داریا کاساتکینا: بیرون آمدن به من کمک کرد. من فقط احساس خیلی بهتری داشتم، از نتیجه راضی هستم’ | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیکلمه “شجاعت” در محافل تنیس بسیار استفاده می شود، معمولاً برای اشاره به پیروزی غیرمحتمل یا تلاش برجسته تحت فشار. با این حال، شجاعت واقعی، چیز دیگری است. گام به جلو داریا کاساتکینا.

این بازیکن روسی سال 2022 فوق العاده را در زمین سپری کرد و چهار سال پس از اولین حضورش در زمین، به جمع 10 تیم برتر جهان بازگشت. با لمس ابریشمی و ظرافت خود، این جوان 25 ساله می تواند حریفان را به هم بزند و آنها را روی یک نخ به اطراف بکشد. اما در خارج از زمین است که Kasatkina در سال گذشته تأثیر بیشتری گذاشت و او می‌خواهد به جای خود ادامه دهد.

کاساتکینا در تعدادی از مصاحبه‌هایی که در ماه ژوئیه در یوتیوب پخش شد، از حمله و جنگ کشورش در اوکراین انتقاد کرد. در همان زمان، او به عنوان همجنسگرا ظاهر شد، یک حرکت شجاعانه دیگر. او با دانستن خطر سخنانش و پیامدهای احتمالی آن در خانه، به هر حال پیش رفت و جنگ را به عنوان یک کابوس توصیف کرد و از نگرش کشورش به همجنس گرایی انتقاد کرد.

این یک ریسک بزرگ بود، اما یکی از کساتکینا که احساس می کرد ارزش انجام دادن دارد. در یک اتاق مصاحبه کوچک در داخل پارک ملبورن در روز دوشنبه، او توضیح داد که چرا به صحبت کردن ادامه می دهد، حتی اگر به این معنی باشد که نمی تواند خانواده اش را ببیند. او گفت: “البته که من نگران هستم.” من دوستان و افرادی زیادی دارم که از اوکراین می شناسم و داستان ها را می شنوم که به من می گویند. این دردناک است چون دارم فکر می کنم، تصور کنید اگر در جای آنها باشم.

“خیلی سخت است. و نزدیک به یک سال از زندگی در این شرایط می گذرد. من می خواهم هر چه زودتر این موضوع تمام شود، اما متأسفانه به ما بستگی ندارد. آنها دوستان من هستند و من می خواهم به آنها عشق و حمایت نشان دهم زیرا بسیار سخت است. برای آنها سخت تر است.»

کاساتکینا یک ماه پیش در تمرینات پیش فصل توانست مادرش را ببیند اما دو سال است که پدرش را ندیده است. در حال حاضر، هیچ راهی وجود ندارد که او خطر بازگشت به خانه را داشته باشد. شما هرگز نمی دانید که وضعیت چگونه خواهد شد. اما می‌دانم که لازم نیست خیلی به جلو نگاه کنید، زیرا نمی‌دانید چه چیزی در گوشه و کنار خواهد بود. نمیدونی فردا چی میشه

برای اکثر مردم، داشتن حمایت خانواده، دوستان مهم است. سخت بود چون… دوستانم، خانواده ام، اول به خاطر کووید و بعد جنگ، نمی توانستند سفر کنند.

«مشکل است که نمی توانم افرادی را که دوستشان دارم اغلب ببینم. در واقع، من تقریباً هرگز نمی توانم آنها را ببینم. دو سال بود پدرم را ندیدم. اما این همینه که هست. این زندگی است متاسفانه باید تشکر کنم که سناریوی بدتری نیست. من فقط خوشحالم که آنها سالم هستند و من آنها را دارم.”

کاساتکینا همچنین می‌دانست که اعلامیه‌اش مبنی بر ارتباط با ناتالیا زابیاکو، یک اسکیت باز حرفه‌ای، در روسیه، جایی که همجنس‌گرا هراسی رایج است و آزادی‌ها محدود شده است، مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. چیزی که او نمی دانست این بود که واکنش همتایانش چقدر مثبت خواهد بود. او گفت: “این عالی بود، زیرا من با هیچ منفی مواجه نشدم، به خصوص از جانب افرادی که می شناسم.”

“این موضوع بسیار حساس است، بنابراین من آماده واکنش منفی بودم، اما چیزی شبیه به آن وجود نداشت. من بسیار سپاسگزارم زیرا این به من احساس بسیار خوبی می دهد. برخی از بازیکنان به سمت من می آمدند، گاهی اوقات هنوز هم به سمت من می آیند تا به من بگویند “آره، عالی است” یا “تبریک”. خوبه.”

باید این خطر وجود داشته باشد که صحبت کردن در مورد روسیه و همجنس گرا بودن زندگی را برای کاساتکینا در دادگاه سخت کند. اما در عوض اثر معکوس داشت. او گفت: «راستش را بخواهید، این به من کمک کرد. من فشار کمتری را احساس کردم. من این فشار را از روی شانه‌هایم بیرون می‌آورم، زیرا وقتی باید به تنیس فکر کنید، بلکه به چیزهای عمیقی در ذهنتان فکر کنید، خوب نیست.

به یاد دارم که بعد از گفتن همه این چیزها، احساس خیلی بهتری داشتم. این یکی از بهترین تصمیمات سال گذشته بود و من از نتیجه آن راضی هستم. و از افرادی که در کنار من بودند و از من حمایت کردند تشکر می کنم.

کاساتکینا که در رده هشتم قرار داشت، ممکن بود در سال گذشته بالاتر از آن به پایان برسد، اگر اجازه بازی در ویمبلدون را داشت. در عوض، او و دیگر بازیکنان روسی و بلاروسی به دلیل تهاجم به اوکراین توسط کلوپ انگلیس محروم شدند. این تصمیمی بود که از حمایت گسترده ای در بریتانیا برخوردار بود، اما زمانی که ATP و WTA امتیازهای رتبه بندی را به تلافی محرومیت حذف کردند، بازیکنان همه کشورها شکست خوردند.

طبق گزارش ها، ویمبلدون در حال بررسی لغو محرومیت برای مسابقات قهرمانی 2023 است، سناریویی که کاساتکینا از آن استقبال می کند. او گفت: “خیلی عالی خواهد بود.” بازی نکردن در سال گذشته دردناک بود، از دست دادن یکی از بزرگترین تورنمنت ها. برای کسی مزیتی نداشت ما در جاهای دیگر بازی نکردیم و امتیاز نگرفتیم، بنابراین شرایط برای کسی خوب نبود. بنابراین، اگر امسال، همه چیز تغییر کند و ما بتوانیم بازی کنیم، شگفت‌انگیز خواهد بود.»

در حال حاضر، کاساتکینا روی مسابقات آزاد استرالیا متمرکز شده است. او روز سه‌شنبه با رسیدن به فینال مسابقات گرم‌آپ در آدلاید، مبارزات خود را در برابر یک روسی دیگر، واروارا گراچوا، آغاز می‌کند. کاساتکینا می گوید که احساس شادابی و آمادگی برای رفتن می کند. اما، همانطور که او ثابت کرده است، برخی چیزها مهمتر از نتایج هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …