محاکمه فعالان راست افراطی به اتهام توطئه برای ترور مکرون | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعضای یک گروه راست افراطی قرار است روز سه شنبه در پاریس به اتهام توطئه برای ترور امانوئل مکرون به عنوان بخشی از تلاش برای کودتا محاکمه شوند.

دادستان ها می گویند اعضای یک گروه تماس گرفتند بارژول ها قصد داشت در نوامبر 2018 در جریان یک سفر رسمی به شمال شرق فرانسه به رئیس جمهور با چاقو حمله کند.

کارآگاهان که مکالمات تلفنی را در طول تحقیقات چهار ساله مورد بررسی قرار دادند، ادعا می کنند که برنامه هایی برای کشتن مهاجران و حمله به مساجد و همچنین شواهدی دال بر یهودی ستیزی وجود داشته است، اما هیچ یک از توطئه های ادعایی اجرا نشد.

وکلای مدافع می گویند که تهدیدات این گروه فقط یک صحبت بوده و هیچ تهدید ملموس یا قریب الوقوعی برای مکرون وجود نداشته است.

فقدان هر گونه اقدام مجرمانه باعث شد تا دادستان ها اتهامات افراد مورد محاکمه – 12 مرد و یک زن بین 26 تا 66 سال – را به توطئه برای ارتکاب یک عمل تروریستی کاهش دهند. متهمان که در صورت مجرم شناخته شدن با حداکثر 10 سال زندان مواجه می شوند، هرگونه تخلف را انکار کرده اند.

لوسیل کولوت، یک وکیل مدافع، گفت که پرونده دادستانی “بر اساس این تخیل است که قرار است یک عمل خشونت آمیز اتفاق بیفتد”.

بارژول ها، یک گروه ملی گرا و ضد مهاجرت با استفاده از نام مستعار محلی ها در مالی به سربازانی که در فرانسه 2013-2014 شرکت داشتند، داد. روی لبه عملیات نظامی، در ابتدای سال 2017 در فیس بوک شکل گرفت.

دستگیری ها به دنبال اطلاعاتی به سرویس های امنیتی داخلی فرانسه مبنی بر اینکه یک فعال راست افراطی مستقر در منطقه آلپ در حال برنامه ریزی برای حمله به ماکرون در نوامبر 2018 در جریان مراسم بزرگداشت روز آتش بس جنگ جهانی اول در وردون در شمال شرق فرانسه بود. رهبر احتمالی آن، دنیس کولینت، مردی بیکار 60 ساله و فعال سابق جبهه ملی راست افراطی، که اکنون Rassemblement National (RN – Rally National) بود، در سال 2020 دستگیر شد.

دادستان ها ادعا کردند که این گروه که در مقطعی 5000 عضو داشت، برای ربودن اعضای پارلمان و سرنگونی دولت نیز توطئه کردند. برخی از جلسات شامل تمرین تیراندازی به سبک شبه نظامی و آموزش کمک های اولیه بود.

زن حاضر در اسکله، که نامش فاش نشده است، یک منشی سابق ارتش 53 ساله از دوردون است که یکی از آنها را در اختیار داشت. بارژول ها ملاقات در خانه اش

در جریان یورش به اموال اعضا، افسران می گویند که آنها اسلحه های گرم از جمله یک تفنگ تهاجمی M16 و دستورالعمل هایی در مورد نحوه ساخت مواد منفجره پیدا کردند. پلیس ظاهراً یک چاقو در خانه پیدا کرد بارژول ها عضو ژان پیر بویه 66 ساله، زمانی که چند روز قبل از دیدار مکرون او را دستگیر کردند. با این حال، بویر در طول بازجویی اصرار داشت که همه اینها فقط یک صحبت عصبانی بود.

اولیویا رونن، وکیل بویر، به خبرگزاری فرانسه گفت: «او اعتراف می‌کند که بحث‌هایی وجود داشته است، اما آنها هرگز بیشتر از این پیش نرفتند. او پیگرد قانونی را متهم کرد که اظهارات خصمانه او را در قبال مکرون «در شرایط زمانی» قرار نداده است، زمانی که خشم گسترده در فرانسه به دلیل افزایش قیمت سوخت که منجر به ظهور جلیقه های زرد (جلیقه زرد) حرکت.

رونن افزود: «آنچه به عنوان یک حمله برنامه‌ریزی شده به رئیس‌جمهور به ما معرفی شد، در واقع آغاز جلیقه زردها است».

گابریل دومنیل، وکیل مدافع، گفت که یکی از اعضای گروه “نظرات مخالفی در مورد دولت” داشت و نظراتی “گاهی افراطی” ارائه کرد. اما آیا این بدان معناست که آنها قصد داشتند دست به اقدام بزنند و به جان رئیس دولت حمله کنند؟ پاسخ منفی است.»

دادستان ها استدلال خواهند کرد که برنامه های این گروه “کاملاً با هدف برهم زدن جدی نظم عمومی از طریق ارعاب و وحشت” بوده و قبل از جلیقه زردها وجود داشته است.

دادگاه تا 3 فوریه ادامه خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …