“ملکه” کلمه سال کودکان بریتانیا برای سال 2022 است | کتاب ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

“ملکه” توسط جوانان به عنوان کلمه سال کودکان آکسفورد در سال 2022 انتخاب شده است.

تقریباً نیمی از کودکانی که توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد (OUP) مورد بررسی قرار گرفتند، “ملکه” را به عنوان کلمه سال خود انتخاب کردند. در رتبه دوم «شاد» بود که 36 درصد از کودکان انتخاب کردند و «آشوب» با 14 درصد آرا در رتبه سوم قرار گرفت.

به گزارش OUP، وقتی از آنها پرسیده شد که چرا ملکه را انتخاب کردند، کودکان به غم و اندوه و از دست دادن و همچنین احساس غرور در رابطه با پادشاه فقید اشاره کردند. دختران در مقایسه با پسران بیشتر احتمال داشت که “ملکه” را به عنوان کلمه شماره 1 خود انتخاب کنند. 52 درصد از دختران «ملکه» را در مقابل 39 درصد از پسران انتخاب کردند.

تجزیه و تحلیل مجموعه کودکان آکسفورد، بزرگترین پایگاه داده زبان انگلیسی کودکان در جهان، که حاوی بیش از نیم میلیارد کلمه است، نشان داد که ملکه الیزابت به طور منظم در لیست 10 نفر از افراد مشهوری بود که کودکان در طول سال ها درباره آنها نوشتند.

هلن فریمن، مدیر کتاب‌های کودکان آکسفورد، گفت: «جای تعجب نیست که «ملکه» کلمه سال کودکان در سال 2022 باشد. نشان می دهد که کودکان تا چه اندازه با اخبار و تاثیر مسائل جاری بر زبان آنها هماهنگ هستند. بسیار حیاتی است که ما به سرمایه گذاری در رشد زبان ادامه دهیم و اطمینان حاصل کنیم که کودکان به طیف گسترده ای از واژگان دسترسی دارند تا احساس کنند برای پردازش و بحث درباره اخبار آماده هستند.

میراندا مک‌کرنی، بنیان‌گذار EmpathyLab، گفت که انتخاب “ملکه” نشان می‌دهد که کودکان تا چه اندازه تحت تأثیر احساسات و حس اجتماع و ارتباط در حول و حوش جوبیلی و مرگ ملکه قرار گرفتند.

در این تحقیق همچنین از کودکان پرسیده شد که در مورد سال پیش رو چه احساسی دارند، 48 درصد گفتند که احساس امیدواری می کنند و 29 درصد احساس هیجان داشتند. با این حال، 14 درصد گفتند که احساس نگرانی می کنند.

یافته‌های دیگر نشان می‌دهد که برترین کلمه عامیانه سال «باحال» است که توسط 40 درصد از کودکان انتخاب شده است، «بیمار/بیمار» توسط 28 درصد و «قاتل» توسط 15 درصد انتخاب شده است.

در سال‌های گذشته، برای یافتن کلمه سال کودکان، OUP نوشته‌های کودکان ارسال شده از طریق مسابقه نویسندگی خلاقانه BBC 500 Words را تجزیه و تحلیل کرد. با این حال، امسال روش شناسی را تغییر داد و در عوض از 4000 کودک شش تا 14 ساله در سراسر کشور برای کلمه پیشنهادی 2022 سوال کرد.

بر اساس رایج‌ترین پاسخ‌ها و مضامین در پاسخ‌هایشان، «ملکه»، «شاد» و «آشوب» در فهرست نهایی قرار گرفتند و سپس با رای 1000 کودک دیگر برای تصمیم‌گیری درباره کلمه کلی خود در سال 2022 قرار گرفتند.

کلمه سال 2022 آکسفورد به طور کلی «حالت گابلین» بود که به «نوعی رفتار غیرقابل معذرت‌خواهی، تنبلی، شلختگی یا حریصانه، معمولاً به‌گونه‌ای که هنجارها یا انتظارات اجتماعی را رد می‌کند» اشاره دارد. برای اولین بار با رأی عمومی در مورد آن تصمیم گیری شد (قبلاً تصمیم نهایی توسط فرهنگ نویسان OUP گرفته شده بود).

در سال 2021 کلمه سال کودکان “اضطراب” بود. کلمات قبلی سال شامل «کرونا ویروس»، «پلاستیک» و «هشتگ» است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …