برای جلوگیری از علائم ترک، داروهای ضدافسردگی باید در مراحل کاهش یابد | سلامت روان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته سازمان دیده بان دارو، پزشکان عمومی که بیماران می خواهند مصرف داروهای ضد افسردگی را متوقف کنند، باید دوز داروی خود را در مراحل کاهش دهند تا خطر و شدت علائم ترک را کاهش دهند.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار، حدود یک نفر از هر شش (16٪) بزرگسال بریتانیایی افسردگی متوسط ​​تا شدید را تجربه می کنند. بر اساس گزارش اداره خدمات کسب و کار NHS، تنها در انگلستان، 21.4 میلیون داروی ضد افسردگی بین ژوئیه تا سپتامبر 2022 تجویز شده است.

پیش نویس استاندارد کیفیت جدید برای مراقبت از بزرگسالان مبتلا به افسردگی از مؤسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی (Nice) – اولین به روز رسانی در 11 سال گذشته – شامل راهنمایی خاصی برای کمک به بزرگسالان برای ترک دائمی داروهای ضد افسردگی است.

کمیته مشاوره مستقل نیس، که شامل متخصصان درمان بزرگسالان مبتلا به افسردگی است، ترک مرحله‌ای داروهای ضد افسردگی را در بیمارانی که می‌خواهند مصرف این داروها را متوقف کنند، توصیه می‌کند.

به گفته نایس، کاهش ناگهانی دارو، که به عنوان کاهش شدید دارو شناخته می شود، به کاهش اثرات ترک و وابستگی طولانی مدت به دارو کمک می کند.

این کمیته گفت که متخصصان مراقبت های اولیه و سلامت روان باید توصیه های دستورالعمل نایس را در مورد قطع داروهای ضد افسردگی، از جمله با بیمار خود به توافق برسند که آیا قطع مصرف دارو برای آنها صحیح است یا خیر، و در این صورت، سرعت و مدت زمان ترک آن را انجام دهند.

به گفته پانل متخصصان نایس، قبل از کاهش دوز بعدی، هرگونه علائم ترک باید برطرف شده باشد یا قابل تحمل باشد.

پروفسور آلن یانگ، مدیر مرکز اختلالات عاطفی در کینگز کالج لندن، گفت: “اینها توصیه های جدیدی برای روش درمان افسردگی نیست، بلکه سندی است که بخش های کلیدی مراقبت را توصیف می کند که نیس فکر می کند می تواند بهبود یابد.”

دکتر پل کریسپ، مدیر مرکز راهنمایی در نیس، گفت: «میلیون‌ها نفر هستند که داروهای ضد افسردگی مصرف می‌کنند. اگر فردی تصمیم بگیرد که می‌خواهد مصرف این دارو را متوقف کند، باید پزشک عمومی یا تیم سلامت روان به او کمک کند تا این کار را به ایمن‌ترین و مناسب‌ترین راه انجام دهد.

در بسیاری از موارد، افراد علائم ترک را تجربه می‌کنند، و مدت زمانی که طول می‌کشد تا با خیال راحت از این داروها خارج شوند، می‌تواند متفاوت باشد، به همین دلیل است که بیانیه مفید و قابل استفاده کمیته ما برای ترک مرحله‌ای از این داروها در طول زمان قابل استقبال است.

اما باید تاکید کرد که هیچ رویکرد یکسانی برای کنار گذاشتن داروهای ضد افسردگی وجود ندارد. روشی که باید انجام شود باید به عهده خود فرد و متخصص مراقبت های بهداشتی باشد، تا روشی را که می تواند کار کند و تنها زمانی که بتوان عوارض جانبی را به طور ایمن مدیریت کرد، توافق کرد.

لوسی شونگول، از موسسه خیریه Rethink Mental Illness، گفت: «داروهای ضد افسردگی می توانند علائم ناتوان کننده چندین بیماری روانی را کاهش دهند و به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک کنند.

“اما ممکن است زمانی در بهبودی یک فرد به مرحله ای برسد که احساس کند داروی خود را متوقف کند، و ما از این راهنمایی استقبال می کنیم که تاکید می کند چقدر مهم است که متخصصان پزشکی از مردم حمایت کنند تا به آرامی دوز خود را با سرعت مناسب برای آنها کاهش دهند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …