وزیر آموزش بریتانیا می گوید: شانزده سال برای تصمیم گیری در مورد جنسیت کافی است | تغییر جنسیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر آموزش بریتانیا، جیلیان کیگان، پیشنهاد کرده است که نوجوانان 16 ساله به اندازه کافی بزرگ هستند که در مورد جنسیت خود تصمیم گیری کنند، و از دولت بریتانیا برای جلوگیری از لایحه به رسمیت شناختن جنسیت در اسکاتلند خواستار حساسیت می شود.

ریشی سوناک برای اولین بار به استفاده از بخش 35 قانون اسکاتلند 1998 برای توقف این لایحه پس از بررسی وکلای دولت بریتانیا چراغ سبز نشان داد.

کیگان بعداً گفت که با اظهاراتش با سوناک مخالفت نمی‌کند و گفت که او فقط از تجربه شخصی صحبت می‌کند، زیرا در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرده و کار را شروع کرده است.

آلیستر جک، وزیر اسکاتلند، پس از نشست وزرای بریتانیا در روز دوشنبه در وست مینستر برای بررسی نحوه برخورد با این قانون، تصمیم به مسدود کردن این لایحه را اعلام کرد. این به رسمیت شناختن رسمی فردی که تغییر جنسیت می دهد ساده تر می کند، به اصطلاح خود شناسه، به این معنی که افراد نیازی به گواهی پزشکی ندارند و می توانند جنسیت خود را از 16 سال تغییر دهند.

کیگان خواستار حساسیت در مورد این موضوع، به ویژه در مورد جوانان شد. از کیگان پرسیده شد که آیا او راضی است که بچه‌های مدرسه در سن 16 سالگی بگوید که آیا می‌خواهند جنسیت خود را تغییر دهند یا خیر.

ما باید نسبت به کودکان بسیار حساس باشیم. ما در واقع برخی از راهنمایی‌ها را منتشر می‌کنیم و مشورت می‌کنیم، زیرا این یک منطقه بسیار دشوار است که به درستی برسید.» “این باید متناسب با سن باشد، اما کودکان نیز باید حمایت شوند.”

از وزیر که برای دیدگاه شخصی خود تحت فشار بود، از وی پرسیده شد که آیا فکر می کند 16 سال خیلی جوان است یا خیر. «نه، در واقع این کار را نمی‌کنم. من در 16 سالگی کار می کردم، در 16 سالگی مالیات می پرداختم، در 16 سالگی برای خودم تصمیم می گرفتم.

“اما این واقعاً به آنچه من فکر می‌کنم مربوط نمی‌شود، بلکه این است که چگونه مطمئن شویم که تعادل درستی در حمایت از کودکان به دست می‌آوریم، اما همچنین اطمینان حاصل کنیم که آنچه در مدارس به آنها آموزش داده می‌شود متناسب با سنشان باشد.”

اما او در صبحانه بی‌بی‌سی گفت که دولت حق دارد این لایحه را مسدود کند، زیرا بریتانیا نمی‌تواند «دو قانون رقیب جنسیتی و برابری» داشته باشد.

کیگان در پاسخ به این سوال که آیا او با دیدگاه دولت در تضاد است، گفت که اینطور نیست و افزود: “همه 16 ساله ها متفاوت هستند”. او به صبح بخیر بریتانیا گفت: «در 16 سالگی احساس می‌کردم که می‌توانم برای خودم تصمیم بگیرم.

نیکولا استورجن می‌گوید: اگر بریتانیا لایحه اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت در اسکاتلند را مسدود کند، خشمگین است – ویدئو

بنابراین، نه، من اختلاف نظری ندارم. در واقع من نظر محکمی ندارم. عقیده قوی من این است که ما باید با این موضوع با دقت، بسیار حساس رفتار کنیم و در تمام طول مسیر از کودکان حمایت کنیم.»

نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند، گفته است که دولت او احتمالاً در پاسخ به این موضوع یک چالش حقوقی ایجاد خواهد کرد و گفت که استفاده از بخش 35 “در واقع یک شیب بسیار لغزنده” ایجاد می کند و دولت بریتانیا را برای انجام همین کار در سایر موارد تشویق می کند. مناطق.

او آن را «حمله تمام‌جانبه‌ای به پارلمان اسکاتلند منتخب دموکراتیک و توانایی آن در تصمیم‌گیری خود در مورد مسائل واگذار شده» خواند.

جک با اعلام تصمیم برای استفاده از بخش 35 قانون اسکاتلند برای جلوگیری از لایحه دریافت موافقت سلطنتی، گفت: “من نگران هستم که این قانون تأثیر نامطلوبی بر عملکرد قانون برابری در سراسر بریتانیا داشته باشد.

“افراد تراجنسیتی که فرآیند تغییر جنسیت قانونی خود را طی می کنند، شایسته احترام، حمایت و درک ما هستند. تصمیم امروز من در مورد عواقب این قانون برای عملکرد حفاظت از برابری در سراسر GB و سایر موارد محفوظ است.

حزب کارگر هنوز نگفته است که آیا از این اقدام دولت حمایت خواهد کرد، علیرغم اینکه اعضای حزب کارگر اسکاتلند برای رای مثبت به این لایحه شلاق زده شده اند. رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، روز دوشنبه گفت که نوجوانان 16 ساله از نظر قانونی نباید بتوانند جنسیت خود را تغییر دهند و او را در تضاد با حزب خود در اسکاتلند قرار می دهد.

یان موری، وزیر مخفی اسکاتلند، گفت که این موضوع «بیش از آن مهم است که بتوان آن را به مبارزه معمول قانون اساسی تقلیل داد» و این سوال را مطرح کرد که چرا وزرای وست‌مینستر و هالی‌رود روی لایحه اصلاح‌شده «برای جلوگیری از این بن‌بست غیرضروری» با هم کار نمی‌کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …