از ارائه‌دهنده خدمات معلولیت خواست تا عذرخواهی کند و غرامت را به خاطر دوره آموزشی باریستا «مصنوعی» و «ناکافی» جبران کند | کمیسیون سلطنتی معلولیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیسیون سلطنتی معلولین به شرکتی که نزدیک به 1 میلیون دلار بودجه دولت فدرال دریافت کرده است، توصیه کرده است که از یک زن شاغل در “مصنوعی” و “ناکافی” عذرخواهی و جبران خسارت کند. دوره آموزشی باریستا که به گفته او “زندگی شکسته” او را به همراه داشت.

این کمیسیون روز سه‌شنبه گزارش و توصیه‌های خود را در مورد شرکت‌کننده خدمات اشتغال معلولین (DES) مزیا*، که در سال 2019 در «مدرسه قهوه BusyBeans» ثبت نام کرده بود، منتشر کرد که به عنوان یک دوره آموزشی باریستا برای افراد دارای معلولیت نام‌نویسی شد.

کمیسیون در فوریه سال گذشته ادعاهایی را شنید مبنی بر اینکه حداقل یکی از چندین مرکز آموزشی BusyBeans “هیچ خط مشی، رویه، اقدامات ایمنی یا امکانات مناسب برای آموزش شرکت کنندگان” و فاقد تجهیزات اولیه است.

مزیا به کمیسیون گفت که در روز اول به او نشان داده شد که در آن یک دستگاه قهوه خانگی کوچک و یک ظرف شیر ماندگار روی یک میز کامپیوتر قرار داده شده بود. شرکت کنندگان در BusyBeans “پنج ساعت در روز، سه روز در هفته در دفتر گیر کرده بودند، فقط جلوی دستگاه برویل ایستاده بودند”.

مزیا که مبتلا به اختلال کمبود توجه بیش فعالی است، به طور رسمی واجد شرایط نبود، اما از ۱۴ سالگی به طور معمولی در مهمان نوازی کار می کرد. او به کمیسیون گفت که مسئولیت کمک به سایر جویندگان کار و ایجاد یک برنامه آموزشی برای شرکت کنندگان BusyBeans را بر عهده گرفته است، “زیرا هیچ کس دیگری کمک نمی کند. [them]”

کمیسیون شنید که تجربه مزیا در BusyBeans به طور مخربی بر سلامت او تأثیر گذاشته است و او را با “قلبی شکسته” و “زندگی شکسته” رها کرده است.

BusyBeans توسط AimBig، ارائه‌دهنده خدمات اشتغال مرتبط با شرکت خدمات بهداشتی Rehab Management، اداره می‌شد. AimBig هم ارائه دهنده خدمات اشتغال معلولان Mzia و هم کارفرمای میزبان او بود.

کمیسیونر رونالد ساکویل، روندا گالبالی و آندریا میسون دریافتند که این ترتیب “در تضاد بود”، خدماتی که شرکت به Mzia ارائه کرد ناکافی بود، و Mzia “در نتیجه متحمل عواقب نامطلوب شد.”

آنها گفتند که AimBig همچنین “فرایندهای مناسبی برای مدیریت مناقشه در نقش های دوگانه خود نداشت” و هیچ روند شفاف شکایت و حل و فصل نداشت.

همچنین AimBig با تعهدات خود تحت توافقنامه کمک مالی DES خود با دولت فدرال – که از طریق آن بیش از 1 میلیون دلار برای برنامه BusyBeans دریافت کرد – با عدم اطمینان از تطبیق برنامه کاری فعلی Mzia و عدم ارائه پست مناسب خود، نقض کرد. کمیسیون دریافت – پشتیبانی از محل.

کمیسیونرها گفتند: «تا جایی که به عنوان یک شغل مستمر انتخاب شد، برنامه BusyBeans Mzia در آن قرار داده شده بود، «یک ترتیب ساختگی» بود و شرکت کنندگان در آن برنامه «به اندازه کافی برای حمایت از فرصت های شغلی آینده آموزش ندیده بودند».

این گزارش نشان داد که 15 نفر از 56 شرکت کننده در برنامه BusyBeans در دوره 7 مه 2019 تا 1 آوریل 2020 متعاقباً مشغول به کار شدند، اگرچه اشاره کرد که “بر اساس شواهد امکان یافتن در مورد ماهیت و مدت آن استخدام وجود ندارد. “.

کمیسیونرها توصیه کردند که Marcella Romero، مدیر اجرایی و مدیر عامل شرکت مادر AimBig، Arriba Group Pty Ltd، یک “عذرخواهی غیرقابل صلاحیت” بخواهد که “باید تصدیق کند که چگونه و چرا AimBig Mzia را به عنوان یک کارمند و به عنوان یک شرکت کننده DES شکست داده است، و باید به تأثیر آن شکست ها بر مزیا اذعان کنید.

کمیسیونرها گفتند که AimBig همچنین باید «تعویض مناسب به Mzia را برای تأثیر نامطلوب بر سلامت، رفاه و آسیب به آینده شغلی او در نتیجه اعمال و کوتاهی‌های AimBig در نظر بگیرد».

کمیسیونرها همچنین توصیه کردند گروه Arriba بازنگری در قراردادهای کاری خود انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که آنها به قوانین و جوایز صحیح ارجاع داده شده اند و به زبان انگلیسی ساده و به شکلی قابل دسترس تحویل داده شده اند.

رومرو در ماه فوریه به کمیسیون گفت که این شرکت در مورد مزیا «ارزش «مردم ما» را رعایت نکرد، اما در آن زمان در بیانیه‌ای رسانه‌ای گفت که این برنامه «افراد دارای معلولیت را در استخدام مداوم و پایدار قرار داده است» و او به نتایج خود “مفتخر” بود.

AimBig یکی از 52 ارائه‌دهنده خدمات استخدامی انتفاعی و خیریه بود که در ماه اوت به دنبال بررسی عملکرد، قرارداد خدمات کاری خود با دولت لغو شد.

برنامه خدمات اشتغال یک میلیارد دلاری بارها مورد انتقاد منتقدان قرار گرفته است زیرا به ارائه دهندگان خصوصی اجازه می دهد تا جویندگان کار را در کتاب خود به مشاغل یا دوره های آموزشی که توسط یک نهاد مرتبط برگزار می شود ارجاع دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …