رئیس شرکت نفت هشدار می دهد که قبض های انرژی در انگلیس بالاتر است صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های انرژی اروپا هشدار داده است که قیمت‌های بالاتر گاز و برق همچنان باقی می‌ماند و مصرف‌کنندگان نباید انتظار داشته باشند که آنها به سطح قبل از حمله روسیه به اوکراین برگردند.

آندرس اوپدال، مدیر اجرایی شرکت نفت دولتی اکوینور نروژ، گفت که عواملی مانند مالیات های بادآورده و مبالغ هنگفتی که شرکت های انرژی باید برای حرکت از سوخت های فسیلی به جایگزین های سبزتر سرمایه گذاری کنند، به این معناست که صورت حساب ها احتمالاً بالا خواهند ماند.

در ماه اکتبر، آبان نیوز گزارش داد که بزرگترین شرکت های نفتی جهان، از جمله شل و بریتیش پترولیوم، در 9 ماه اول سال گذشته نزدیک به 150 میلیارد پوند سود به دست آوردند، زیرا جنگ در اوکراین قیمت انرژی را به بالاترین حد خود رساند.

در حالی که در هفته‌های اخیر قیمت عمده‌فروشی گاز به سطح قبل از جنگ اوکراین بازگشته است، اوپدال گفت که با جنگ روسیه که منجر به «سیم‌کشی مجدد» سیستم انرژی شد، صورت‌حساب‌ها به سطح تاریخی که میانگین سالانه حدود 1300 پوند است، باز نمی‌گردند.

تحت ضمانت قیمت انرژی دولت، قبض‌های انرژی در بریتانیا در حال حاضر تقریباً دو برابر این رقم است و خانواده‌های معمولی سالانه حدود 2500 پوند پرداخت می‌کنند که از آوریل به 3000 پوند در سال افزایش می‌یابد.

اوپدال به برنامه امروز رادیو بی بی سی گفت: «ما شاهد سیم کشی مجدد کل سیستم انرژی اروپا بوده ایم. ما به انرژی های تجدیدپذیر بیشتری نیاز داریم. این به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد و این سرمایه گذاری ها باید پرداخت شود. من فرض می کنم قبض انرژی خواهد بود [ultimately] کمی بالاتر از گذشته باشد اما به اندازه امروز ناپایدار نباشد.»

وی افزود: ما باید با انرژی به عنوان چیزی که فراوان نیست رفتار کنیم. ما در گذشته انرژی ارزان زیادی داشته ایم و احتمالاً مقداری از آن را هدر داده ایم. بنابراین ما باید مطمئن شویم که اکنون سرمایه گذاری درستی انجام می دهیم [and] همه می‌خواهند تا حد امکان از انرژی کمتری استفاده کنند.»

اوپدال گفت که مالیات بادآورده بریتانیا بر شرکت های انرژی که از 25 درصد به 35 درصد در این ماه افزایش یافته و تا مارس 2028 باقی خواهد ماند، «بر نحوه قضاوت ما در مورد هر پروژه» در بریتانیا تأثیر می گذارد.

او گفت: «ما باید در نظر بگیریم که سطح مالیات در مقایسه با سایر خطرات چقدر است. “آیا سطح مالیات دوباره تغییر خواهد کرد و چگونه بر پروژه های ما تاثیر می گذارد. و آیا پروژه به اندازه کافی قوی است که بتواند یک تغییر مالیاتی دیگر و غیره را تحمل کند. هنگام تصمیم گیری باید آن را در معادله قرار دهیم.»

در ماه ژوئن، سانتریکا، مالک بریتانیایی گاز، قرارداد عرضه عمده ای را با Equinor امضا کرد تا منابع انرژی خود را تقویت کند. این قرارداد سه ساله کل قرارداد عرضه Centrica با Equinor را به بیش از 10 میلیارد متر مکعب در سال رساند که حدود 12 درصد از کل تقاضای گاز بریتانیا را تشکیل می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال بریت کوین ممکن است تا پایان دهه استفاده شود | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، طبق برنامه هایی که توسط بانک …