نامزد سابق جمهوری خواه به دلیل تیراندازی به خانه های دموکرات ها دستگیر شد | نیومکزیکو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کاندیدای شکست خورده جمهوری خواه قانونگذاری ایالتی که به گفته مقامات از شکست در انتخابات نوامبر گذشته عصبانی بود و ادعاهای بی اساس مبنی بر تقلب در آرا داشت، در ارتباط با یک سری تیراندازی که خانه های قانونگذاران دموکرات را هدف قرار داده بود دستگیر شده است. بزرگترین شهر نیومکزیکو.

هارولد مدینا، رئیس پلیس آلبوکرکی، عصر دوشنبه ساعاتی پس از دستگیری سلیمان پنا توسط افسران سوات، کنفرانس خبری برگزار کرد.

مدینه پنا را «مدیر» آنچه که به نظر می‌رسد یک توطئه جنایتکارانه با انگیزه سیاسی در پشت چهار تیراندازی در خانه‌های دو کمیشنر شهرستان و دو قانونگذار ایالتی یا در نزدیکی آن است، توصیف کرد. تیراندازی بین دسامبر و اوایل ژانویه انجام شد.

پنا در انتخابات نوامبر به نماینده کنونی ایالت، میگل پی. گارسیا، دموکرات قدیمی که نماینده منطقه 14 مجلس نمایندگان در نیومکزیکو بود، شکست خورد. گارسیا با 48 درصد یا تقریباً 3600 رأی برنده شد.

پلیس گفت پنا پس از از دست دادن خود با قانونگذاران شهرستانی و ایالتی تماس گرفت و مدعی شد علیرغم وجود هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده رای دهندگان در نیومکزیکو در سال 2020 یا 2022، رقابت علیه او تقلب شده است. تیراندازی ها اندکی پس از آن مکالمات آغاز شد.

هیئت کاوشگری ایالت نیومکزیکو به اتفاق آرا نتایج انتخابات نوامبر را تایید کرد.

شهردار تیم کلر گفت: «این نوع رادیکالیسم تهدیدی برای ملت ما است و همین جا در آلبوکرکی، نیومکزیکو، به آستان ما راه پیدا کرده است. اما من می دانم که ما عقب نشینی خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که این از آستانه عبور کند.»

معاون فرمانده کایل هارتسوک گفت که حداقل پنج نفر از جمله پنا در تیراندازی ها دست داشته اند. به گفته هارتسوک، پنا متهم است که برای انجام حداقل دو تیراندازی به دیگران پول پرداخت کرده است، قبل از اینکه گفته شود “خود پنا” در یکی از جنایات “ماشه را کشید”.

پلیس پس از دستگیری سلیمان پنا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد.
پلیس گفت دست کم پنج نفر از جمله سولومون پنا در تیراندازی ها دست داشته اند. عکس: لیام دبونیس/آلبوکرک ژورنال/زوما/رکس/شاتراستوک

پلیس گفت که پنا را به عنوان مظنون “کلیدی” خود با استفاده از ترکیبی از سوابق تلفن، مصاحبه شاهدان و گلوله های جمع آوری شده در خانه های دموکرات ها شناسایی کرد.

وکیل پنا که بتواند در مورد این اتهامات اظهار نظر کند، دوشنبه شب در سوابق زندان ذکر نشده است.

در این تیراندازی ها که در بحبوحه افزایش تهدیدها علیه اعضای کنگره، اعضای هیئت مدیره مدارس، مقامات انتخاباتی و سایر کارمندان دولت در سراسر کشور صورت گرفت، هیچ کس زخمی نشد. در آلبوکرکی، مجریان قانون در تلاش برای رسیدگی به قتل‌های متوالی و خشونت‌های مداوم با اسلحه بوده است.

هارتسوک گفت که انتظار می رود دستگیری ها و اتهامات بیشتری در این پرونده مطرح شود، اما با استناد به تحقیقات در حال انجام از توضیح بیشتر خودداری کرد. او گفت که برخی از افراد از جمله پنا دوشنبه شب در بازداشت به سر می برند.

انتظار می‌رود در روزهای آینده شکایت کیفری با تشریح اتهامات دقیق علیه پنا منتشر شود.

پلیس گفت که تیراندازی در اوایل دسامبر و زمانی که هشت گلوله به خانه آدریان باربوآ، کمیسر شهرستان برنالیلو شلیک شد، آغاز شد. چند روز بعد، خانه دبی اومالی، کمیسر سابق شهرستان برنالیلو هدف قرار گرفت.

با انتشار گزارش های خبری در مورد تیراندازی ها، خاویر مارتینز، نماینده ایالت، اموال او را بررسی کرد و خسارت ناشی از شلیک گلوله را کشف کرد. پلیس معتقد است تیراندازی در اوایل دسامبر رخ داده است.

سپس، در هفته اول ژانویه، تیراندازی به خانه سناتور ایالتی لیندا لوپز – یکی از حامیان اصلی لایحه سال 2021 که ممنوعیت نیومکزیکو برای اکثر روش‌های سقط جنین را لغو کرد، شلیک شد.

لوپز در بیانیه ای گفت که سه گلوله از اتاق خواب دختر 10 ساله اش عبور کرده است.

پلیس در حال بررسی دو تیراندازی دیگر بود – یکی در مجاورت دفتر تبلیغاتی سابق رائول تورز، دادستان کل نیومکزیکو و دیگری در دفتر سناتور آنتونیو ماستاس. اما گیلبرت گالگوس، سخنگوی اداره پلیس، روز دوشنبه گفت که تیراندازی ها به نظر نمی رسد به این پرونده مرتبط باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …