در پی انتقاد سفیر اوکراین، پرچم روسیه در مسابقات آزاد استرالیا ممنوع شد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه تصمیم یکی از هواداران برای به نمایش گذاشتن پرچم روسیه در روز افتتاحیه تنیس در ملبورن پارک که انتقاد شدید سفیر اوکراین را برانگیخت، پرچم روسیه از مسابقات آزاد استرالیا ممنوع شد.

همانند بسیاری از ورزش‌های دیگر، تنیس‌بازان روسیه و بلاروس به دلیل تهاجم مداوم به اوکراین، در تورنمنت امسال نیز با پرچمی بی‌طرف به رقابت می‌پردازند. به گفته تنیس استرالیا (TA) هواداران ابتدا اجازه داشتند حمایت خود را از بازیکنان هر دو کشور نشان دهند، اما نه به گونه ای که “می تواند باعث اختلال شود”.

در جریان بازی دور اول کامیلا راخیمووا مقابل کاترینا بایندل اوکراینی در روز دوشنبه، پرچم روسیه در بین جمعیت قابل مشاهده بود که باعث شد سفیر اوکراین در استرالیا و نیوزیلند برای اقدام لازم تماس بگیرد.

TA روز سه‌شنبه تغییر سیاستی را تأیید کرد که اکنون پرچم‌های روسیه و بلاروس را در هر جایی در ملبورن پارک برای بقیه اولین گرند اسلم سال ممنوع خواهند کرد.

در بیانیه آمده است: “سیاست اولیه ما این بود که هواداران می توانند آنها را وارد کنند اما نمی توانند از آنها برای ایجاد اختلال استفاده کنند.” «دیروز حادثه ای داشتیم که در آن پرچمی در کنار دادگاه نصب شد. ممنوعیت بلافاصله اعمال می شود. ما به کار با بازیکنان و هواداران خود ادامه خواهیم داد تا بهترین محیط ممکن برای لذت بردن از تنیس را تضمین کنیم.

بایندل در زمین بیرونی 14 در ملبورن پارک، جایی که پرچم روسیه به وضوح روی حصار آویزان شده بود، در بازی اول خود مقابل راخیمووا 7-5، 6-7 (10)، 6-1 6-1 برد. سفیر اوکراین، واسیل میروشنیچنکو، گفت که او این ژست را به شدت محکوم می کند.

بازیکنان روسیه و بلاروس از شرکت در مسابقات ویمبلدون سال گذشته محروم شدند زیرا تحریم های ورزشی جهانی علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین اعمال شد. این تصمیم منجر به حذف امتیازات دیگر رقبا در مسابقات شد و پرداخت کنندگان هر دو کشور آزادند تا در مسابقات آزاد استرالیا امسال بازی کنند، البته با پرچم سفید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …