استارمر پس از تیراندازی یوستون خواستار تجدید نظر در مورد مالکیت تفنگ ساچمه ای شد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر پس از تیراندازی در خارج از کلیسایی در شمال لندن در آخر هفته گفت که می‌تواند از قوانین قوی‌تری علیه مالکیت تفنگ‌های شکاری حمایت کند.

در حالی که هیچ نشانه ای از اسلحه استفاده شده در حادثه روز شنبه که در آن چهار زن و دو کودک توسط گلوله های تفنگ ساچمه ای مجروح شدند، وجود ندارد، استارمر گفت که موضوع گسترده تری در مورد سوء استفاده از اسلحه های قانونی وجود دارد.

در پی تیراندازی در خارج از کلیسای سنت آلویسیوس در نزدیکی ایستگاه یوستون، که در حوزه انتخابیه رهبر حزب کارگر است، یک مرد 22 ساله به ظن تلاش برای قتل دستگیر شد.

استارمر روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره این حادثه در خلال یک پرسش و پاسخ در رادیو LBC، گفت: «تعداد زیادی اسلحه غیرقانونی وجود دارد و اسلحه‌هایی که دارای مالکیت قانونی هستند، به نظر من نباید در دست افرادی باشد که به طور قانونی مالک آن هستند. آنها

ما هر از گاهی این حوادث را با اسلحه داشته‌ایم، و هر بار شواهدی وجود دارد که من نگران آن هستم، مبنی بر اینکه مردم به اسلحه‌هایی دسترسی دارند که نباید به آنها دسترسی داشته باشند.

اکنون، اگر دسترسی غیرقانونی باشد، بدیهی است که این موضوع کاملاً مربوط به قانون کیفری است. اما افراد دیگر، جایی که باید بررسی های بهتری در مورد گردش اسلحه انجام شود. بنابراین من فکر می کنم که باید دوباره بررسی کنیم که آیا این قوانین به اندازه کافی قوی هستند یا خیر.

یکی از نمایندگان استارمر، وزیر دفاع در سایه، لوک پولارد، لایحه یکی از اعضای خصوصی را ارائه کرده است که به دنبال جلوگیری از نگه داشتن تفنگ های ساچمه ای در خانه هایشان در پی تیراندازی دسته جمعی در حوزه انتخابیه او در سال گذشته که شامل چنین سلاحی بود که به طور قانونی نگهداری می شد.

جیک دیویسون، 22 ساله، مادرش، ماکسین، 51 ساله را کشت و سپس چهار نفر دیگر از جمله یک کودک سه ساله را در حمله ای در منطقه کیهام در پلیموث در ماه آگوست به ضرب گلوله کشت و سپس خود را با شلیک گلوله کشت.

تفنگ ساچمه ای و گواهینامه او هفته ها قبل توسط پلیس به او بازگردانده شد، پلیسی که در سال 2020 پس از حمله دیویسون به دو نوجوان در پارک، اسلحه را توقیف کرده بود.

استارمر گفت، پس از چنین تیراندازی‌هایی، بازبینی‌هایی درباره دسترسی مردم به اسلحه صورت گرفت: «و در هر مورد، نمونه‌هایی وجود داشت که به نظر من، فرد نباید اجازه حمل اسلحه را داشته باشد.»

استارمر در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد قوانین مالکیت اسلحه «سخت‌تر» شود، گفت که این کار را انجام داد، در حالی که تأکید کرد که مردم از جمله کشاورزان و باشگاه‌های تیراندازی ورزشی باید بتوانند آن‌ها را در اختیار داشته باشند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …