RFU به دلایل قانونی و اخلاقی مانع پیوستن ادی جونز به رقبا نشد | تیم اتحادیه راگبی انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از منصوب شدن ادی جونز توسط استرالیا، اتحادیه فوتبال راگبی تصمیم به درج بندی در بسته جدایی ادی جونز برای جلوگیری از مربیگری او در رقبای انگلیس در جام جهانی امسال به دلایل “قانونی و اخلاقی” گرفت.

جونز یکشنبه شب به عنوان سرمربی جدید والابیس تایید شد و بازگشتی خیره کننده به پستی که در سال 2005 ترک کرد را رقم زد و چشم انداز وسوسه انگیز بازگشت به کارفرمایان سابق خود را در مراحل حذفی جام جهانی امسال افزایش داد.

او رسماً این نقش را در 29 ژانویه، کمی بیش از هفت هفته پس از اخراج توسط RFU، با راگبی استرالیا با چتر نجات جونز در اولین فرصت موجود به عهده می گیرد.

با توجه به مدت زمان تصدی او به عنوان سرمربی انگلیس، جونز تابع قانون استخدام بریتانیا بود که می گوید کارکنان حق دارند به ازای هر سال خدمت، یک هفته اخطار دریافت کنند. به عبارت دیگر، پس از یک دوره اخطار هفت هفته ای برای هفت سال حضورش در این شغل، جونز آزاد خواهد بود تا زمام والابی ها را به دست بگیرد.

او مقدار زیادی از مالکیت معنوی و دانش درونی بازیکنان انگلیس را با خود می برد، که اگر او اواخر امسال با تیم سابق خود در فرانسه بپیوندد بسیار ارزشمند خواهد بود، اما RFU تصمیم گرفت در هنگام موافقت با شرایط، بند عدم رقابت را وارد نکند. از رفتن او، و نه به دنبال قرار دادن جونز در مرخصی باغبانی.

یکی از سخنگویان RFU گفت: “وقتی RFU به نقش ادی به عنوان سرمربی انگلیس پایان داد، با در نظر گرفتن هر دو دیدگاه قانونی و اخلاقی، تصمیم گرفته شد که محدود کردن ادی در جستجوی شغل جایگزین غیرمنطقی باشد.”

در همین حال، استیو بورثویک، سرمربی جدید انگلیس، فاش کرد که پیام تبریکی به جونز ارسال کرده است، اما حاضر نشد در مسابقه احتمالی جام جهانی قرعه کشی شود و اصرار داشت که تمرکزش روی بازی افتتاحیه شش ملت انگلیس در برابر اسکاتلند است.

بورتویک گفت: «می‌دانم جام جهانی نزدیک است، اما 19 روز دیگر ما با اسکاتلند بازی می‌کنیم و تمرکز ما بر این است.

من برای ادی خوشحالم که او مربی کشورش است. روزی که من به عنوان سرمربی تیم ملی انگلیس معرفی شدم، او پیامی برای من ارسال کرد که بهترین ها را برای من آرزو کرد و امروز صبح برای او پیامی فرستادم که بهترین ها را برای او آرزو کردم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …