فعالان آب و هوا برای برجسته کردن اثرات زیست محیطی، تبلیغات خودرو را ربودند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در شهرهای سراسر اروپا، فعالان آب و هوا در یک کمپین هماهنگ برای برجسته کردن تأثیرات زیست‌محیطی این بخش، بیلبوردهای صنعت خودرو را تخریب کردند. در بروکسل، این اقدام همزمان با صدمین سالگرد نمایشگاه بین‌المللی خودرو برگزار شد.

مبارزان پوسترهای تولیدکنندگان را با نسخه های خودشان پوشش دادند. بیش از 400 بیلبورد ساختگی در لندن، برلین، فرانکفورت، پاریس و دیگر شهرها و شهرک ها ظاهر شده است.

این اقدام توسط Extinction Rebellion با گروه های Subvertisers’ International و Brandalism سازماندهی شد. برنامه آنها هدف قرار دادن تویوتا و بی ام و به دلیل تبلیغات گمراه کننده و لابی تهاجمی آنها علیه سیاست های آب و هوایی بود.

در سال 2022، Influence Map، تویوتا را در رتبه دهم بدترین شرکت در جهان برای لابی گری ضد آب و هوا قرار داد و پس از آن BMW که در رتبه 16 قرار گرفت.

علیرغم تبلیغات منتشر شده در مورد خودروهای الکتریکی، در سال 2021 آنها تنها 0.2 درصد از کل فروش خودروهای تویوتا را به خود اختصاص دادند.

فعالان کمپین می گویند که خواهان سیاست های قوی تر دولت، مانند ممنوعیت تبلیغات به سبک دخانیات، برای تنظیم تبلیغات محصولات مضر برای محیط زیست مانند خودروهای شاسی بلند هستند.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …