آنتونی جوزف برنده جایزه تی اس الیوت برای مجموعه شعر «نور» | جایزه TS Eliot برای شعر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی جوزف جایزه تی اس الیوت را برای مجموعه غزلیات برای آلبرت که توسط داوران به عنوان “درخشنده” توصیف شده است، برده است.

جوزف جایزه 25000 پوندی شعر را می گیرد که امسال رکورد 201 ارسال را داشت.

رئیس داوران، ژان اسپراکلند، که هانا لو، برنده کتاب سال 2021 کاستا و راجر رابینسون، برنده جایزه TS Eliot در سال 2019، به هیئت داوران پیوستند، گفت که هر یک از کتاب‌های فهرست نهایی «با صدای متمایز خود قدرتمندانه با ما صحبت کردند».

او افزود: «از این میدان قوی، انتخاب ما غزلیات برای آلبرت است، مجموعه‌ای درخشان که بشریت را در تمام تضادهایش تجلیل می‌کند و جان تازه‌ای به این شکل ماندگار می‌بخشد».

غزلیات برای آلبرت که سال گذشته در فهرست نهایی جایزه فوروارد برای بهترین مجموعه قرار گرفت، مجموعه‌ای زندگی‌نامه‌ای است که تأثیر بزرگ شدن با پدری که عمدتاً غایب بود را می‌سنجید.

دیوید ویتلی در بررسی این کتاب در آبان نیوز گفت که “پس از سکوت و غیبت بسیار در زندگی”، پدر جوزف “در یک سکانس “غزل کالیپسو” با طول کتاب، به سختی در مرگ ترمیم شد.

جوزف شاعر، رمان‌نویس و موسیقی‌دان و مدرس نویسندگی خلاق در کینگز کالج لندن است.

او نویسنده پنج مجموعه شعر و سه رمان، از جمله Kitch: A Fictional Biography of a Calypso Icon است که در فهرست نهایی جایزه جمهوری آگاهی و جایزه Encore انجمن سلطنتی ادبیات قرار گرفت و برای جایزه OCM Bocas 2019 نامزد شد. ادبیات کارائیب او همچنین هشت آلبوم منتشر کرده است که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.

جوزف از میان 10 مجموعه به عنوان برنده انتخاب شد. سایر فهرست نهایی شامل پنج مجموعه شعر نخستین بود: آرام اثر ویکتوریا آدوکوی بولی، اسلاید اثر مارک پاژاک، کشور راهزن اثر جیمز کانور پترسون، اتاق بین ما اثر دنیس ساول و مانوریسم اثر یومی سود.

همچنین فیلیپ گراس برنده قبلی برای فیلم سیزدهمین فرشته، فیونا بنسون برای فیلم Ephemeron، جما بورگ برای وایلدر و ظفر کونیال برای گرین انگلیس در فهرست نهایی قرار گرفتند.

جایزه 2021 به جول تیلور برای مجموعه اشعار C+nto و Othered Poems تعلق گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …