کمک خلبان سقوط هواپیمای نپال با خلبانی که در سانحه هواپیمایی یتی در سال 2006 جان باخت ازدواج کرد | نپال

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمک خلبان هواپیمای هواپیمایی یتی که روز یکشنبه در نپال سقوط کرد، بیوه خلبانی بود که برای همان شرکت هواپیمایی پرواز کرده بود و ۱۶ سال پیش نیز در یک سانحه هوایی جان باخت.

در سال 2010، آنجو خاتیوادا به دنبال همسرش به خطوط هوایی یتی پیوست. دیپاک پوخرل نیز برای شرکت هواپیمایی نپالی پرواز کرد، اما زمانی که هواپیمای مسافربری کوچکی که او در حال پرواز بود، دقایقی قبل از فرود سقوط کرد، جان باخت.

ختیوادا کمک خلبان پرواز کاتماندو بود که روز یکشنبه هنگام نزدیک شدن به شهر پوخارا سقوط کرد و در مرگبارترین سانحه هواپیمای کشور هیمالیا در سه دهه اخیر حداقل 68 نفر کشته شدند.

در میان ۷۲ سرنشین هواپیما تاکنون هیچ بازمانده ای پیدا نشده است.

سودارشان بارتاولا، سخنگوی شرکت هواپیمایی، با اشاره به ختیوادا به رویترز گفت: «شوهرش، دیپاک پوخرل، در سال 2006 در سانحه سقوط هواپیمای توئین اوتر خطوط هوایی یتی در جوملا جان باخت. او با پولی که پس از مرگ همسرش از بیمه دریافت کرد، آموزش خلبانی خود را گذراند.

بارتاولا گفت که خلبانی با بیش از 6400 ساعت پرواز، خاتیوادا قبلاً مسیر محبوب توریستی را از پایتخت، کاتماندو، به دومین شهر بزرگ کشور، پوخارا، طی کرده بود.

جسد کمال کی سی کاپیتان این پرواز که بیش از 21900 ساعت پرواز داشت کشف و شناسایی شد.

بارتاولا گفت که کاتیوادا شناسایی نشده است، اما احتمال مرگ او وجود دارد.

یکی از مقامات خطوط هوایی یتی که ختیوادا را شخصاً می‌شناخت، گفت: «روز یکشنبه، او با یک خلبان مربی با هواپیما پرواز می‌کرد، که رویه استاندارد این شرکت هواپیمایی است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: “او همیشه آماده انجام هر وظیفه ای بود و زودتر به پوخارا پرواز کرده بود.”

رویترز نتوانست بلافاصله با هیچ یک از اعضای خانواده او تماس بگیرد.

بر اساس گزارش شاهدان عینی و ویدیویی که در شبکه های اجتماعی از سقوط هواپیما منتشر شده است، هواپیمای ATR-72 که خاتیوادا همراه آن بود، قبل از سقوط در دره ای در نزدیکی فرودگاه پوخارا و آتش گرفتن، از این طرف به سمت دیگر غلتید.

ضبط‌کننده صدای کابین خلبان و ضبط‌کننده اطلاعات پرواز از هواپیما، که ممکن است به بازرسان در تعیین علت سقوط آن در هوای صاف کمک کند، روز دوشنبه کشف شدند.

از سال 2000، نزدیک به 350 نفر در سقوط هواپیما یا هلیکوپتر در نپال جان خود را از دست داده اند. این کشور خانه هشت کوه از 14 مرتفع ترین کوه جهان، از جمله اورست است، و تغییرات ناگهانی آب و هوا می تواند شرایط خطرناکی را ایجاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشاهیر و دانشمندان عزاداری شیر کوهی P-22 را در یادبود فروخته شده | لس آنجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در یک شنبه آفتابی در …