شهر فرانسوی معتقد است مدونا ممکن است صاحب آثار هنری از دست رفته در جنگ باشد – و درخواست وام می کند | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وجه اشتراک مدونا خواننده و آمیان در شمال فرانسه چیست؟ شهردار شهر، بریژیت فوره، می‌گوید که خیلی زیاد نیست، او اذعان می‌کند که ستاره جهانی احتمالاً تا به حال نام شهر را نشنیده است.

با این حال، فوره اصرار دارد که بین این دو «پیوند خاصی» به شکل نقاشی اوایل قرن نوزدهم وجود دارد که زمانی در موزه آمیان آویزان بود تا اینکه در طول جنگ جهانی اول بدون هیچ اثری از دست رفت.

اکنون شهردار از مدونا درخواست می‌کند تا تابلویی را که در اختیار دارد – دایانا و اندیمیون که تصور می‌شود اثر ژروم-مارتین لانگلوآست – را قرض دهد تا بتواند تلاش موفق آمیان برای تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۸ باشد.

فوره در فراخوان ویدئویی خود می گوید: “مدونا، احتمالاً نام آمیان را نشنیده اید … اما پیوند خاصی بین شما و شهر ما وجود دارد.”

او می‌افزاید: «این نقاشی احتمالاً اثری است که قبل از جنگ جهانی اول توسط موزه لوور به موزه آمیان امانت داده شده بود و پس از آن اثری از آن گم شد.»

شهردار آمیان، بریژیت فوره، در یک درخواست ویدئویی از مدونا درخواست می کند
شهردار آمیان، بریژیت فوره، در یک درخواست ویدئویی از مدونا درخواست می کند. عکس: فیسبوک

این نقاشی رنگ روغن که توسط لویی هجدهم برای آویزان کردن در سالن دایان در کاخ ورسای سفارش داده شد و در سال 1822 تکمیل شد، در سال 1873 توسط جمهوری فرانسه خریداری شد. این نقاشی در موزه هنرهای زیبا – که اکنون موزه پیکاردی است به نمایش گذاشته شد – در آمیان از سال 1878، اما تصور می شد که با بمباران شهر در سال 1918 ویران شده است.

مقاله‌ای اخیر در روزنامه فیگارو پیشنهاد می‌کند که این نقاشی، یا تقریباً مشابه آن، اما بدون امضای لانگلو یا هیچ تاریخی، در سال 1989 در یک حراجی در نیویورک که مدونا 1.3 میلیون دلار برای آن پرداخت کرد، دوباره ظاهر شد، بیش از سه برابر قیمت تخمینی آن.

در آن زمان، به نظر می‌رسید که هیچ‌کس در فرانسه این اثر را به‌عنوان نقاشی لانگلو تشخیص نمی‌داد، اما در سال 2015، متصدی آمینس آن را در پس‌زمینه عکسی از مدونا در خانه‌اش که در مجله پاریس مچ منتشر شد، متوجه شد.

در مارس 1918، آلمانی ها در تلاش برای شکستن خطوط متحدین، آمیان را با گلوله ها و بمب ها به مدت 28 شبانه روز کوبیدند و بخش اعظم شهر از جمله بخشی از موزه را که نقاشی های آن به مکان امن تخلیه شد، ویران کردند.

هنگامی که آنها پس از جنگ به آمیان بازگردانده شدند، لانگلوا مفقود شده بود. ابتدا از زمان بازگشت آثار حذف شده در سال 1918 به عنوان «غیرقابل ردیابی» و سپس «با سقوط بمب بر روی موزه از بین رفت» فهرست شد.

تابلویی که مدونا خریداری کرد 3 سانتی‌متر کوچک‌تر از اثر هنری ناپدید شده در آمیان است و کارشناسان را به این فکر می‌اندازد که آیا اصل آن با حذف امضا و تاریخ است یا کپی است.

این موزه علیه «افراد ناشناخته» به دلیل سرقت این نقاشی اقدام قانونی کرده است، که فوره می گوید هیچ یک از آنها نیازی به نگرانی مدونا ندارند.

فوره در پیام خود به خواننده می گوید: «معلوم است که ما به هیچ وجه مخالفت نمی کنیم که شما این اثر را به طور قانونی به دست آورده اید. ساکنان محلی ما می توانند این کار را دوباره کشف کنند و از آن لذت ببرند.

“این دعای من است، آرزویی که به شما تقدیم می کنم.”

اتحادیه اروپا پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2028 را در دسامبر اعلام خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …