کاخ سفید می‌گوید گزارش‌های بازدیدکنندگان را در خانه بایدن در دلاور نگهداری نمی‌کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – مقامات کاخ سفید روز دوشنبه گفتند که هیچ گزارش بازدیدکننده‌ای وجود ندارد که از اقامتگاه شخصی پرزیدنت بایدن در ویلمینگتون دل، جایی که در روزهای اخیر شش سند طبقه‌بندی شده کشف شد، رفت و آمد می‌کنند.

یکی از جمهوری خواهان ارشد مجلس نمایندگان روز یکشنبه با اشاره به آنچه که وی «پیامدهای جدی امنیت ملی» می خواند، از کاخ سفید درخواست کرد که گزارش های بازدیدکنندگان از خانه آقای بایدن را تحویل دهد.

جیمز آر. کامر، نماینده جمهوری خواه کنتاکی و حزب جمهوری خواه آمریکا نوشت: «این که اسناد طبقه بندی شده حداقل به مدت شش سال به طور نامناسب در خانه بایدن نگهداری می شد، نگران کننده است و این سؤال را در مورد اینکه چه کسی ممکن است اطلاعات طبقه بندی شده را بررسی کرده یا به آنها دسترسی داشته باشد، ایجاد می کند. رئیس کمیته نظارت و پاسخگویی

اما سخنگوی دفتر مشاور کاخ سفید گفت که چنین سیاهه هایی وجود ندارد زیرا خانه آقای بایدن ملک رسمی دولتی نیست.

ایان سامز، سخنگوی این دفتر گفت: «مانند هر رئیس‌جمهوری در طول دهه‌های تاریخ مدرن، اقامتگاه شخصی او شخصی است. اما پرزیدنت بایدن پس از روی کار آمدن، هنجار و سنت نگهداری گزارش های بازدیدکنندگان کاخ سفید، از جمله انتشار منظم آنها را پس از پایان دولت قبلی، احیا کرد.

آنتونی گوگلیلمی، رئیس ارتباطات سرویس مخفی، گفت که آژانس او ​​افرادی را که از خانه شخصی رئیس جمهور بازدید می کنند نیز ردیابی نمی کند.

آقای گوگلیلمی گفت: «سرویس مخفی گزارشات بازدیدکنندگان را در اقامتگاه های خصوصی محافظان نگهداری نمی کند. گزارش‌های مربوط به بازدیدکنندگان که در ساختمان‌های دولتی نگهداری می‌شوند، بخشی از اداره بایگانی و سوابق ملی هستند، و در حالی که ما به آن دسترسی داریم، نگهبان آن سوابق و سیاهه‌ها نیستیم.»

درخواست‌های جمهوری‌خواهان برای شفافیت در پرونده اسناد محرمانه آقای بایدن، خطر سیاسی رئیس‌جمهور را برجسته می‌کند، زیرا رئیس‌جمهور سابق دونالد جی.ترامپ با پیدا شدن جعبه‌های اسناد طبقه‌بندی شده در اقامتگاهش در فلوریدا انتقاد کرد.

هفته گذشته، مریک بی. گارلند، دادستان کل، یک بازرس ویژه را برای بررسی اسناد یافت شده در خانه و دفتر آقای بایدن منصوب کرد. در ماه نوامبر، آقای گارلند یک بازرس ویژه دیگر را برای تحقیق در مورد نحوه برخورد آقای ترامپ با اسناد حساس و عدم بازگرداندن همه آنها، حتی پس از احضار، منصوب کرد.

این دو مورد متفاوت است. آقای ترامپ ماه ها با مقامات در مورد بازگرداندن مواد دولتی که در اختیار داشت، دعوا کرد. در مورد آقای بایدن، دستیاران و وکلای او اسناد را پس دادند و پس از کشف خود به سرعت با مقامات تماس گرفتند.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

علاوه بر این، اسناد کشف شده در اقامتگاه آقای بایدن در یک گاراژ در خانه شخصی او بود که عمدتاً به عنوان محل تجمع رئیس جمهور و خانواده اش در تعطیلات آخر هفته عمل می کند. در مقابل، املاک آقای ترامپ در فلوریدا، معروف به Mar-a-Lago، یک باشگاه خصوصی است که به طور منظم مهمانی ها و رویدادهای بزرگی را برگزار می کند، اغلب نزدیک به محل پیدا شدن اسناد طبقه بندی شده.

رئیس جمهور سابق روز دوشنبه در شبکه های اجتماعی آقای بایدن را به دلیل نگهداری اسناد طبقه بندی شده در خانه اش مورد تمسخر قرار داد. او همچنین به خود می بالید: «مار-آ-لاگو یک مرکز بسیار امن است، با دوربین های امنیتی در همه جا، و توسط کارکنان و سرویس مخفی بزرگ ما نظارت می شود. من در مورد همه اطلاعات دارم!»

اما منتقدان جمهوری خواه آقای بایدن، مانند آقای کومر، به دنبال شفافیت به روش هایی هستند که برای آقای ترامپ وجود ندارد.

سخنگوی آقای کامر روز دوشنبه در پاسخ به این سوال که آیا کمیته نظارت از آقای ترامپ “اطلاعات مربوط به همه” را از مار-آ-لاگو درخواست خواهد کرد، سخنگوی آقای کومر از پاسخ دادن خودداری کرد. در عوض، او بیانیه‌ای ارائه کرد که به این موضوع نمی‌پردازد که چرا کمیته به دنبال ثبت گزارش بازدیدکنندگان از خانه آقای بایدن بوده است، اما به آقای ترامپ اشاره نکرده است.

آستین هکر، سخنگوی این سازمان گفت: «مردم آمریکا مستحق شفافیت هستند، نه پنهان کاری. ما به فشار بر دولت بایدن برای دریافت پاسخ درباره اینکه چه کسی به این اسناد طبقه بندی شده دسترسی داشته است، ادامه خواهیم داد.

دستیاران رؤسای جمهور سابق به درخواست آقای کومر انتقاد کردند و خاطرنشان کردند که دولت های سابق گزارش افرادی را که از خانه شخصی رئیس جمهور می آمدند و می رفتند نگهداری نمی کردند.

اریک شولتز، سخنگوی رئیس جمهور باراک اوباما، روز دوشنبه در توییتی نوشت: «یا کاملاً ناآگاه یا عمداً گمراه کننده». “نه اینکه چگونه این کار می کند.”

آقای شولتز خاطرنشان کرد که هیچ سیاهه ای برای خانه های آقای ترامپ، رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش یا رئیس جمهور سابق جورج اچ دبلیو بوش وجود ندارد.

او نوشت: «هیچ چوبی از خانه‌های ترامپ، مزرعه کرافورد، کن‌بانک‌پورت یا خانه‌های خانواده رئیس‌جمهور وجود ندارد.

دولت ها گزارش های بازدیدکنندگان را برای کاخ سفید نگه می دارند. در دوران تصدی آقای اوباما، مقامات این سوابق را چندین بار در هر سال منتشر کردند تا در مورد اینکه چه کسی با آقای اوباما و سایر مقامات ارشد ملاقات می‌کرده است، صریح باشند، هرچند نام برخی از بازدیدکنندگان حذف شده بود.

کاخ سفید آقای ترامپ گزارش بازدیدکنندگان را منتشر نکرد. آقای بایدن با روی کار آمدن خود این کار را از سر گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …