AMA می‌گوید استرالیا در حال «نبرد بهداشت عمومی» علیه بخارپزی است | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان اوج پزشکان این کشور می‌گوید استرالیا در حال «نبرد بهداشت عمومی» در مورد مصرف سیگار است و خواستار این است که محصولات نیکوتینی فقط به عنوان ابزاری برای ترک سیگار و سپس تنها به عنوان آخرین راه‌حل در دسترس باشند.

انجمن پزشکی استرالیا می‌خواهد طعم‌ها از ویپ‌ها حذف شود تا از مصرف آن، به‌ویژه در میان جوانان جلوگیری کند، و همچنین به‌طور چشمگیری حداکثر مقدار مجاز نیکوتین را کاهش دهد. این در حالی است که نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، از استفاده از محصولات خودداری کرد و صرفاً گفت “ویپ نرو”.

اداره کالاهای درمانی فدرال در حال برگزاری یک رایزنی عمومی در مورد اصلاحات پیشنهادی در تنظیم مقررات محصولات بخار نیکوتین است.

NVP ها را می توان به طور قانونی از طریق یک طرح واردات شخصی دریافت کرد، که به کسانی که نسخه دارند اجازه می دهد به طور مستقیم مواد سه ماهه را برای استفاده شخصی وارد کنند و همچنین پزشکان می توانند NVP را برای بیماران به عنوان کمکی برای ترک سیگار تجویز کنند.

یک مقاله مشاوره TGA نشان داد که علیرغم اینکه NVP ها فقط به طور قانونی از داروخانه ها با نسخه در دسترس هستند، “بازار سیاه” در بین کودکان و کسانی که نسخه ندارند وجود دارد.

این مقاله با اشاره به مطالعات اخیر نشان می دهد که استفاده رو به رشد از ویپ در بین جوانان و کسانی که قبلاً سیگار نکشیده اند، می گوید: «مشخص است که مقررات به هدف مورد نظر خود دست نمی یابند.

ارسالی AMA که روز دوشنبه منتشر شد، خواستار پایان طرح واردات شخصی و کنترل‌های گمرکی سخت‌گیرانه‌تر بر روی تمام محصولات ویپینگ است.

در این بیانیه آمده است: «استرالیا در حال شکست دادن نبرد بهداشت عمومی در خصوص بخارپزی و بهبود ایمنی است و رفع خلأهای موجود در مقررات آنها برای معکوس کردن این امر ضروری است.

همچنین خواهان «تعدیل‌های عمده» در قوانین TGA برای «محدود کردن غلظت نیکوتین، حذف طعم‌ها و معرفی الزامات بسته‌بندی» برای ویپ‌ها، و همچنین محدود کردن توانایی تجویز آن محصولات در وهله اول است.

AMA نوشت: “هدف از تنظیم NVP ها باید محدود کردن استفاده از آنها فقط برای هدف مورد نظر ترک سیگار باشد و اطمینان حاصل شود که این محصولات اثبات نشده تا حد امکان ایمن هستند.”

AMA پیشنهاد کرد میزان مجاز نیکوتین از 100 میلی گرم در میلی لیتر فعلی به 20 میلی گرم در میلی لیتر کاهش یابد. همچنین اعلام کرد که از چالش‌های موجود در نظارت بر طرح واردات شخصی نگران است و ادعا می‌کند که هیچ الزامی برای اظهارات هشدار یا بسته‌بندی مقاوم در برابر کودکان در محصولات وارداتی وجود ندارد.

در عوض، AMA گفت بسته بندی NVP باید ساده باشد و حاوی برچسب های هشدار دهنده در مورد حاوی یک ماده اعتیاد آور باشد.

در این نامه آمده است: «AMA معتقد است که طعم همه محصولات ویپینگ باید محدود شود تا طعم و مزه کیفیت جذاب ویپ برای افراد جوان‌تر نباشد.

در یک ارسال جداگانه که روز دوشنبه منتشر شد، جنبش لیبرال جوان استرالیا رویکرد فعلی کشور را “ممنوعیت” خواند و از گسترش دسترسی به NVP به عنوان کمکی برای ترک سیگار به منظور دور زدن محصولات خارج از کشور حمایت کرد.

«چارچوب نظارتی فعلی استرالیا برای محصولات بخارپز نیکوتینی از بازار سیاه محصولات غیرقانونی با منبع خارجی پشتیبانی می کند که مصرف کنندگان محصول نیکوتینی را در معرض خطر قرار می دهد. کلارک کولی، رئیس لیبرال جوان، نوشت: این بازارها نظارت صفر دارند و با قوانین سختگیرانه‌ای که سایر محصولات نیکوتینی مانند سیگار را تنظیم می‌کند، مطابقت ندارند.

در یک مصاحبه رادیویی با 2Day FM در روز دوشنبه، زمانی که یکی از مجریان گفت که او اخیراً این عادت را گرفته است، از آلبانیز در مورد ویپ پرسیده شد.

آلبانیز پاسخ داد: «این ایده بدی است.

سیگار نکشید و سیگار نکشید – شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد می‌توانید به استفراغ نیز وابسته شوید.

اگر امروز به تصمیم گیری در مورد سال نو فکر می کنید، لطفاً به این فکر کنید که مصرف بخارپز را کنار بگذارید.

در اینجا چند دلیل وجود دارد

— تانیا پلیبرسک (@tanya_plibersek) 1 ژانویه 2023

در 1 ژانویه، وزیر محیط زیست، تانیا پلیبرسک، استرالیایی ها را تشویق کرد که به عنوان یک تصمیم سال جدید، از استودیو را کنار بگذارند، و مدعی شد که شرکت های تنباکو عمداً طعم های ویپ و بسته بندی هایی را به بازار عرضه می کنند که برای بازار جوان تر جذاب باشد.

بدیهی است که برای سلامتی شما مضر است، اما برای محیط زیست نیز وحشتناک است. هر بخاری که به محل دفن زباله می رود، پلاستیک، سموم، نمک های نیکوتین، فلزات سنگین، سرب، جیوه و باتری های لیتیوم یون قابل اشتعال را به محیط می ریزد.

پلیبرسک از استرالیایی ها خواست تا «نسل جدید را از عادتی که حتی برای محیط زیست بدتر از تنباکو است باز دارند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …