رئیس شاختار 20.5 میلیون پوند از مبلغ مودریک را به سربازان و خانواده های اوکراینی می دهد | شاختار دونتسک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رینات آخمتوف، رئیس شاختار دونتسک، 20.5 میلیون پوند از مبلغ انتقال میخایلو مودریک به چلسی را به تلاش جنگ اوکراین اهدا کرده است.

چلسی روز یکشنبه آرسنال را شکست داد و مودریک را به خدمت گرفت و او را در استمفوردبریج رژه داد، جایی که در لیگ برتر کریستال پالاس را 1-0 شکست داد. مودریک که با قراردادی 8 و نیم ساله موافقت کرده است، پرچم اوکراین را روی شانه هایش کشیده بود. چلسی مبلغ اولیه 70 میلیون یورو (62 میلیون پوند) را برای این وینگر پرداخت کرده است و 30 میلیون یورو (26.5 میلیون پوند) برای اضافه کردن این بازیکن پرداخت کرده است.

این پول تقویتی برای شاختار است که از خانه خود در دونتسک آواره شده اند، اما آخمتوف – ثروتمندترین تاجر اوکراین به گفته فوربس – روشن کرده است که بدون سربازان کشورش فوتبال وجود نخواهد داشت. به این ترتیب، او ژست مالی را انجام داده و پروژه قلب آزوستال را راه اندازی کرده است.

آزوفستال کارخانه فولاد آخمتوف در ماریوپول است، جایی که جنگنده های اوکراینی هفته ها قبل از سقوط شهر از بمباران روسیه سرپیچی کردند. آزوفستال به نماد شجاعت، استقامت و روح تسلیم ناپذیر مردم اوکراین تبدیل شده است.

آخمتوف گفت: من می خواهم از تمام جهان متمدن برای کمک به اوکراین تشکر کنم. ما فقط می توانیم در مورد فوتبال اوکراین صحبت کنیم، زیرا ارتش اوکراین، مردم اوکراین و حمایت فوق العاده ای که در این دوران فوق العاده سخت داشته ایم. و تنها راهی که می‌توانیم شری که به خانه‌هایمان آمده است را شکست دهیم، همکاری با یکدیگر است.

من 25 میلیون دلار (20.5 میلیون پوند) از هزینه انتقال میخایلو را برای کمک به سربازان، مدافعان و خانواده های آنها اهدا می کنم. این پول برای پوشش نیازهای مختلف، از ارائه درمان پزشکی و پروتز و حمایت روانی گرفته تا پاسخگویی به درخواست‌های خاص، مصرف خواهد شد. این توسط یک تیم حرفه ای مستقل مدیریت خواهد شد که با مدافعان Azovstal، خانواده های آنها، ارائه دهندگان مراقبت و داوطلبان کار خواهد کرد.

«این شروع Heart of Azovstal است، پروژه ای کاملاً جدید که به مدافعان ماریوپل و خانواده های سربازان کشته شده کمک می کند. اقدامات شجاعانه آنها بی نظیر است. و این فداکاری و شجاعت آنها بود که به مهار دشمن در ماه های اول جنگ کمک کرد و زمینه را برای پیروزی اجتناب ناپذیر اوکراین فراهم کرد.

نمایی از کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپول، تصویر ماه گذشته.
نمایی از کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپول، تصویر ماه گذشته. عکس: سرگئی ایلنیتسکی/EPA

آخمتوف در مورد فروش مودریک احساسات متفاوتی داشت. از یک طرف، او برای او خوشحال است و به این افتخار می کند که چگونه نماینده اوکراین در لیگ برتر خواهد بود. از سوی دیگر، او نمی خواست او را از دست بدهد، زیرا باید بازیکنانی مانند مودریک داشته باشد تا جاه طلبی خود را برای هدایت شاختار به جام های اروپایی برآورده کند.

آخمتوف گفت: “ما به بازیکنانی مانند میخایلو در باشگاه های اوکراینی نیاز داریم که در سطح اروپا رقابت کنند.” متأسفانه، به دلیل این جنگ ناعادلانه ای که توسط فدراسیون روسیه علیه ما انجام می شود، در حال حاضر غیرممکن است.

من کاملاً مطمئن هستم که متجاوز را شکست خواهیم داد. یکی از چیزهایی که بعد از پیروزی ما بیشتر منتظرش هستم بازگشت میخایلو با تیمش چلسی برای یک بازی دوستانه در Donbass Arena در دونتسک اوکراین است. ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا این روز را نزدیکتر کنیم. ما برای همیشه مدیون سربازانمان هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …