حقوق واقعی بریتانیا در پایان سال 2022 با سریع ترین نرخ در 20 سال گذشته کاهش یافت | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

میانگین دستمزد واقعی در بریتانیا در پایان سال 2022 به یکی از سریع‌ترین نرخ‌ها در بیش از دو دهه اخیر رسید، زیرا معاملات پرداخت بخش دولتی همچنان در طول بحران هزینه زندگی از بخش خصوصی عقب‌تر است.

دفتر آمار ملی اعلام کرد که دستمزدها به صورت واقعی 2.6 درصد در سه ماه منتهی به نوامبر کاهش یافته است که یکی از بزرگترین کاهش رشد از زمان شروع رکوردهای مشابه در سال 2001 است.

بدون تعدیل تورم، رشد سالانه دستمزد عادی برای همه کارگران، به استثنای پاداش، به 6.4 درصد در طول دوره افزایش یافت. این سریع‌ترین رشد از سال 2001 بود – به استثنای همه‌گیری، زمانی که ارقام رسمی حقوق و دستمزد توسط طرح مرخصی تحریف شد – اما همچنان بسیار پایین‌تر از نرخ تورم کل فعلی در بریتانیا (10.7%) بود.

رشد دستمزدها در بخش خصوصی، قبل از تعدیل تورم، به 7.2 درصد رسید، زیرا دستمزدها در بخش دولتی همچنان با نرخ رشد 3.3 درصدی به طور قابل توجهی عقب مانده است.

این ارقام در حالی است که دولت تحت فشار فزاینده ای برای افزایش دستمزد بخش دولتی در بحبوحه اختلافات متوالی است، پس از آن که معلمان در انگلیس و ولز به اعتصاب رای دادند و پرستاران برای انجام اقدامات بیشتر آماده می شوند.

تقریباً نیم میلیون روز کاری در نوامبر از دست رفت که بالاترین میزان از نوامبر 2011 بود، زیرا کارگران راه آهن و کارکنان پست رویال میل دست از اعتصاب زدند. ONS گفت که تعداد روزهای از دست رفته در اعتصابات از ژوئن تاکنون بالاترین میزان در بیش از 30 سال گذشته بوده است.

جاناتان اشورث، وزیر کار در سایه و بازنشستگی، گفت این ارقام نشان می‌دهد که دولت برای مقابله با بحران هزینه‌های زندگی و حمایت از مردم برای کار “بی ایده است”.

دستمزدهای واقعی در حال کاهش است، تقریباً دو و نیم میلیون نفر به دلیل بیماری بیکار هستند و افراد بسیار زیادی – به ویژه افراد بالای 50 سال – حمایت لازم را برای ماندن در کار یا بازگشت به کار دریافت نمی کنند. “

با توجه به اینکه خانوارها تحت فشار افزایش قبوض انرژی و افزایش هزینه فروشگاه های هفتگی قرار گرفته اند، تورم از بالاترین رقم 41 سال اخیر 11.1 درصد در اکتبر به 10.7 درصد در نوامبر کاهش یافت. انتظار می‌رود ارقام رسمی که در روز چهارشنبه منتشر می‌شوند کاهش ملایم دیگری را به 10.6 درصد نشان دهند، که هنوز به طور قابل‌توجهی بالاتر از میانگین رشد دستمزد و بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی انگلیس است.

جرمی هانت، صدراعظم، گفت که بهترین راه برای کمک به دستمزد کارگران این است که «به برنامه خود برای کاهش تورم در سال جاری پایبند باشیم».

او گفت: «ما نباید کاری انجام دهیم که خطر تعبیه دائمی قیمت‌های بالا در اقتصاد ما را به دنبال داشته باشد، که فقط درد را برای همه طولانی‌تر می‌کند».

نرخ بیکاری 3.7 درصد باقی مانده است، نزدیک به پایین ترین سطح در تقریبا 50 سال. فرصت های شغلی برای ششمین سه ماهه متوالی کاهش یافت، اما تعداد فرصت های شغلی در سطوح بالای تاریخی و بیش از 1.1 میلیون باقی ماند.

اقتصاددانان گفتند که افزایش رشد دستمزدها، قبل از تعدیل تورم، احتمالاً به فشار بر بانک مرکزی انگلیس برای افزایش نرخ بهره در نشست بعدی خود در اوایل فوریه اضافه می‌کند، زیرا بانک مرکزی به افزایش هزینه‌های زندگی واکنش نشان می‌دهد.

Threadneedle Street گفته است که نشانه‌هایی از بازار کار فشرده و رشد قوی‌تر دستمزد می‌تواند باعث افزایش مداوم نرخ تورم شود. این بانک 9 بار متوالی نرخ بهره را به 3.5 درصد افزایش داده است و اقتصاددانان شهر پیش‌بینی می‌کنند که علیرغم فشار بر اقتصاد، افزایش بیشتری داشته باشد.

اشلی وب، اقتصاددان بریتانیایی در موسسه مشاوره کپیتال اکونومیکس، گفت: «ما هنوز فکر می‌کنیم که بازار کار در نهایت کاهش خواهد یافت.

اما این واقعیت که بازار کار کم‌کم بود و رشد دستمزدها قوی باقی ماند، همراه با ثابت‌کردن اقتصاد در ماه نوامبر، انعطاف‌پذیرتر از آنچه انتظار می‌رفت، تنها باعث افزایش ترس بانک مرکزی انگلیس در مورد تداوم تورم، علی‌رغم کاهش، خواهد شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …