جزایر بالئاریک به دنبال ممنوعیت خرید ملک توسط افراد غیر مقیم هستند | اسپانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات جزایر بالئاریک اسپانیا می‌خواهند افراد غیر ساکن را از خرید ملک منع کنند زیرا قیمت‌های سرسام‌آور در مایورکا، منورکا و ایبیزا مردم محلی را بیرون می‌رانند و «دهکده‌های ارواح» خانه‌های خالی ایجاد می‌کنند.

چنین اقدامی می تواند خرید خانه برای تعطیلات در مجمع الجزایر را برای خارجی ها غیرممکن کند. این طرح از طرح مشابهی در کانادا پیروی می کند که ممنوعیت دو ساله خرید ملک توسط افراد غیر مقیم را به استثنای مهاجران و مقیمان قانونی ایجاد کرده است.

Juan Pedro Yllanes، معاون رئیس جمهور بالئاریک، گفته است “ما باید از کانادا الگوبرداری کنیم” و از دولت اسپانیا خواسته است تا اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار دهد تا به جزایر اجازه دهد تا ممنوعیت مشابهی را اعمال کنند.

فرانسینا آرمنگول، رئیس جمهور بالئارس، پیشتر گفته بود: “بسیاری از شهروندان اروپایی و دیگر شهروندان می توانند دارایی با قیمت هایی که برای شهروندان این جزایر غیرممکن است، خریداری کنند.”

یلانز اذعان داشت که این ممنوعیت با اصل اروپایی حرکت آزاد در تضاد است. با این حال، برای مثال در کوه‌های آلپ اتریش، سوابقی وجود دارد که اتحادیه اروپا مناطقی با اهمیت فرهنگی یا زیبایی طبیعی را به رسمیت شناخته است که باید از «فشار بیش از حد بیرون» محافظت شوند.

نمونه دیگر جزایر آلند در فنلاند است که در آن محدودیت هایی برای خرید خانه دوم وجود دارد. در کرواسی، شهروندان اتحادیه اروپا قبل از خرید زمین کشاورزی باید 10 سال ساکن باشند.

دولت بالئاریک همچنین از مادرید می‌خواهد که قیمت خانه‌ها را با اعلام این جزایر به عنوان «منطقه تحت فشار»، که به عنوان مکانی که اجاره یا هزینه وام مسکن از 30 درصد متوسط ​​درآمد محلی فراتر می‌رود، کاهش دهد.

قیمت املاک در این جزایر در طول بحران مالی 2008 و سپس همه‌گیری، ثابت ماند و خانه‌هایی در مایورکا و فورمنترا از گران‌ترین خانه‌های اسپانیا هستند.

دهکده Deià در غرب مایورکا از زمانی که رابرت گریوز شاعر در اواخر دهه 1920 در آنجا خانه نشین کرد، مورد علاقه بریتانیایی ها بوده است. این دهکده بخشی از رشته کوه میراث جهانی یونسکو Serra de Tramuntana است.

با 6091 یورو (5405 پوند) در هر متر مربع، ملک در Deià دومین گران قیمت در اسپانیا است. آژانس املاک Engel & Völkers یک خانه دو خوابه “دنج” در دهکده را به قیمت 1.6 میلیون یورو ارائه می دهد.

علاوه بر این که خرید ملک خارجی در جزایر بالئاریک جزو گران‌ترین خریدها است، بسیار بیشتر از سایر نقاط اسپانیا است. بر اساس گزارش اداره آمار ملی، خریداران خارجی 38.95 درصد از خریدها را در بالئاریک در سال 2022 به خود اختصاص دادند در حالی که میانگین ملی 12.61 درصد بود.

از 700 خانه دیا، 200 خانه خالی است که 37 درصد از کل املاک روستا متعلق به خارجی ها است و 23 درصد آن متعلق به بریتانیایی ها است.

مقامات محلی مالیات شورا را بر املاک خالی دو برابر کرده اند، اما بعید است که تأثیر زیادی بر صاحبان ثروتمند آنها داشته باشد.

از آنجایی که ساکنان محلی رانده می شوند و خانه ها در بیشتر سال خالی می مانند، رسم کمتری برای بارها و رستوران ها وجود دارد. هتلداران و رستوران داران نیز شکایت دارند که برای جذب کارکنان از سرزمین اصلی به دلیل بالا بودن اجاره بها مشکل دارند. در Deià، دو برابر تعداد آپارتمان های توریستی برای اجاره وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …