اسکاتلندی پاور قصد دارد یک متر پیش پرداخت نصب کند – اما ما مشتری نیستیم | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ما مستأصلیم. قدرت اسکاتلندی در حال انجام است مجبور به نصب یک متر پیش پرداخت در خانه ما در شمال لندن شد – علیرغم این واقعیت که ما حتی مشتری نیستیم – و به نظر نمی رسد کاری برای جلوگیری از آن انجام دهیم.

به نظر می‌رسد که در مقطعی، حساب گاز ما به اشتباه توسط همسایه‌ای که تلاش می‌کرد تامین‌کننده خود را تغییر دهد، به اسکاتلندی پاور تغییر داده شد. او به نوعی آدرس اشتباهی را از یک منوی کشویی انتخاب کرد و به جای آن آدرس ما را وارد کرد.

ما طبق معمول قبض‌های گاز خود را با بدهی مستقیم پرداخت می‌کردیم، اما شروع کردیم به دریافت قبوض به شخص ناشناس بنابراین آنها را به خیال اینکه آدرس اشتباهی دارند، بازگرداند. بالاخره هفته گذشته که جدیدترین آن را باز کردیم، متوجه شدیم که این شرکت برای غیرقانونی به دادگاه رفته است، شوکه شدیمپرداخت می کند و در شرف شکستن درب ما و نصب کنتور جدید است.

ما سه روز گذشته تلفنی بودیم اما از این بخش به بخش دیگر منتقل شوید، بدون اینکه هیچ کس مایل یا قادر به توقف این امر نباشد.

ما به این شرکت بدهکار نیستیم. لطفا، لطفا کمک کنید.

اس اس، لندن

این یک مثال عالی از این است که چرا باید همیشه نامه های ارسال شده به آدرس خود را باز کنید، حتی اگر هرگز نام شخصی را نشنیده باشید. واضح است که این به هیچ وجه تقصیر شما نبود – اما اگر نامه را باز می‌کردید می‌توانست خیلی زودتر به آن رسیدگی شود.

به همین ترتیب، این ساخته قدرت اسکاتلندی نبود. تامین‌کننده‌ای که همسایه‌تان می‌خواست به آن سوئیچ کند، Entice Energy، بعداً سقوط کرد و اسکاتلند پاور مشتریان و بدهی‌هایش را به ارث برد.

با این حال، شرکت می توانست بهتر عمل کند و پس از تماس شما، روند رسیدگی را متوقف کند. گفتن به شما، همانطور که انجام شد، این که هیچ کاری نمی‌توان برای جلوگیری از اجرای حکم انجام داد، دست‌کم نابخردانه بود.

خوشبختانه، پس از تماس من با شرکت، شخصی در دفتر مطبوعاتی توانست در ساعت 11 اقدام را متوقف کند و درب ورودی شما دست نخورده باقی مانده است. اگر درگیر نمی شدیم و تعویض کنتور پیش می رفت، حل کردن آن کابوس گرانی بود.

اسکاتلندی پاور به دلیل “پریشانی و ناامیدی که به دلیل شکست تامین کننده قبلی تجربه کردید” عذرخواهی کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما تمام بدهی‌ها و هزینه‌های تأخیر پرداخت را از حساب حذف می‌کنیم و همچنین به عنوان نشانه حسن نیت، به حساب آنها پرداخت می‌کنیم».

شما بسیار راحت هستید، و من گمان می کنم، هر نامه ای را که در آینده ظاهر شود باز خواهید کرد.

ما از نامه استقبال می کنیم اما نمی توانیم به صورت جداگانه پاسخ دهیم. به ما به آدرس customers.champions@aban.news.com ایمیل بزنید یا به Consumer Champions, Money, the Guardian, 90 York Way, London N1 9GU بنویسید. لطفاً شماره تلفن روزانه را وارد کنید. ارسال و انتشار کلیه نامه ها منوط به شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …