آیا Ofgem مقیاس قطع ارتباط افراد در کنتورهای انرژی پیش پرداخت را درک کرده است؟ | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منباید بتوان تنش را در فاصله یک مایلی تشخیص داد. ترکیبی از افزایش صورت‌حساب و کاهش درآمد واقعی ناگزیر فشاری را در نقطه‌ای از سیستم انرژی ایجاد می‌کند که مقرون‌به‌صرفه‌ترین آن‌ها است – مترهای پیش‌پرداخت.

پس ثابت شده است. آمار هفته گذشته Citizens Advice، نهاد قانونی مصرف کننده در بازار انرژی، واضح بود. حدود 3.2 میلیون نفر در سال گذشته در مقطعی اعتبار کنتور پیش‌پرداخت خود را به پایان رساندند زیرا توانایی پرداخت هزینه نداشتند. در تعبیر ناخوشایند صنعت انرژی، آنها “خود را قطع کردند”. برای اکثر آنها یکباره نبود: 2 میلیون نفر بیش از یک بار در ماه به طور موقت قطع می شوند.

سپس یافته‌های به همان اندازه نگران‌کننده: سرعتی که تامین‌کنندگان با آن مشتریان را از ترتیبات اعتباری دور می‌کنند و به مترهای پیش‌پرداخت می‌پردازند. بر اساس این گزارش، حدود 600000 نفر در سال 2022 مجبور به تغییر وضعیت شدند، که یک جهش از 380000 نفر در سال قبل است. به یاد داشته باشید، همانطور که رگولاتور Ofgem بیان می کند، این فرآیند به عنوان “آخرین راه حل” است – مکانیزمی که تنها زمانی اتخاذ می شود که یک تامین کننده “همه اقدامات منطقی” را برای توافق با برنامه بازپرداخت بدهی انجام داده باشد.

و نگران‌کننده‌ترین جنبه این است که گروه جابجایی‌های اجباری شامل افرادی بود که به عنوان «آسیب‌پذیر» در نظر گرفته می‌شوند – مثلاً کسانی که از کار افتاده یا دارای شرایط سلامتی طولانی مدت هستند. برای این گروه، در صورت عدم تمایل مشتری، ممنوعیت تغییر به یک متر پیش پرداخت وجود دارد. گسترش کنتورهای هوشمند که می توانند از راه دور به حالت پیش پرداخت سوئیچ شوند، بر این مشکل افزوده است. Citizens Advice داستان هایی از افراد مسن دارد که از بیمارستان به خانه باز می گردند تا متوجه شوند برق آنها قطع شده است.

آیا Ofgem مقیاس آنچه در حال رخ دادن است را درک کرده است؟ پاسخ آن به گزارش Citizens Advice حاوی یک یادداشت اجباری خشم بود – “مشتریان در شرایط آسیب پذیر که روزها یا حتی هفته ها بدون برق باقی بمانند کاملا غیرقابل قبول است و ما این موضوع را بسیار جدی می گیریم” – اما سوال این است که آیا تنظیم کننده واقعاً قوانین را اجرا کرده است یا خیر. به اندازه کافی قوانین

«بررسی انطباق بازار» Ofgem در نوامبر گذشته، با نگاهی به نحوه برخورد شرکت‌ها با مشتریان آسیب‌پذیر، حاوی این نتیجه قابل توجه بود که «همه تأمین‌کنندگان مشکلاتی برای رسیدگی داشتند». تفاوت‌هایی بین شرکت‌ها وجود داشت – بنابراین در دسته‌بندی ضعف‌های «جزئی»، «متوسط» و «شدید» – اما هیچ‌کس به عنوان کار خوب طبقه‌بندی نشد.

وقتی گزارش Citizens Advice را در مورد آنچه در نوامبر اتفاق افتاد، یک ماه پس از اینکه Ofgem به تامین کنندگان هشدار داد مبنی بر اینکه برای شناسایی مشتریان آسیب پذیر قبل از نصب یک متر پیش پرداخت به اندازه کافی برای شناسایی مشتریان آسیب پذیر انجام نشده است را می خوانید، تعجب آور نیست. در این گزارش آمده است: «بیش از یک سوم خانوارهای پیش‌پرداخت کنتور، از جمله یک فرد معلول یا فردی که وضعیت سلامتی طولانی‌مدت دارد، حداقل یک‌بار برق خود را قطع کرده‌اند. در اعداد سخت، این 470000 نفر بود.

Ofgem در پاییز گذشته یک انتخاب داشت. می‌توانست بر توقف سوئیچ‌های پیش‌پرداخت اجباری تا زمانی که شرکت‌ها نشان دهند که می‌توانند این فرآیند را با خیال راحت انجام دهند، پافشاری می‌کرد، که می‌توانست یک سیگنال نظارتی سخت را ارسال کند. درعوض، مسیر ملایم‌تری را در پیش گرفت تا به تولیدکنندگان و جلب رضایت تامین‌کنندگان برای عملکرد بهتر ادامه دهد، با این که تهدید اقدامات اجرایی تا حد زیادی در ذخایر باقی مانده است.

در دفاع از Ofgem، می‌توان گفت که وظیفه دارد از بدهی‌های بد در این بخش جلوگیری کند و از آنجایی که مترهای پیش‌پرداخت وسیله‌ای برای این منظور است، تایم اوت گامی رادیکال خواهد بود. با این حال، لازم نیست برای مدت طولانی به تصویر فعلی خیره شود تا فکر کند که رادیکالیسم لازم است.

در حساب Citizens Advice، که هیچ کس در مورد آن بحث نمی کند، می توان دید که مشتریان آسیب پذیر در بوروکراسی مراجعه به «ثبت خدمات اولویت دار» گم می شوند. شرکت‌هایی که برای شناسایی کسانی که باید در ثبت باشند اما نیستند، دقت بسیار کمی می‌کنند. و قضات درخواست های ضمانت تامین کنندگان را به صورت دسته ای بدون زحمت بررسی شرایط فردی تایید می کنند.

این موسسه خیریه ممنوعیت نصب پیش‌پرداخت را تا زمانی که حمایت‌های مؤثری اعمال شود، پیشنهاد می‌کند که متناسب به نظر می‌رسد. در صورتی که در یک سال 600000 مورد “آخرین راه حل” وجود داشته باشد، به آن به عنوان فرصتی برای بازنشانی فکر کنید و بررسی کنید که آیا مشکلی جدی پیش رفته است یا خیر. کلر موریارتی، مدیر اجرایی Citizens Advice می گوید: «اگر Ofgem اقدامی نکند، دولت باید مداخله کند.

تا کنون، Ofgem تنها وعده داده است که در گزارش «یافته‌ها را در نظر بگیرد» و «در صورت لزوم اقدامات بیشتری را انجام دهد»، که به طرز مشکوکی مانند لگد زدن به قوطی در جاده به نظر می‌رسد. رگولاتور باید تجدید نظر کند. بله، برخی از مشتریان پیش پرداخت را ترجیح می دهند. اما شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد استفاده بی رویه صنعت از کنتورها بسیار فراتر از سطوحی است که قبلاً در نظر گرفته شده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

زلزله مرگبار در ترکیه و سوریه با بیم افزایش تلفات جان صدها نفر را گرفت | بوقلمون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از وقوع زمین لرزه …