آورد.

آخرین روز دمای بالای 30 درجه سانتیگراد در رصدخانه هیل در 21 فوریه 2022 ثبت شد. سیدنی تنها 8 روز از طولانی ترین رگه روزهای خود کمتر از درجه حرارت است که بین 31 دسامبر 1882 و 6 دسامبر 1883 بوده است.

Weatherzone در بیانیه ای اعلام کرد که اگر سیدنی به 28 ژانویه بدون رسیدن به 30 درجه سانتیگراد برسد، رسما یک رکورد جدید خواهد بود.

در حالی که دمای ثبت شده در رصدخانه تپه نزدیک به یک سال است که به بالای 30 درجه سانتیگراد نرسیده است، سایر نقاط منطقه شهری سیدنی از فوریه چندین روز 30 درجه سانتیگراد یا بالاتر داشته اند.

این دوره طولانی در زمانی رخ داده است که سایر نقاط کشور به ویژه در ویکتوریا و کوئینزلند موج گرما را تجربه کرده اند.

در حالی که اداره هواشناسی دمای 30 درجه سانتیگراد را در روز چهارشنبه پیش بینی می کند، در بقیه روزهای هفته به نظر می رسد که دمای هوای سردتر بازگردد.

جاناتان هاو، پیش‌بینی‌کننده BoM گفت که CBD به دلیل لانینیا و بادهایی که از سمت شرق می‌آیند، خنک باقی مانده است.

او گفت: “با La Niña، شاهد افزایش پوشش ابر و باران هستید.”

2022 مرطوب ترین سال سیدنی بود که در تاریخ ثبت شده است، ما در ماه مارس و سپس در جولای سیل قابل توجهی داشتیم. سال بسیار مرطوب و مرطوبی بوده است.»

به طور معمول بادها از سمت غرب می وزند و با پایین آمدن به شهر دماهای گرمتر را از کوه های آبی می گیرند، اما امسال بادهایی که به سیدنی می آیند عمدتاً از سمت شرق می آیند، به این معنی که به دلیل دمای آب در تاسمان سردتر هستند. .

هاو گفت: «ما برای گرم شدن به بادهای غرب نیاز داریم. اما ما ندیدیم که در سال گذشته، بسیاری از بادها از سواحل بودند و اثرات خنک کنندگی داشتند.

هوای سردتر روند آب و هوای جهانی را نیز تحت تأثیر قرار داده است، به طوری که سازمان جهانی هواشناسی هفته گذشته اعلام کرد که هشت سال گذشته گرم ترین سال ثبت شده در جهان بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …