صنعت ریلی و RMT مذاکرات را در میان امید به پایان اعتصابات از سر می گیرند | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گفت‌وگوها در این هفته بین صنعت ریلی و اتحادیه ملی کارگران راه‌آهن، دریایی و حمل‌ونقل (RMT) در بحبوحه خوش‌بینی مجدد که می‌تواند بدون اعتصابات بیشتر به توافق برسد، ادامه خواهد یافت.

با این حال، اتحادیه رانندگان اسلف قرار بود پیشنهاد اولیه اپراتورهای قطار را رد کند، به این معنی که حل و فصل کامل اختلاف طولانی‌مدت دستمزد در راه آهن احتمالاً مدتی باقی خواهد ماند.

شبکه ریل – مسئول مسیر، سیگنالینگ و سایر زیرساخت‌ها در بریتانیای کبیر – و گروه تحویل ریلی (RDG) به نمایندگی از اپراتورهای قطار، قرار بود صبح روز سه‌شنبه مذاکرات جداگانه‌ای را در لندن با رهبری RMT از سر بگیرند.

منابع نزدیک به مناقشه گفتند که RMT اکنون بر این باور است که پس از یک دوره چهار هفته ای اعتصابات و سایر اقدامات صنعتی در هر دو طرف کریسمس، می تواند بدون انجام اقدامات بیشتر به توافق برسد.

با این حال، اتحادیه اعلام کرد که همچنان منتظر یک پیشنهاد کتبی بهبود یافته از شبکه ریل و RDG است – چیزی که پس از آن که یک بند در آخرین لحظه درج شده بود که یک معامله آینده نگر با اپراتورهای قطار در دسامبر را شکست داد، به عنوان یک پیش نیاز در نظر گرفت.

پیشنهاد 8 درصدی مستقیماً توسط دبیر کل RMT، میک لینچ، رد شد، که دولت را متهم به “اژدر کردن” معامله با درج درخواست‌هایی در مورد عملیات صرفاً راننده کرد، موضوعی که سال‌ها اعتصابات را در راه‌آهن جنوبی و جاهای دیگر برانگیخته بود. پاندمی ویروس کرونا.

این قابل درک است که تعهدات در مورد عملیات فقط راننده و سایر پیشنهادات بحث برانگیز “مدرن سازی” کمرنگ خواهد شد.

وزیران هفته گذشته با اتحادیه های راه آهن دیدار کردند و از آن زمان گفته اند که “توافق بهتری” روی میز وجود دارد. در آخرین بیانیه رسمی خود که روز پنجشنبه منتشر شد، RMT و RDG گفتند که “به طور مشترک برای یک پیشنهاد تجدید نظر شده کار می کنند”.

مارک هارپر، وزیر حمل و نقل، آخر هفته گفت که معتقد است «هم شرکت‌ها و هم اتحادیه‌های ریلی مشتاق رسیدن به توافق هستند» و افزود: «پس از ملاقات با رهبران اتحادیه‌های کارگری مطمئن شدم که توافق بهتری در این زمینه وجود دارد. میز کارگران راه آهن.»

هارپر گفت که “مهم است اصلاحات نسلی” در عملیات تعمیر و نگهداری شبکه راه آهن و در شرکت های بهره بردار، با “راه آهن هفت روزه که در آن شما مجبور نیستید خدمات ریلی را با توجه به حسن نیت مردمی که به آن مراجعه می کنند، اجرا کنید” مهم است. روزهای مرخصی آنها».

تیم شوولر، مذاکره‌کننده ارشد شبکه ریل، هفته گذشته به نمایندگان مجلس گفت که مطمئن است به زودی توافقی حاصل خواهد شد. در یک همه پرسی الکترونیکی در دسامبر، اعضای RMT از جمله کارکنان سیگنالینگ بحرانی، پیشنهاد راه آهن شبکه را با افزایش 9 درصدی طی دو سال رد کردند، که 5 درصد آن به ژانویه 2022 باز می گردد، با تخفیف سفر و تضمین شغل.

هرگونه توافق نهایی با RMT احتمالاً راه را برای مذاکرات آسان تر با اسلف هموار می کند. جلسه کمیته اجرایی ملی هشت نفره اسلف بعد از ظهر دوشنبه آغاز شد و انتظار می رود افزایش 8 درصدی دستمزد از سوی اپراتورهای قطار در راس دستور کار قرار گیرد.

دبیر کل آسلف، میک ویلان، هفته گذشته به نمایندگان مجلس گفت که احتمال “صفر” وجود دارد که رانندگان این پیشنهاد را همانطور که وجود داشت بپذیرند، که به گفته او به معنای شرایط و شروط بدتر برای کاهش بزرگ حقوق واقعی است.

این اختلافات به صنعت ریلی حدود 400 میلیون پوند ضرر رسانده است که در طی 21 روز اعتصاب، اکثریت آن متعلق به اعضای RMT است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …