جابور از ترس جان سالم به در می‌برد اما موگوروزا در دور اول اوپن استرالیا کنار می‌رود | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شما نمی توانید یک عنوان گرند اسلم را در هفته اول بدست آورید، اما قطعاً می توانید آن را از دست بدهید و برای مدتی در راد لاور آرنا در روز سه شنبه، به نظر می رسید که Ons Jabeur می خواهد خودش آن را بفهمد. اما وقتی تونسی نیاز به الهام داشت، یک چیز را به خود یادآوری کرد: “من به خودم گفتم که شماره 2 جهان باشم و فقط در این مسابقه پیروز شوم.” او با لبخند گفت.

پیروزی 7-6 (8)، 4-6، 6-1 بازیکن شماره 2 مقابل تامارا زیدانسک به همان اندازه که خط امتیاز به نظر می رسد فشرده بود. او سه ست پوینت را در تای بریک ست افتتاحیه ذخیره کرد و پس از رها کردن دومین ست، تنها یک بار بود که به وقت استراحت 2-1 در بازی تعیین کننده رسید که شماره 2 جهان ریتم همیشگی خود را پیدا کرد و برای پیروزی مقابل خود کنار رفت. یک حریف سرسخت

نایب قهرمان ویمبلدون و یو اس اوپن سال گذشته، ژابور بند نگران‌کننده‌ای دور زانوی راست خود داشت و اگرچه به نظر نمی‌رسید این حرکت او را تحت تأثیر قرار دهد، اما سرسختی زیدانسک مطمئناً تأثیری داشت. این اسلوونیایی ممکن است در رده 98 جهان قرار داشته باشد، اما او به اندازه کافی خوب بود که دو سال پیش در مسابقات آزاد فرانسه به نیمه نهایی برسد و در آخرین نبرد خود در سال 2019 جابر را شکست داد.

با این حال، در این چند سال خیلی چیزها تغییر کرده است. جابر خود را از بازیکنی با استعداد فراوان اما مستعد ناسازگاری به یک مدعی همیشگی برای بزرگترین عناوین تبدیل کرده است. تنها النا ریباکینا که در ویمبلدون تنیس الهام‌بخش بازی می‌کرد، و شماره 1 جهان، ایگا سویاتک، که همین کار را در US Open انجام داد، مانع از کسب اولین عنوان اسلم در سال گذشته شد. اگر بخواهد این را برنده شود، باید پیشرفت کند، اما نکته خوب این است که او کار را انجام داده است، که به او زمان می‌دهد تا فرم خود را پیدا کند.

در حالی که بام روشن بود و گرمای شدید روز با بارندگی شدید جایگزین شد، Jabeur سرویس را در بازی افتتاحیه حذف کرد. او پس از یک بازی طولانی دوم شکست خورد و علیرغم اینکه بهترین بازی خود را انجام نداد، همچنان توانست با نتیجه 4-1 پیش بیفتد. با این حال، همیشه شکننده به نظر می رسید و زیدانسک به تساوی 4-4 بازگشت. اسلوونیایی در تای بریک 6-4 پیش افتاد اما جابور هر دو ست پوینت را نجات داد، دومی با یک دراپ شوت زیبا و ترکیب بک هند والی. او به یک برنده فورهند نیاز داشت تا ست پوینت سوم را در امتیاز 7-8 ذخیره کند و سپس ست را بگیرد.

اگرچه زیدانسک نمی رفت و در هشتمین گیم دوم شکست خورد زیرا او یک ست تعیین کننده را مجبور کرد. اما ژابور بازی خود را به موقع پیدا کرد و 2-1 و دو بار دیگر شکست خورد تا کمی درخشش را به نتیجه برساند. جبور گفت: «مسابقه بسیار سختی بود. من خیلی خوب بازی نمی کردم و او مرا تحت فشار زیادی قرار می داد. داشتم ناامید می‌شدم اما خوشحالم که در ست دوم اجازه دادم. این ورزش سختی است، شما نمی خواهید سه ست بروید، اما خوشحالم که برنده شدم.”

آرینا سابالنکا در بازی دور اول خود در مسابقات آزاد استرالیا
آرینا سابالنکا با نتیجه 6-1 و 6-4 مقابل ترزا مارتینکووا پیروز شد. عکس: خبرگزاری آنادولو/ گتی ایماژ

آرینا سابالنکا با پیروزی در آدلاید فصل را با سبکی آغاز کرد و بلاروسی بزرگ در حال حفظ شتاب خود است. به نظر می رسد که بازیکن شماره 5 مشکلات سرویس را که سال گذشته امیدهای او را برای قهرمانی در اولین اسلم از بین برده بود، حل کرده است و او در پیروزی 6-1 و 6-4 مقابل ترزا مارتینکووا از جمهوری چک قوی به نظر می رسید. او گفت: “من باید روی طرز فکرم کار کنم و آرام بمانم و وقتی اشتباه می کنم خیلی ناراحت نشم.” من واقعاً معتقدم که این تنها چیزی است که در بازی من از دست داده است.

نفر چهارم، کارولین گارسیا، که فینال پایان فصل WTA را در سال گذشته برنده شد، به همان اندازه تاثیرگذار بود که کاترین سبوف را 6-3، 6-0 6-0 شکست داد، اما گاربینه موگوروزا، قهرمان دو دوره اسلم، از بازی خارج شد و شکست خورد. 3-6، 7-6 (3)، 6-1 توسط الیز مرتنز، بازیکن شماره 26. موگوروزا اسپانیایی اکنون در پنج مسابقه گذشته خود شکست خورده است که با سال 2020 که به فینال رسید بسیار فاصله دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …