آرسنال به یک مهاجم در کلاس جهانی نیاز دارد تا جای خالی مید و میدما را پر کند سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیاوناس ایدوال قبل از تساوی 1-1 تیمش مقابل چلسی در روز یکشنبه گفته بود که با توجه به غیبت بت مید و ویویان میدما در ادامه فصل، اگر آرسنال نتواند یک گلزن پرکار به ارمغان بیاورد، “ناامید” خواهد شد. . سرمربی تیم گفت: “این باید یک اولویت واقعاً مهم برای ما در این پنجره با تعداد و سطح بازی هایی باشد که انجام می دهیم.”

ژانویه در اواسط راه است و اگرچه آرسنال بیش از همه وارد بازار شده است، با خرید هافبک های ویکتوریا پلووا و کاترین کول (اجازه می دهد جردن نوبز در جستجوی فوتبال معمولی جدا شود)، گیو کی روش مهاجم برزیلی از اورتون را فراخواند و دروازه بان سابرینا دی را اضافه کرد. آنجلو، حفره‌ای که توسط میدما، گلزن رکورددار WSL و مید، نایب قهرمان توپ طلا در بالا باقی مانده است.

این حفره برای بیش از 40000 هوادار که برای سومین بازی WSL تیم در این فصل به امارات مراجعه کرده بودند، آشکار بود.

برای تمام بازی‌های هجومی آرسنال، پاداش کمی وجود داشت. دو سوئدی لینا هورتیگ و استینا بلکستنیوس در کنار کیتلین فوورد مهاجم استرالیایی خط مقدم را بر عهده داشتند و همگی مهاجمان با کیفیتی هستند، اما مهاجمان فوق ستاره نیستند. در مقابل تیم های خارج از چهار تیم برتر، این مسئله کمتر مطرح است، زیرا آرسنال می تواند مالکیت توپ را کنترل کند و موقعیت های زیادی ایجاد کند. اما بازی‌های بین طرف‌های بالا فشرده هستند، اغلب روی لبه چاقو متعادل می‌شوند و شانس‌های کمی وجود دارد.

در چنین بازی هایی، شما باید لحظات زودگذر جلوی دروازه را رقم بزنید و به مهاجمانی در سطح جهانی نیاز دارید که به ندرت از دست بدهند. بازی مقابل چلسی باید این بود که آرسنال تسلط پیدا کند و خلق کند تا به خط اصلی جدید خود بیشترین شانس ممکن را برای گلزنی بدهد. بارها و بارها، مخصوصاً در نیمه اول، پیراهن‌های قرمز توپ را به سمت جلو حرکت می‌دادند تا آخرین ضربه‌ها وجود نداشته باشد، مهاجمان آرسنال ظاهراً بازی می‌کردند که چه کسی می‌تواند توپ را به دروازه‌بان چلسی، زسیرا موسوویچ نزدیک‌تر کند. توانست او را کتک بزند

بت مید و ویویان میدما
بت مید و ویویان میدما هر دو به دلیل مصدومیت از ترکیب آرسنال خارج هستند که باعث شده خط حمله آنها کم شود. عکس: دیوید دیویس / PA

اما هیز، مدیر چلسی، گفت که دروازه‌بان او در هر کاری که انجام می‌داد فوق‌العاده بود، اما اضافه کرد: «نمی‌دانم، زیرا بازی برگشتی را تماشا نکرده‌ام، اگر هر کدام از آنها سیوهای بزرگی داشته باشند. من فکر می کنم همه چیز در محدوده ای بود که او باید با آن برخورد کند. اما او مجبور بود توپ را زیاد لمس کند.»

در عوض، موفقیت با کمک زیادی از اقبال خوب به دست آمد، نیام چارلز بیرون از جعبه وارد فود شد و بعد از افتادن در آن در هم پیچید.

آرسنال همه چیز را درست انجام داده بود، برنامه بازی آنها را برای موفقیت آماده کرده بود، اما تنها پنالتی مطمئن کیم لیتل دو طرف را از هم جدا کرد. Eidevall پر از تمجید از عملکرد بود، و او حق داشت که آن را تحسین کند: «من فکر می کنم که ما امروز بازی را خیلی خوب اجرا کردیم. هم از نظر انباشتگی و هم از نظر روشی که ما فشار دادیم. بازیکنان این کار را خیلی خوب انجام دادند، اما من نیز با نحوه تنظیم آن به خوبی این کار را انجام دادم.”

اما زحمات بازیکنان تا حد زیادی بیهوده بود، و به دلیل ناتوانی در به حساب آوردن آن از جلو پایان یافت. در عوض، این تغییردهنده بازی چلسی، مهاجم کلاس جهانی سام کر، بود که به همان شیوه ای که مید و میدما در فصل گذشته برای آرسنال انجام می دادند، ارائه کرد – این زوج از طریق گلزنی یا پاس گل در 66 درصد از گل های آرسنال نقش داشتند. همه تماشاگران می‌دانستند که کر تنها به یک موقعیت واضح یا حتی نیم فرصت نیاز دارد و او گل می‌زند. وقتی چنین شخصی را در کنار خود دارید و حاشیه ها کم است، همیشه این شانس وجود دارد که چیزی از بازی دریافت کنید.

امیدهای آرسنال برای قهرمانی با از دست دادن میدما و مید از بین رفته است. گریزی از آن نیست. هر تیمی تحت تاثیر از دست دادن دو بازیکن نخبه در یک منطقه کلیدی قرار خواهد گرفت. حتی اگر Eidevall بتواند گلزن دیگری بیاورد، شانس یک بازیکن در سطح Mead و Miedema که در دسترس باشد و به سرعت بستری شود، بسیار کم است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …