دستگیری رئیس مافیا امید حمله به بازمانده را فراهم می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس شبه نظامی ایتالیا اعلام کرد، فراری شماره 1 ایتالیا، ماتئو مسینا دنارو، رئیس مافیایی محکوم شده که دستور برخی از فجیع ترین قتل های کشور را صادر کرده بود، پس از سه دهه فرار، روز دوشنبه در یک کلینیک خصوصی در سیسیل دستگیر شد.

به گفته ژنرال کارابینری پاسکواله آنجلوسانتو، که ریاست گروه عملیات ویژه نیروی پلیس را بر عهده دارد، مسینا دنارو در کلینیک پالرمو دستگیر شد، جایی که او برای یک وضعیت پزشکی نامشخص تحت درمان بود.

مسینا دنارو، مردی جوان، زمانی که مخفی شد، اکنون 60 سال دارد. او با داشتن پایگاه قدرت در نزدیکی شهر بندری تراپانی در غرب سیسیل، حتی به عنوان یک فراری، رئیس ارشد کوزا نوسترا سیسیل محسوب می شد.

او آخرین نفر از سه رئیس بلندپایه مافیایی بود که توانستند برای چندین دهه از دستگیری فرار کنند. صدها افسر پلیس طی سال‌ها مأموریت یافتند که او را ردیابی کنند.

جورجیا اورلاندی، خبرنگار یورونیوز، با یکی از بازماندگان حمله مافیایی و رئیس بنیاد کاپونتو، جوزپه آنتوچی، در مورد اهمیت دستگیری دنارو صحبت کرد.

برای تماشای ویدیو روی لینک بالا کلیک کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …