«مفتخرم که یک اخلالگر هستم»: GB News در تلاش برای پاکسازی تصویر با دردسرهای فزاینده ای روبرو می شود | اخبار جی بی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیB News با یک برنامه جدید وارد سال جدید شده است: کاهش هزینه‌ها، استخدام استعدادهای اصلی بیشتر، خارج شدن از لیست سیاه تبلیغاتی – و مجبور کردن همه تولیدکنندگان و مجریان به کارگاه‌های آموزشی با موضوع “قانون و آفکام”.

این شبکه تلویزیونی جنجال‌برانگیز و راست‌گرا، که 18 ماه اول پرتلاطم خود را صرف ناآرامی‌های درون و برون‌تنظیم کرده و تلاش کرده تا شهرت خود را به‌عنوان «فاکس نیوز بریتانیا» متزلزل کند، ظاهراً آماده بزرگ شدن است.

آلن مک کورمیک، رئیس GB News، قصد دارد عملیات را “منضبط‌تر” کند و هیچ یک از حدود 200 کارمند تحریریه معاف نخواهند بود.

مک کورمیک در پیام سال جدید برای کارکنان که اولویت‌های کسب‌وکار در سال 2023 را مشخص می‌کند، که توسط آبان نیوز مشاهده شد، گفت که اولین گام یک برنامه آموزشی خواهد بود که به GB News کمک می‌کند تا مکرراً از نقض مکرر کد پخش آفکام، تنظیم‌کننده رسانه، جلوگیری کند.

مک کورمیک گفت: “این تضمین می کند که هر تهیه کننده و مجری پیچیده ترین دانش را در دستان خود دارد.” کارگاه های اولیه، در مورد قانون و آفکام، بدون استثنا برای همه حیاتی است. آموزش همیشه یک سرمایه گذاری عالی است.»

این کانال در مأموریت خودخوانده خود برای تبدیل شدن به یک نیروی شورشی و جایگزینی برای رسانه های جریان اصلی، همچنان به جنجال های مخدوش کننده تصویر در نحوه رسیدگی مجریان و مهمانانش به موضوعاتی از جمله مسائل جنگ فرهنگی، توطئه های ضد واکسن و اخیرا ادامه می دهد. یهود ستیزی

آفکام در سال گذشته 28 تحقیق در مورد خروجی GB News آغاز کرد و 17 مورد نقض کد پخش بریتانیا را پیدا کرد و در حال حاضر دو پرونده باز شده مربوط به برنامه مجری مارک استاین است که بارها در مورد ایمنی واکسن کووید تردید ایجاد کرده است.

مارک استاین.  اخبار جی بی
آفکام دو پرونده در رابطه با نمایش مارک استاین دارد که باعث ایجاد تردید در مورد ایمنی واکسن کووید شده است. عکس: GB News

با این حال، در حالی که GB News در حال ارائه اقداماتی برای جلوگیری از قرار گرفتن در سمت اشتباه Ofcom است، به طور کامل از بحث و جدل دور نخواهد شد.

آنجلوس فرانگوپولوس، مدیر اجرایی GB News می گوید: «ما صداهایی داریم که موضوعات و زمینه های بحث چالش برانگیز را بررسی می کنند. ما وسعت نظر و تجربه ژورنالیستی در سراسر تجارت داریم که برای به چالش کشیدن و جابجایی مرزها آمده است.

به دست آوردن یکی از رقیب اصلی TalkTV، کانال روپرت مرداک که بر اساس قراردادی 45 میلیون پوندی با پیرز مورگان ساخته شده است، یکی دیگر از اولویت های اصلی است.

گفته می‌شود که GB News بن بریسکو، سردبیر سریال Piers Morgan بدون سانسور در TalkTV را که در برنامه صبح بخیر بریتانیا در ITV نیز کار می‌کرد، شکار کرده است.

ایجاد اعتبار یکی دیگر از اهداف کلیدی است، به ویژه پس از ضربه به شهرت از دست دادن نام هایی مانند مجری اصلی و رئیس سابق اندرو نیل، و مدیر تحریریه راه اندازی، جان مک اندرو، مدیر ارشد سابق اسکای نیوز که به اخبار بی بی سی رفته است.

آنجلوس فرانگوپولوس
آنجلوس فرانگوپولوس، مدیر اجرایی جی‌بی‌نیوز، می‌گوید که «گستره نظر» دارد. عکس: دومینیک لیپینسکی / پی

استخدام‌های اخیر شامل مایکل پورتیلو، اندرو پیرس از دیلی میل، و کامیلا تومینی از تلگراف، در کنار ایمون هولمز، ستاره سابق ITV است. آن‌ها به یک صف پخش می‌پیوندند که شامل چهره قطبی نایجل فاراژ است که در پرطرفدارترین برنامه GB News حضور دارد.

فرانگوپولوس می گوید: «جی بی نیوز مفتخر است که یک اخلالگر است. ما مرحله راه اندازی و راه اندازی اولیه را پشت سر گذاشته ایم. ما از صفر شروع کردیم و در مورد آن یاد گرفتیم [UK broadcasting] چشم انداز. این یک سال رشد برای GB News است.

رشد یک هدف ستودنی است. دستیابی به آن با پیش‌بینی اقتصاد بریتانیا به سمت رکود، موضوع دیگری است. زیان ده GB News قرار است امسال کاهش دهد – البته نه در مورد تعداد کارکنان – زیرا رکود اقتصاد کلان بر درآمدهای شکننده آن تأثیر می گذارد.

مک کورمیک به کارکنان گفت: «فضای مالی نمی تواند سخت تر باشد، بنابراین ما باید همچنان سخت تر باشیم. “تقریباً در هر بخش از شرکت ما باید متناسب تر، تیزتر، لاغرتر و منظم تر باشیم.”

مایکل پورتیلو
استخدام‌های اخیر GB News شامل مایکل پورتیلو، روزنامه‌نگار، گوینده و سیاستمدار سابق است. عکس: مارک توماس / رکس / شاتر استوک

تبلیغات منبع اصلی درآمد GB News است که صدا را از خروجی تلویزیون خود در سرویس رادیویی خبری GB خود بازپخش می کند.

با این حال، صدا و سیما از تحریم گسترده تبلیغاتی توسط برندهایی که نمی‌خواهند با برخی از خروجی‌های آن مرتبط باشند، آسیب دیده است.

ریچارد ویلسون، یکی از بنیانگذاران کمپین Stop Funding Hate، می‌گوید: «می‌ترسم، این یک منطقه فاجعه ایمنی نام تجاری است. . من تعجب نمی‌کنم که تبلیغ‌کنندگان دوری کنند.»

با این حال، فرانگوپولوس می‌گوید که این شرکت شروع به نفوذ به آژانس‌ها و برندهای خرید رسانه‌ها کرده است، که اکنون مستقیماً به برخی از آنها مراجعه می‌کند. GB News از بازوی فروش تلویزیون Sky برای فروش فضای تبلیغاتی خود استفاده می کند، مالک Kiss and Jazz FM، Bauer، تبلیغات رادیویی آن را انجام می دهد و بازوی تجاری Daily Mail مسئولیت تبلیغات دیجیتال را بر عهده دارد.

فرانگوپولوس می‌گوید: «ما در راه‌اندازی با تبلیغ‌کنندگان چالش‌هایی داشتیم، اما تغییری در بازار رخ داده است. “در پایان سال گذشته و به این سال، تغییر قابل توجهی در سطح بحث ما در سطح آژانس و مشتری رخ داده است.

این امر تا حدودی به این دلیل است که ما اکنون بخشی از چشم انداز پخش در بریتانیا هستیم. ما مخاطبان قابل توجهی داریم که برای برخی از تبلیغ‌کنندگان جذاب است و ارزش گفتگو را دارد.»

طبق تحقیقات آبان نیوز، GB News در نیمه اول سال گذشته تقریباً 170 تبلیغ کننده یا کمپین و در نیمه دوم بیش از 180 تبلیغ کننده یا کمپین از جمله برندهایی مانند Camelot، Burger King، Jet2، TalkTalk و Weetabix جذب کرد.

در حالی که هیچ یک از اینها خرج بزرگی نداشتند – تبلیغات خود Sky یکی از بزرگترین آنها بود – این نشان می دهد که تحریم GB News توسط تبلیغ کنندگان در حال کاهش است.

دوربین GB News
GB News در ماه دسامبر به 2.87 میلیون بیننده رسید که به راحتی از TalkTV جلوتر بود. عکس: Finnbarr Webster/Getty

در دسامبر، کانال تلویزیونی به 2.87 میلیون بیننده رسید که به راحتی از TalkTV با 2 میلیون بیننده پیشی گرفت، اگرچه میانگین تماشای روزانه تنها 41 ثانیه است. اسکای نیوز به 8.5 میلیون دسترسی ماهانه دست یافت و پیشرو بازار، BBC News، با 11.4 میلیون عدد رسید.

رادیو خبری GB نیز در حال افزایش مخاطبان خود است و از سه ماهه دوم تا سوم سال گذشته با 50 درصد افزایش به 415000 مخاطب در هفته رسیده است.

دنیای رسانه‌های سنتی کسب‌وکار بسیار دشواری برای کسب سود است، که این سوال را مطرح می‌کند که آیا GB News می‌تواند تا حدی رشد کند که خودپایدار باشد و دیگر نیازی به مراجعه به حامیان خود برای تزریق نقدی بیشتر نداشته باشد.

ادغام بالقوه یا تصاحب TalkTV که گهگاه مطرح می‌شود، مشکل را حل نمی‌کند – Sky News بیش از سه دهه است که در پخش آن سودی کسب نکرده است.

در ژانویه 2021، GB News فاش کرد که 60 میلیون پوند را برای عرضه به بازار بریتانیا در چیزی که در آن زمان به عنوان سرمایه سه ساله تبلیغ می شد، تضمین کرده است.

با این حال، در آگوست گذشته تغییراتی در میان حامیان آن رخ داد، با فروش سرمایه‌گذار موسس دیسکاوری، و سهامداران فعلی، سر پل مارشال، سرمایه‌دار سرمایه‌گذاری تامینی برگزیتر، و لگاتوم، شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در دبی که توسط میلیاردر نیوزیلندی کریستوفر تأسیس شد. چندلر، کنترل را در دست می گیرد.

حساب‌های مالی کسب‌وکار دیسکاوری در بریتانیا متعاقباً نشان داد که 25 درصد از سهام خود را به قیمت 8 میلیون پوند فروخت، 60 درصد کاهش نسبت به 20 میلیون پوند اصلی که پرداخت کرده بود، که نشان می‌دهد ارزش GB News از 80 میلیون پوند در زمان عرضه به 32 میلیون پوند کاهش یافته است.

آخرین دور بودجه 60 میلیون پوندی، که در آن اندرو کول و مارک اشنایدر، بنیانگذاران آن از سمت مدیران استعفا دادند و سهام خود را فروختند، اگر GB News تصمیم به کاهش چشمگیر هزینه ها کند، می تواند چندین سال حفظ کند.

فرانگوپولوس از اظهار نظر در مورد “مسائل سهامدار یا ارزش گذاری” خودداری می کند، اما نشان می دهد که GB News در این مرحله به دنبال کاهش یک عملیات کوتاه مدت نیست.

فرانگوپولوس می‌گوید: «گی‌بی‌نیوز با رسانه‌های معتبر، با بودجه خوب و برندهای بزرگ رقابت می‌کند و کار می‌کند. ما کارفرمای بیش از 200 روزنامه نگار هستیم و این برای روزنامه نگاری بریتانیا مثبت است. همه شرکت‌ها یک اقدام متعادل کننده سرمایه‌گذاری برای هدایت رشد تجاری و یافتن کارایی دارند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …