کتابفروشی «جمع آوری کمک مالی برای یک رویا» برای افتتاح کتابفروشی عربی در لندن | کتابفروشان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کتابفروش سابق در بزرگترین کتابفروشی عربی لندن، که در پایان سال 2022 بسته شد، برای راه اندازی یک کتابفروشی و فضای اجتماعی جدید، درخواست جذب سرمایه جمعی را راه اندازی کرده است.

کتاب‌های الساقی در بیسواتر در سال 1978 افتتاح شد و کتاب‌های خاورمیانه و شمال آفریقا را به زبان انگلیسی و همه موضوعات به زبان عربی فروخت. این کتاب در 31 دسامبر بسته شد و سالوا گاسپارد، مدیر کتابفروشی، گفت که این تصمیم دشواری بود که باید به دلیل چالش‌های اقتصادی اخیر، مانند افزایش شدید قیمت کتاب‌های عربی زبان گرفته می‌شد.

این کتابفروشی توسط آندره و سالوا گاسپارد و مرحوم مای غوصوب، سه دوستی که از لبنان جنگ زده در لندن ساکن شده بودند، تأسیس شد. بازوهای انتشاراتی آن ساقی بوکز و دارالساقی باز هستند و از مراکز جدید در غرب لندن فعالیت می کنند.

اکنون محمد مسعود، یک کتابفروش فلسطینی که در این کتابفروشی کار می‌کرد، درخواستی را برای جمع‌آوری پول برای کتابفروشی جدیدی به نام مقام راه‌اندازی کرده و می‌گوید که برای یک رویا جمع‌آوری می‌کند. جمع‌آوری کمک مالی تاکنون چیزی کمتر از 6000 پوند از هدف 90000 پوندی خود را جمع آوری کرده است.

او ادامه داد: «مقام خانه ای برای افرادی خواهد بود که عاشق زبان عربی هستند و به دنبال تعلق هستند. این فضایی برای همه بدون در نظر گرفتن پیشینه‌ای خواهد بود تا با هنر و ادبیات عربی ارتباط برقرار کنند، صرف نظر از اینکه چقدر از آن می‌دانند، فضایی که هم عرب‌ها و هم غیر عرب‌ها می‌توانند برای یادگیری، یادگیری مجدد و لذت بردن از این هنر شگفت‌انگیز و غنی بیایند. زبان.”

مسعود گفت که از زمان نقل مکان به لندن در سال 2020، شاهد بسته شدن تعدادی از فضاهای متمرکز بر فرهنگ و جامعه عرب بوده است، و او مایل است “فضایی ایجاد کند که برای نسل های طولانی تری میزبان خلاقیت ما باشد”.

مسعود گفت: مقام «فضای امن برای همه این ذهن‌های خلاق» و «حفاظت و توسعه صحنه ادبی در بریتانیا و اروپا» خواهد بود.

به گفته وب‌سایت تأمین مالی جمعی، مقام «با هدف تمرکز ویژه بر صدای نسل‌های جوان نویسندگان و خوانندگانی که در صنعت نشر به حاشیه رانده شده‌اند و طرد شده‌اند» از منطقه جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا است. علاوه بر این که یک کتابفروشی است، یک فضای اجتماعی نیز خواهد بود.

مسعود امیدوار است که باقی مانده سهام را بخرد و آن را با مجموعه قابل توجه خود تکمیل کند.

ماموریت این کتابفروشی که در صفحه جمع آوری کمک های مالی آن ذکر شده است، می گوید که “فضایی برای اشتراک گذاری ایده ها و داستان ها، لذت بردن از ادبیات، خوشنویسی، گلدوزی” خواهد بود.

این درخواست ادامه می‌یابد: «این بهشتی خواهد بود که می‌توانید با کتاب مورد علاقه‌تان و نوشیدنی گرم بنشینید». خانه‌ای دور از وطن، برای دانشجویان، نویسندگان، متخصصان و خوانندگان از همه اقشار، به امید مشارکت با ثروت میراث فرهنگی که مقام ارائه می‌کند.»

درخواست تجدیدنظر دارای چهار نقطه عطف است. اولین 25000 پوند جمع‌آوری شده صرف خرید سهام کتاب، راه‌اندازی یک وب‌سایت مناسب و خرید یک واحد ذخیره‌سازی می‌شود، در حالی که 50،000 پوند اجاره نیم‌سال را تضمین می‌کند.

سومین نقطه عطف 75000 پوندی استخدام یک تیم و هزینه های عملیاتی و ذخیره سازی را به مدت شش ماه پوشش می دهد، در حالی که 90000 پوند کامل اجاره یک سال و بودجه کامل عملیاتی و رویدادها را به مدت 12 ماه از زمان راه اندازی پوشش می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …