لباس پوشیدن گرجی ها: نمایشگاه “لحظه محوری” در مد را بررسی می کند | روش

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لباس‌های گشاد و حلقه‌دار که زنان در دربار ملکه شارلوت در قرن هجدهم می‌پوشیدند، نه فقط سبک آن زمان، بلکه یک الزام سلطنتی بود.

اما در باغ های تفریحی و قهوه خانه ها، یک انقلاب مد در راه بود. زنان و مردان لباس‌های بزرگ رسمی اشراف گرجستان را به نفع منسوجات جدید و لباس‌های راحت‌تر رد می‌کردند.

آنا رینولدز، متصدی نمایشگاه Style & Society: Dressing the Georgias، نمایشگاهی که بهار امسال در گالری ملکه، کاخ باکینگهام افتتاح می شود، گفت: «لحظه محوری بود.

در طول این دوره، ما شاهد عقب افتادن لباس مجلسی از سبک خیابانی هستیم و افرادی از طیف اجتماعی بسیار گسترده‌تری نسبت به قبل، روند مد را تعیین می‌کنند.»

این نمایشگاه شامل بیش از 200 اثر از مجموعه سلطنتی، از جمله نقاشی، طراحی و نمونه های کمیاب باقی مانده از لباس ها و لوازم جانبی است که تصویری از لباس های گرجی ها در دربار همراه با تغییر روند در خیابان ها ارائه می دهد.

پرتره تمام قد ملکه شارلوت توسط توماس گینزبورو که معمولاً در قلعه ویندزور آویزان است، به ندرت نمایش داده می‌شود، او را در لباس حلقه‌دار باشکوهی که با منگوله‌ها و منگوله‌های طلایی پوشانده شده است، نشان می‌دهد.

ملکه شارلوت اثر توماس گینزبرو
ملکه شارلوت اثر توماس گینزبرو. عکس: مجموعه رویال تراست/مختلف

در مقابل، St James’s Park and the Mall، منسوب به مدرسه بریتانیا، صحنه‌ای از شیک‌ترین مکان ملاقات لندن در قرن هجدهم را ارائه می‌کند که فردریک، شاهزاده ولز، و همراهانش را که لباس مجلل پوشیده‌اند، در کنار سربازان، ملوان‌ها و طبقه کارگر به نمایش می‌گذارد. خدمت به زنان

«این نقاشی واقعاً تصویر پوستر نمایشگاه است. شما از همه اقشار مردم دارید. رینولدز می‌گوید: شاهزاده ولز و دوستانش، و زنانی که فنجان‌های شیر یک گاو را می‌فروشند، زنی از طبقات پایین‌تر که از نوزادش پرستاری می‌کند، یک آتش‌نشان – اختلاط واقعی جامعه.»

و همچنین پارک ها و باغ های تفریحی، مردم لباس می پوشیدند تا در قهوه خانه های جدید و در تئاتر دیده شوند. “این جایی است که شما می توانید مدهای جدید را گسترش دهید.”

پیش بند که توسط زنان شاغل به عنوان اقلام محافظ استفاده می شد، تبدیل به یک کالای سبک شد. آنها زیبا شدند، شاید از توری ساخته شده باشند. حتی ملکه شارلوت هم پیش بند می پوشید. رینولدز گفت: شما شروع به دیدن روندها می کنید که به سمت بالا حرکت می کنند، نه نزول.

«در خیابان، مردان شروع به پوشیدن نوعی کت به نام کت روسری می‌کنند که مشخصه آن یقه‌ای رو به پایین است و در واقع از لباس‌های کارگری گرفته شده است. در حالی که در دادگاه باید به پوشیدن کت با یقه ایستاده ادامه دهید.»

لباس بزرگتر
این نمایشگاه شامل نمونه هایی از لباس هایی است که در بارگاه های سلطنتی پوشیده می شود. عکس: اعتماد مجموعه سلطنتی

تا پایان قرن هجدهم، لباس زنان ساختار بسیار کمتری داشت. یک پارچه جدید، پنبه، شروع به استفاده گسترده کرد. «شما یک نوع لباس دارید که به لباس زنانه معروف است، که در ابتدا مورد انتقاد قرار گرفت زیرا شبیه لباس زیر زنانه بود. آنها در پارچه‌ای راحت‌تر و قابل شستشو بودند و همه از خدمتکار گرفته تا شاهزاده خانم می‌پوشیدند.»

این نمایشگاه همچنین پیشرفت های مراقبت از مو، لوازم آرایشی، عینک و دندانپزشکی، تولد یک مطبوعات تخصصی مد، و توسعه خرید به عنوان یک فعالیت تفریحی را بررسی می کند.

سبک و جامعه: لباس گرجی ها از 21 آوریل تا 8 اکتبر در گالری ملکه، کاخ باکینگهام برگزار می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …