اولین چیز: افزایش کووید در ایالات متحده یک خطر بزرگ است و “جدی گرفته نمی شود” | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

در چهارمین سال همه‌گیری، کووید-19 بار دیگر در حال گسترش در سراسر ایالات متحده است و به دلیل تعطیلات اخیر، اقدامات احتیاطی کمتر و ادامه تکامل زیرمجموعه‌های Omicron هدایت می‌شود.

به گفته کارشناسان، فرعی‌های جدید به دلیل افزایش انتقال و توانایی در فرار از برخی آنتی‌بادی‌ها باعث نگرانی می‌شوند، اما به گفته کارشناسان، همان ابزارها به محدود کردن گسترش کووید، به ویژه تقویت‌کننده‌های دو ظرفیتی، ماسک‌ها، تهویه، داروهای ضد ویروسی و سایر اقدامات احتیاطی ادامه می‌دهند.

دکتر نیل سهگال، استادیار سیاست گذاری و مدیریت سلامت در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مریلند، گفت: با این حال، جذب تقویت کننده “تاسف بار” بود. وی افزود: جذب ضد ویروسی کم بود و با وجود افزایش موارد در زمستان امسال که بار دیگر بر سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی فشار می‌آورد، چند دستور پوشاندن، واکسیناسیون و آزمایش از سر گرفته شد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، پذیرش‌های جدید کووید در بیمارستان در حال حاضر در رتبه چهارم بالاترین نرخ همه‌گیری قرار دارند. بستری شدن کووید در بیمارستان پس از موج تابستان کاهش یافت، اما به سطوح پایینی که پس از جهش‌های قبلی ثبت شده بود، کاهش یافت، تا پاییز ادامه داشت و در طول تعطیلات زمستانی دوباره افزایش یافت.

  • چقدر بزرگ است افزایش دادن؟ مرگ و میر ناشی از کووید 44 درصد از 2705 مورد در هفته منتهی به 4 ژانویه به 3907 در هفته منتهی به 11 ژانویه افزایش یافت. بر اساس تجزیه و تحلیل فاضلاب از ویروس، این یکی از بزرگترین افزایش موارد از زمان شروع همه گیری است. بسیار کمتر از اوج در ژانویه 2022 است اما مشابه افزایش تابستان 2022 است.

جمهوری خواهان هانتر بایدن را هدف قرار می دهند: من افراد را هدف قرار نمی دهم

ران جانسون در واشنگتن با خبرنگاران صحبت می کند.
ران جانسون در واشنگتن با خبرنگاران صحبت می کند. عکس: رکس/ شاتر استوک

ران جانسون، سناتور ویسکانسین، از گفتن اینکه آیا جمهوری خواهانی که قصد تحقیق از هانتر بایدن را برای سود بردن از ارتباط او با ریاست جمهوری دارند، باید درباره جرد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ نیز که در حین کار وام 1.2 میلیارد دلاری از قطر دریافت کرده بود، تحقیق کنند یا نه خودداری کرد. در کاخ سفید جانسون اصرار کرد: “من نگران رسیدن به حقیقت هستم.” “من افراد را هدف قرار نمی دهم.”

جمهوری خواهان بدون شک بایدن را هدف قرار می دهند، زیرا گفته می شود به لطف پدرش جو، پول درآورده است. در مجلس، که به تازگی تحت کنترل GOP است، کمیته ها وعده تحقیقات را داده اند.

جانسون با حضور در برنامه Meet the Press شبکه NBC در روز یکشنبه، آتش خود را بر روی پسر بازمانده رئیس جمهور متمرکز کرد.

مجری برنامه، چاک تاد، گفت: «سناتور، آیا جنایتی دارید که فکر می کنید هانتر بایدن مرتکب آن شده است، زیرا من هنوز کسی را توضیح نداده ام؟ پول درآوردن از نام خانوادگی جرم نیست.»

طوفان های کالیفرنیا: جو بایدن با پیش بینی سیل بیشتر فاجعه بزرگ را اعلام کرد

رودخانه روسیه، متورم از آب طوفان، در کنار بزرگراه 101 در هاپلند، کالیفرنیا جریان دارد.
پس از طلسم طولانی باران و برف ناشی از رودخانه های جوی، تعداد قربانیان به 19 نفر افزایش یافت. عکس: فرد گریوز/رویترز

رئیس جمهور پس از طوفان های ویرانگر زمستانی که باعث سیل و رانش گل شد و دست کم 19 نفر کشته شدند، یک فاجعه بزرگ در کالیفرنیا اعلام کرد. روز شنبه، جو بایدن دستور کمک فدرال را برای تکمیل تلاش های ایالتی، قبیله ای و محلی در مناطقی که از اواخر دسامبر تحت تاثیر طوفان قرار گرفته اند، صادر کرد.

کاخ سفید گفت: “اقدام رئیس جمهور بودجه فدرال را در اختیار افراد آسیب دیده در شهرستان های مرسدس، ساکرامنتو و سانتا کروز قرار می دهد.” بودجه فدرال همچنین در اختیار دولت‌های محلی، قبیله‌ای و واجد شرایط و سازمان‌های غیرانتفاعی خصوصی خاص بر اساس تقسیم هزینه برای کارهای اضطراری در شهرستان‌های مرسدس، ساکرامنتو و سانتا کروز است.

سرویس ملی هواشناسی روز یکشنبه هشدار داد انتظار می رود طوفان و سیل تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد. از روز سه شنبه هوای خشکی پیش بینی می شود.

هشدار سیل برای منطقه شمال خلیج سانفرانسیسکو، از جمله شهرستان های مارین، ناپا، سونوما و مندوسینو صادر شد.

  • چگونه سیل های سریع چنین تلفات مرگباری داشته اند؟ طی دو هفته گذشته، رژه رودهای قدرتمند جوی، نوارهای باریکی از بخار آب افزایش یافته، هم تسکین و هم ویرانی را برای کالیفرنیا به ارمغان آورده است. در حالی که باران در ایالت خشکسالی یک منظره خوشایند است، طوفان‌های شدید پی درپی سریع فرود آمدند و باعث سیل ناگهانی، میلیاردها دلار خسارت و کشته شدن حداقل 19 نفر شدند.

در سایر خبرها …

رئیس مافیا ماتئو مسینا مانی
ماتئو مسینا دنارو به دلیل نقش داشتن در قتل های دادستان های ضد مافیا در سال 1992 به طور غیابی به حبس ابد محکوم شد. عکس: Studio Camera di Lannino/Rex
  • ایتالیاییپلیس این کشور را دستگیر کرده است متیو مسینا مانی، تحت تعقیب ترین رئیس مافیای ایتالیا که به مدت سه دهه در حال فرار بود. دنارو، که در کلینیکی در پالرمو بازداشت شده بود، گفته می شود که در مافیای کوزا نوسترا سیسیل است.

  • در لحظاتی قبل از مرگبارترین سانحه هوایی نپال در دهه های اخیر در روز یکشنبه، چهار دوست از هند که در هواپیما بودند شروع کردند. ضبط نزول در یک ویدیوی زنده فیس بوک. قبل از سقوط، همه در هواپیما آرام به نظر می رسند، بدون اطلاعیه یا هشدار اضطراری از سوی خلبان یا کارکنان.

  • دکتر دره با موفقیت مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری خواه کنگره را از استفاده از موسیقی او در هر زمینه ای برای انجام کار سیاسی خود پس از استفاده از آهنگ 1999 خود Still Dre برای موسیقی متن یک ویدیوی تبلیغاتی، مسدود کرد. بیلبورد گزارش می دهد که وکلای گرین رسماً نامه توقف و انصراف را تأیید کردند.

  • جورج سانتوس، نماینده جمهوری‌خواه نیویورک، که رزومه‌اش تا حد زیادی تخیلی است و تحت تحقیقات محلی، فدرال و بین‌المللی قرار دارد، «آدم بدی» است که کارهای «واقعاً بد» انجام داده است.رئیس جدید کمیسیون نظارت مجلس روز یکشنبه گفت.

این را از دست ندهید: “ما باید اولین قدم را برداریم” – در مبارزه برای غرامت در آمریکا

اوانستون الدرمن رابین رو سیمونز، که رهبری ابتکار غرامت شهر را بر عهده داشت، در نزدیکی خانه خود در بخش پنجم در ایوانستون، ایلینوی ژست می گیرد.
رابین رو سیمونز: ما باید تشخیص دهیم که باید از جایی شروع کنیم. ما باید اولین قدم را برداریم. ما نمی توانیم فلج شویم. عکس: آیلین مسلار/ رویترز

در بحث داغ در مورد غرامت در ایالات متحده، وظیفه دلهره آور پیش روی کسانی که برای غرامت برای سیاهپوستان آمریکایی مبارزه می کنند، دوگانه است. اولین چالش آنها توجیه مخالفان غرامت چیزی است که قبلاً در طول تاریخ بارها و بارها مستند شده است: اینکه میراث ماندگار برده داری و نژادپرستی و تبعیض مرتبط با آن قرن ها پس از اعلامیه رهایی امتداد دارد و امروز همچنان به سیاهپوستان آمریکایی آسیب می رساند. . مورد دوم اثبات این امر است که فرآیند کثیف و پیچیده انجام این بازپرداخت، چه پولی و چه از طریق سیاست – تلاشی که برخی کارشناسان اقتصادی تخمین زده‌اند می‌تواند منجر به پرداخت ده‌ها میلیون دلار به میلیون‌ها سیاه‌پوست آمریکایی شود – حتی ممکن است. .

در این تصویر، لوگوی شرکت برنامه رسانه های اجتماعی فیس بوک که روی گوشی هوشمند نمایش داده می شود، چهره دونالد ترامپ و پرچم ایالات متحده آمریکا در پس زمینه دیده می شود.  لوگوی شرکت در گوشی هوشمند
متا در سال 2021 دونالد ترامپ را از فیس بوک و اینستاگرام تعلیق کرد. قانونگذاران، فعالان و محققان خواستار ممنوعیت دائمی آن شده اند. عکس: فیلیپ رادوانسکی / سوپا / رکس / شاتر استوک

کمی بیش از دو سال از زمانی که متا دونالد ترامپ را از فیس بوک و اینستاگرام به دلیل اقداماتش در جریان شورش های کنگره 6 ژانویه تعلیق کرد، می گذرد. اکنون، یک تصمیم مهم در راه است – بازگرداندن حساب ترامپ یا دور نگه داشتن او برای همیشه؟ این تصمیمی است که به طور گسترده مشاهده می شود و سابقه جدیدی را در مورد اینکه چگونه شرکت های رسانه های اجتماعی آزادی بیان را با اعتدال محتوا متعادل می کنند، ایجاد می کند، به خصوص وقتی صحبت از رهبران جهان و سایر افراد خبرساز باشد. این اعلامیه که انتظار می‌رود در ماه جاری میلادی صادر شود، ناشی از یک ضرب‌الاجل تعیین‌شده است. در حالی که کاری پل می نویسد، ممنوعیت ترامپ در ابتدا نامحدود بود، این شرکت بعداً متعهد شد که دو سال پس از شروع تعلیق، این تصمیم را دوباره بررسی کند.

بررسی آب و هوا: ترس از دست دادن زبان “فاجعه بار” به دلیل بالا آمدن دریاها

مردم بومی ماه مری مالزی مراسم شکرگزاری را در کنار دریا برگزار می کنند.  آسیا یکی از مناطقی است که بیشترین تأثیر را از جابجایی جمعیت دارد.
مردم بومی ماه مری مالزی مراسم شکرگزاری را در کنار دریا برگزار می کنند. آسیا یکی از مناطقی است که بیشترین تأثیر را از جابجایی جمعیت دارد. عکس: Mohd Daud/Zuma/Rex/Shutterstock

هر 40 روز یک زبان می میرد. به گفته زبان شناسان، این خسارت “فاجعه بار” با بحران آب و هوا تشدید می شود. کارن مک وی می نویسد: اگر کاری انجام نشود، تخمین های محافظه کار نشان می دهد که نیمی از 7000 زبانی که هنوز صحبت می شود تا پایان قرن منقرض خواهند شد. سخنرانان زبان های اقلیت سابقه طولانی آزار و اذیت را تجربه کرده اند. در نتیجه نیمی از تمام زبان های بومی در استرالیا، ایالات متحده، آفریقای جنوبی و آرژانتین در دهه 1920 منقرض شدند. بحران آب و هوا در حال حاضر برای بسیاری از زبان‌های بومی و دانشی که آن‌ها را نشان می‌دهند، «نهایی در تابوت» در نظر گرفته می‌شود.

آخر نکته: شکارچیان گنج برای یافتن استخوان های ماموت در رودخانه شرقی نیویورک غواصی می کنند

خط افق منهتن بر فراز رودخانه شرقی خودنمایی می کند.
خط افق منهتن بر فراز رودخانه شرقی خودنمایی می کند. عکس: اسپنسر پلات/گتی ایماژ

پس از اینکه یکی از مهمانان پادکست جو روگان ادعا کرد که در دهه 1940 ماشین جعبه ای از استخوان های ارزشمند ماموت های ماقبل تاریخ در رودخانه ریخته شده است، چندین گروه از شکارچیان گنج در رودخانه ایست ریور در شهر نیویورک دیده شده اند. با وجود کمبود شواهد، مردم از قایق، تجهیزات غواصی و دوربین های کنترل از راه دور برای جستجو استفاده کرده اند. “من فکر می کنم شانس ها به اندازه قرعه کشی خوب است. و مردم هر روز آن بلیت ها را می خرند. گان گفت که حدود دوجین مجموعه دیگر از شکارچیان فسیلی را دیده است که در جستجوی بقایای ماموت بودند.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …