پدر قرص سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از تایید RU-486، دکتر الیزابت اوبنی، متخصص زنان و زایمان، گفت که بیمارستان او آن را به بیماران قدردان می دهد، اما همچنین با معترضانی مواجه شد که خود را به میزهای جراحی زنجیر کرده بودند.

در ابتدای دهه 1980، دکتر بالیو نامه های نفرت انگیزی دریافت کرد که برخی از آنها یهودی ستیز بود. پوستری در کانادا عکس دکتر بالیو و عبارت «تحت تعقیب برای نسل کشی» را نشان می داد. یکی در سانفرانسیسکو او را با دکتر جوزف منگله، پزشک اردوگاه مرگ نازی ها، یکی دانست و آنها را “برادران خونی” خواند. او گفت که در نیواورلئان، یک بمب کوچک در یک کنفرانس در زمانی که دکتر بالیو سخنرانی می کرد، اگر تاخیر در سفر نبود، منفجر شد.

او همچنین نامه‌های سپاسگزاری از آمریکا و خواهش‌هایی برای یافتن این قرص در آنجا دریافت کرد. برخی در Roussel-Uclaf احساس کردند که او اعتبار کافی برای RU-486 را تقسیم نکرده است. اندکی پس از آنکه دکتر بالیو جایزه لاسکر را برد، از دکتر توچ شیمیدان نقل شد که گفت: «اتین بالیو پدر قرص است، اما پدر این ترکیب نیست.»

برای سال‌ها از ترس اینکه مخالفت در آمریکا منجر به تحریم سایر محصولاتش شود، شرکت از درخواست تایید RU-486 خودداری کرد. در سال 1993، یک سازمان حقوق سقط جنین یک آزمایشگاه مخفی برای ساخت این قرص در انباری در حومه نیویورک راه اندازی کرد. در سال 1994، با حمایت دولت کلینتون از این قرص، راسل اوکلاف حقوق آمریکایی را به شورای جمعیت، یک سازمان غیرانتفاعی اهدا کرد.

سازمان غذا و دارو در سال 1996 مجوز مشروط RU-486 را صادر کرد، اما شرکت‌های بزرگ دارویی آن را تولید نکردند، و تا سال 2000، پس از موافقت یک شرکت کوچک به نام آزمایشگاه‌های دانکو، تأیید کامل آن انجام نشد.

امروزه، در حالی که برخی از ایالت ها تقریباً تمام سقط جنین ها را ممنوع کرده و اقداماتی را برای هدف قرار دادن سقط دارویی پیشنهاد می کنند، سایر ایالت ها و دولت بایدن اقداماتی را برای گسترش دسترسی به قرص های سقط جنین انجام داده اند. بیماران می توانند از طریق تله مدیسین با ارائه دهندگان سقط جنین مشاوره کرده و قرص های تجویز شده را از طریق پست دریافت کنند. یک قانون جدید FDA به داروخانه‌های خرده‌فروشی مانند CVS اجازه می‌دهد تا نسخه‌های قرص‌ها را پر کنند. و در ایالت هایی که سقط جنین ممنوع است، بسیاری از بیماران از یک سازمان سقط جنین پزشکی از راه دور در خارج از کشور قرص سفارش می دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …