مقامات استرالیایی در سال 2021 در مورد استخدام احتمالی اعضای سابق ADF توسط ارتش چین هشدار دادند | ارتش استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دفاع استرالیا فاش کرد که مقامات دولت استرالیا برای اولین بار یک سال و نیم پیش در مورد تلاش های ادعایی برای استخدام پرسنل سابق نیروی دفاعی برای آموزش ارتش چین هشدار داده شدند.

اما مشخص نیست که پیتر داتون، وزیر دفاع وقت، در آن زمان چه اقدامی انجام داده است. به نظر می‌رسد که ریچارد مارلز، وزیر دفاع کنونی، زمانی که این موضوع حدود دو ماه پیش در رسانه‌ها منتشر شد، تحریک شده بود تا وارد عمل شود.

مارلز در اواسط اکتبر اعلام کرد که از اداره خود خواسته است تا این ادعاها را بررسی کند که برخی از خلبانان استرالیایی ممکن است در میان غربی ها باشند که از طریق یک مدرسه پرواز در آفریقای جنوبی برای کمک به آموزش ارتش چین به آنها نزدیک شده است.

اما بخش او اکنون فاش کرده است که بیش از یک سال قبل از انتشار آن گزارش ها از این موضوع آگاه بوده است.

این وزارتخانه در پاسخی که به تازگی به سؤالات تخمینی سنا ارائه شده است، گفت: «دفاع ابتدا از این موضوع در نتیجه گزارش امنیتی ارائه شده در 29 ژوئن 2021 مطلع شد.

آن زمان بود که ائتلاف هنوز بر سر کار بود. دفتر داتون از تایید اینکه آیا وزیر دفاع وقت از نگرانی‌های امنیتی در آن زمان و اقداماتی که در مورد آنها انجام داده است یا خیر، خودداری کرد.

داتون از طریق یک سخنگوی داتون گفت: «دولت ائتلاف مبلغ بی سابقه ای را در دفاع، آسیا، آسیس و دیگر آژانس های ما سرمایه گذاری کرد تا با اقدامات مداخله خارجی و خیانت مقابله، افشا و محاکمه شود.

این آژانس‌ها در سطح جهانی هستند و من به توانایی آنها برای محافظت از سهام ما اطمینان کامل دارم.»

دفاع همچنین به سؤالات دقیق – از جمله اینکه آیا گزارش امنیتی در نتیجه یک خبر از یک کشور دیگر آمده است یا خیر و این هشدار چقدر دقیق بود – به دلیل حساسیت موضوع پاسخ نداد.

سخنگوی این وزارتخانه گفت: “دفاع این ادعاها را بسیار جدی می گیرد.” “دفاع به طور علنی در مورد تحقیقات امنیتی اظهار نظر نمی کند.”

در اکتبر 2022، مارلز به گزارشی در روزنامه استرالیایی درباره این موضوع پاسخ داد و گفت: «از شنیدن اینکه پرسنلی وجود دارند که توسط یک چک حقوقی از یک کشور خارجی بالاتر از خدمت به کشورشان فریب داده شده‌اند، عمیقاً شوکه و ناراحت می‌شود». .

او در آن زمان گفت: «من از اداره درخواست کرده‌ام که این ادعاها را بررسی کند و با مشاوره روشن در این مورد به دفتر من بازگردد.

این اعلامیه همزمان بود با موجی از فعالیت های متحدان و شرکای نزدیک استرالیا.

در ماه اکتبر، اطلاعات دفاعی بریتانیا یک “هشدار تهدید” نادر صادر کرد که نشان می‌داد ارتش چین در تلاش است تا خلبانان خدمت‌رسان و سابق نیروی هوایی سلطنتی را برای کمک به آموزش نیروی هوایی خود با بسته‌های استخدام سخاوتمندانه استخدام کند.

در همان ماه، دانیل ادموند دوگان، یک خلبان جنگنده سابق آمریکایی که اکنون یک شهروند استرالیایی است، به طور موقت در نیو ساوت ولز به درخواست FBI، مدت کوتاهی پس از بازگشت از چین به استرالیا، دستگیر شد.

داگان از طریق وکیل خود متعهد شد که با استرداد خود به ایالات متحده “به شدت” مبارزه کند و نقض قوانین استرالیا یا ایالات متحده را رد کرده است. همسر دوگان گفته است که شوهرش “قربانی اختلاف سیاسی دولت ایالات متحده با چین” است.

در ماه نوامبر، مارلز از بررسی بیشتر وزارت دفاع در مورد “هر گونه ضعف” در سیاست هایی که در مورد پرسنل سابق نیروی دفاعی استرالیا اعمال می شد، خبر داد.

مارلز و دپارتمان او به طور دقیق اعلام نکردند که چه تعداد استرالیایی ممکن است هدف قرار گرفته باشند، اما او گفت که “نگرانی های کافی در ذهن من وجود دارد” تا جرقه ای برای بررسی دقیق تر انجام شود.

او به خبرنگاران گفت که کارگروه مقابله با مداخله خارجی به رهبری پلیس فدرال استرالیا و آژانس جاسوسی آسیو “در حال حاضر در حال بررسی تعدادی از موارد است”.

سلیا پرکینز، معاون وزیر در وزارت دفاع، بعداً در جلسه کمیته سنا گفت: «ما آگاه هستیم و از طریق تعامل با آژانس‌های امنیتی مطلع شده‌ایم که ممکن است به پرسنل سابق ADF برای ارائه خدمات آموزشی مرتبط با نظامی مراجعه شده باشد.»

پرکینز با مهلت گزارش دهی جدید در 14 دسامبر مسئول بررسی بود. تیم او قرار بود پس از خروج پرسنل ADF از این نیرو بر روی سیاست های مربوط به اشتغال تمرکز کند.

دفاع هفته گذشته به سؤالات مستقیم در مورد اینکه آیا اکنون هیچ یک از سیاست‌های خود یا توصیه‌هایی را که به پرسنل ADF ارائه کرده است، به‌منظور شفاف‌تر کردن تعهدات جاری در هنگام ترک ارتش، به‌روزرسانی نکرده است.

سخنگوی مارلز تکرار کرد که دولت “این ادعاها را بسیار جدی می گیرد”.

Asio یکی از آژانس های کلیدی است که مسئول هشدار دادن به دولت در مورد تهدیدات امنیتی بزرگ است.

در آخرین گزارش سالانه آن آمده است که “تهدیداتی را علیه دولت، دفاع، سیاسی و سایر منافع ملی استرالیا کشف و شناسایی کرده است”.

آسیو گفت توصیه هایش به دولت و صنعت “آگاهی در مورد تهدیدها را افزایش داده است”.

در این بیانیه آمده است که چندین کشور “به شدت به دنبال اطلاعات در مورد قابلیت های استراتژیک استرالیا، اولویت های اقتصادی و سیاسی، تحقیق و توسعه در سطح جهانی، و فناوری های دفاعی هستند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …