وزرای سابق آلن تاج و کریستین پورتر در جلسه تحقیق درباره بدهی‌ها حضور خواهند داشت | کمیسیون سلطنتی در بدهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلن تاج، وزیر سابق خدمات انسانی و راشل میلر، افسر رسانه ای آن زمان، در هفته های آینده در برابر کمیسیون سلطنتی بلندپایه بدهی های روبودی حاضر خواهند شد.

انتظار می‌رود که کمیسیون سلطنتی سومین سری جلسات استماع خود را از 23 ژانویه تا 3 فوریه 2023 برگزار کند و در میان موارد دیگر، واکنش وزارتخانه و وزرا را در زمانی که این طرح در اواخر سال 2016 و اوایل سال 2017 مورد انتقاد مداوم قرار گرفت، بررسی کند.

توج به عنوان وزیر خدمات انسانی، زمانی که برای اولین بار سوالاتی در مورد صحت بدهی های رفاهی مطرح شد، مسئول اجرای این طرح بود. او به طور معمول انتقادات از این طرح را رد کرد و آنها را در یک نقطه به عنوان “ایرادات فلسفی” به بازیابی بدهی های رفاهی به طور کلی توصیف کرد.

تاج به توانایی سیستم برای بازیابی 4.5 میلیون دلار بدهی هر روز افتخار کرد، دریافت‌کنندگان رفاه را تهدید کرد و پس از اینکه آبان نیوز استرالیا روش عمیقاً معیوب میانگین‌گیری درآمد را فاش کرد، دفاع طولانی‌مدتی از این طرح انجام داد.

علیرغم سیل شکایات در مورد بدهی های نادرست، تاج در اوایل ژانویه 2017 گفت: “من از افرادی که کاملاً متقاعد شده اند که بدهی ندارند اما به آنها اخطار بدهی داده شده اطلاعی ندارم.”

در زمان‌های دیگر، به نظر می‌رسید که تاج از جزئیات نحوه بازیابی بدهی‌های بخشش اطلاعی نداشت. دفتر او همچنین متهم به افشای اطلاعات شخصی حساس در مورد یک گیرنده رفاه بود که از سیستم انتقاد می کرد، اما بعداً از هرگونه نقض قوانین حفظ حریم خصوصی پاک شد.

میلر در حال طرح سوالات رسانه ای در دفتر تاج در مورد این طرح بود که در اواخر سال 2016 و 2017 مورد انتقاد قرار گرفت. انتظار می رود که او ابتدا در 31 ژانویه در کمیسیون سلطنتی حاضر شود.

انتظار می رود تاج و کریستین پورتر، وزیر وقت خدمات اجتماعی، به ترتیب یک و دو روز پس از شواهد میلر ظاهر شوند.

تاج سال گذشته از اتهامات نادرست در رابطه با میلر پاک شد.

همچنین در لیست شاهدان، هنک یونگن، چهره عمومی Centrelink در طول بحران، و سایر رسانه‌های دپارتمان و افسران آزادی اطلاعات وجود دارد.

تری کارنی، عضو سابق دادگاه تجدیدنظر اداری که در سال 2018 یک مقاله انفجاری در مورد غیرقانونی بودن این طرح نوشت، نیز قرار است در 24 ژانویه ظاهر شود.

لیندسی جکسون، یکی از اعضای اصلی گروه #notmydebt، که به افشای این طرح در مراحل اولیه کمک کرد، انتظار می‌رود جزو اولین شاهدان باشد.

“بلوک استماع 3 تمرکز کمیسیون بر عادلانه بودن، قانونی بودن و ملاحظات سیاستی طرح روبودبت را در مواجهه با انتقادات و بررسی های فزاینده از جمله در رسانه ها، توسط AAT، انجمن آنلاین #Dy my not and the Ombudsman ادامه خواهد داد.” وب سایت کمیسیون سلطنتی می گوید. بلوک استماع همچنین اقدامات اجرایی را در مواردی که بدهی های ادعایی پرداخت نشده است، دفاع مستمر دولت از این طرح و تأثیر آن بر افراد را بررسی خواهد کرد.

کمیسیون سلطنتی تأثیرات این طرح بر افراد، انتقادهای فزاینده از این طرح پس از اجرای آن، نحوه واکنش وزارت خدمات انسانی و وزرای مختلف به انتقادات، و نحوه رسیدگی AAT به درخواست تجدیدنظر در مورد بدهی ها را بررسی خواهد کرد. همچنین «استفاده وزرا و ادارات دولتی از رسانه ها» را بررسی خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …