جعل مد برلین باعث هرج و مرج می شود زیرا آدیداس دخالت در آن را انکار می کند | صنعت مد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آدیداس مجبور شده است که انتصاب یک رهبر سابق اتحادیه کامبوج را به عنوان مدیرعامل جدید خود انکار کند و مجموعه‌ای از لباس‌های به سبک Derelicte را راه‌اندازی کند که توسط کارگران کارخانه از قبل پوشیده شده بود، زیرا یک رویداد تقلبی در هفته مد برلین باعث سردرگمی در سراسر دنیای مد شد.

یک بیانیه مطبوعاتی جعلی که توسط دو فعال پارازیت فرهنگی The Yes Men نوشته شده و از آدرس ایمیل جعلی آدیداس برای بلاگرهای مد ارسال شده است، از یک “طرح انقلابی” برای این شرکت آلمانی پوشاک ورزشی خبر می دهد که برای “مالک شدن بر واقعیت” شرایط کاری در کشور طراحی شده است. کارخانه های آسیای جنوب شرقی که بسیاری از لباس های آن در آن تولید می شود.

وای یا ناک فوان.
وای یا ناک فوان، کارگر سابق پوشاک و رهبر اتحادیه، به‌عنوان مدیر عامل آینده این شرکت انتخاب شد. عکس: لباس واقعی

وای یا ناک فوان، کارگر سابق پوشاک و رهبر اتحادیه کارگری کامبوج، به عنوان یکی از مدیران عامل آینده در کنار بیورن گولدن، مدیر اجرایی سابق پوما که در ابتدای سال جاری ریاست آدیداس را بر عهده گرفت، معرفی شد.

مسیر جدید شرکت قرار بود با طیف محصولات جدید «لباس واقعی» که ظاهراً توسط رپر فارل ویلیامز سرپرستی می‌شد، متشکل از لباس‌های «با دقت مضطرب» که از لباس‌هایی که به مدت شش ماه توسط کارگران کامبوجی مدیون پوشیده می‌شدند. دستمزدها در طول همه‌گیری متوقف شده است.»

Adidas x Philllllthy Realitywear.
Adidas x Philllllthy Realitywear. عکس: axl_jansen

در یک رویداد تقلبی در مرکز برلین، مدل‌های کبود و خون آلود با لباس‌های «لباس واقعی» در مقابل تماشاچیانی که به نظر می‌رسید این مجموعه را به‌عنوان اصیل می‌پذیرفتند، تصادفاً با لباس‌های «لباس‌های واقعی» در کت‌واک قرار گرفتند.

یک جفت دمپایی آدیداس با میخ هایی که از روی کفه ها عبور می کنند در یک قفس شیشه ای به عنوان نمونه ای از اخلاق جدید این شرکت ارائه شد.

آدیداس x فارل ویلیامز پوکی اسلایدر
آدیداس x فارل ویلیامز پوکی اسلایدر. عکس: لباس واقعی

تا ظهر، آدیداس انکار کرد که پشت پرتاب بوده است. یکی از سخنگویان گفت: “این اعلامیه توسط آدیداس نیست و صحیح نیست.”

در آن زمان، این بیانیه مطبوعاتی توسط چندین وب سایت خبری مد و وبلاگ نویس انتخاب شده بود. پورتال خبری FashionUnited در مقاله ای که بعداً آفلاین شد نوشت: «به نظر می رسد آدیداس از اشتباهات گذشته درس گرفته است و به نظر می رسد علاقه مند به اصلاح جدی مسیر خود است.

گزارش دیگری که توسط جمع‌آورنده اخبار MSN انتخاب شده است، طیف جدید را به عنوان تلاش آدیداس برای “تعدیل” پس از مجبور شدن به لغو همکاری خود با کانیه وست به دلیل اظهارات یهودستیزانه خواننده رپ نشان می‌دهد.

ایگور واموس، یکی از بنیانگذاران Yes Men که با نام مستعار Mike Bananno فعالیت می کند، گفت: “آدیداس یک شرکت نزدیک به قلب من است.” آنها این سابقه رسوایی های باورنکردنی را دارند که توانسته اند بر آنها غلبه کنند. آنها استاد سبزشویی هستند.

بیورن گولدن در مورد انجام کار درست بسیار صحبت کرده است – شاید شیرین کاری امروز آنها را وادار به انجام آن کند.

واموس و همدستش ژاک سروین در گذشته به عنوان سخنگویان سازمان تجارت جهانی، مک دونالد، داو کمیکال و وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده ظاهر شده اند.

تابستان گذشته اقدامات صنعتی در کارخانه‌های تامین‌کننده آدیداس در کامبوج انجام شد، جایی که اتحادیه‌ها اعلام کردند در طول همه‌گیری کووید، اخراج‌های هدفمند رهبران اتحادیه‌ها افزایش یافته است. گروه های فشار ادعا می کنند که بیش از 30000 کارگر در هشت کارخانه تولید پوشاک آدیداس در سراسر کامبوج 11.7 میلیون دلار (9.6 میلیون پوند) بدهکار هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …