بازگشت پسر ولگرد: آیا ادی جونز می تواند فاکتور X گمشده والابیز را آزاد کند؟ | ادی جونز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منf بازیکنان Wallabies می توانند راهی بیابند که مانند روسای راگبی استرالیا بی رحم باشند و مانند مربی جدیدشان حیله گر باشند، روزهای هیجان انگیزی در پیش است. اعلامیه RA مبنی بر بازگشت ادی جونز به عنوان مربی تیم مردان، ناظر برنامه زنان و رئیس مدیران در پنج سال منتهی به جام جهانی 2027 استرالیا، بسیار مهم است.

با نشان دادن در به دیو رنی و پرتاب کلیدهای پادشاهی به جونز، RA دوباره به یک مربی استرالیایی روی آورد و از دیدگاه او برای بازگشت به “راه والابی” حمایت کرد: راگبی دویدن با سرعت بالا سخت اما منصفانه بازی کرد. آنها همچنین یک شات هشدار جسورانه به جهان قبل از جام جهانی در ماه سپتامبر ارسال کرده اند.

جونز در چهار جام جهانی که شرکت کرده، رکورد قابل توجه برد-باخت 82 درصدی دارد. در اولین سال سلطنت اولیه خود به عنوان مربی Wallabies در سال 2001، این تنها یک گل میدانی جانی ویلکینسون بود که بین جونز و جایزه نهایی بازی قرار گرفت. در سال 2007، به عنوان مشاور فنی کلیدی آفریقای جنوبی، برنده آن شد. و در سال 2019 انگلیس را به فینال برد.

اگرچه RA روز دوشنبه از او به عنوان “بهترین مربی جهان” ستایش کرد، اما نکته مهم در مورد موفقیت در جام جهانی این است که جونز هرگز تیمی را به عنوان سرمربی مستقیماً به جام هدایت نکرده است. انجام این کار در سال 2023 چقدر شیرین خواهد بود، حدود 18 سال پس از اولین کار به عنوان مربی Wallabies و کمتر از 12 ماه پس از اخراج بدون تشریفات از انگلیس.

وقتی RFU ماشه را روی جونز کشید، او را به هامیش مک‌لنان هدیه دادند. رئیس جاه‌طلب RA قبلاً از جونز برای بازگشت به عنوان مدیر راگبی صحبت کرده بود، اگر هفت سال او در انگلیس به پایان برسد. و هنگامی که Rennie’s Wallabies در سال 2022 تنها پنج مورد از 14 تست را برد – پیروزی در برابر نیوزیلند، فرانسه و ایرلند، و باختهای تحقیرآمیز مقابل آرژانتین و ایتالیا – تعقیب جونز به سرعت بالا رفت.

هنگامی که جونز هفته گذشته به آبان نیوز گفت، “رفیق، من دستیار مربی نیستم”، رنی بوی خون او را در آب حس کرد، اما به داخل آب رفت. او به خبرنگاران گفت: “ما هیچ بحثی در مورد آن نداشتیم.” “هیچ برنامه ای برای ایجاد تغییرات وجود ندارد… فرض من این است که ادامه دهیم.” با این حال، این ماه رنی مجبور شد انکار کند که به عنوان مربی کوبه در ژاپن به او نزدیک شده است.

ادی جونز در سال 2003
جونز در سال 2003، در اولین حضور خود در نقش والابی سوپرمو. عکس: دیوید دیویس / PA

زمانی که جونز و مک‌لنان قراردادی پنج ساله منعقد کردند، رنی دسامبر را به بررسی بازیکنان و برنامه‌ریزی جام جهانی گذراند. هفته گذشته او یک تیم 44 نفره را برای آخرین بار وارد اردو کرد. صبح روز دوشنبه، بازیکنان در Zoom دوباره گرد هم آمدند، جایی که مدیر عامل RA، اندی مارینوس، به آنها گفت که رنی در حال محو شدن است و جونز به دایره طلایی بازگشته است.

اگرچه بازیکنان استرالیا عاشق رنی و تلاش ملایم او برای کشف آنها بودند مانا (قدرت نیروهای عنصری طبیعت که در درون آنها تجسم یافته است)، انتصاب جونز آنها را هیجان زده خواهد کرد. او به خود ترکیبی آنها دست خواهد زد و فاکتور X از دست رفته تیم را آزاد می کند: اعتماد به نفس برای بازی بی باک و الهام بخش راگبی و محاسبه برای پایان دادن به بازی های فشرده.

در زمان جونز، یک مدیر کار مشهور، سخت‌کوش‌ترین و سنگین‌ترین ضربه‌زنان موفق خواهند شد. یورش‌های کد متقابل به رده‌های نوجوانان و ارشد NRL دوباره آغاز می‌شود (جونز جورج اسمیت را در محاکمه Sea Eagles در سال 2001 پیدا کرد و او را به والابی 100 تستی تبدیل کرد) و چوب‌های مرده کنار گذاشته می‌شوند (جونز از طریق 112 بازیکن و 80 کادر مربیگری در انگلستان).

این خبر بدی برای بازیکنانی که بیش از حد دستمزد دریافت می‌کنند مانند تانیلیا توپو و دینامو خفته سولیاسی وونیوالو است، اما خبر خوبی برای جوانان والابی 2019 است که هسته اصلی رقابت‌های جام جهانی 2027 را تشکیل می‌دهند – آنگوس بل، نوآ لولسیو و مارک نواکانیتاواس (همه 22 نفر)، فریزر مک‌ریت. ، نیک فراست و بن دونالدسون (23). جونز در 29 ژانویه شروع به تفکیک الماس از زغال سنگ می کند.

فراتر از بازیکنان، RA به جونز امکان ارتقای برنامه‌ها و مسیرهای استرالیا را داده است. والاروس‌ها که برخلاف رقبای انگلیسی و نیوزلندی‌شان هنوز آماتور هستند، در دوران سلطنت جونز حرفه‌ای می‌شوند و بر اساس کار تیم هفت‌گانه‌های برنده طلای خود، ماتیلداها و الماس‌ها را به‌عنوان اولین زنان ورزش استرالیا در زمان جام جهانی خود به چالش می‌کشند. در سال 2027

اما در جونز به عنوان رئیس نیز خطر وجود دارد. او 62 سال دارد و به پایانش از ابتدا نزدیکتر است. اگرچه او دارای 73 درصد رکورد حرفه ای (بزرگترین مربیان انگلیس) بود، اما در سال 2022 رکورد 5-6 برد-باخت داشت (نرنی 38 درصد برد رنی بدترین والابیس در 30 سال گذشته بود). بسته به منبع، جونز همچنین یک بدجنس، یک مرد بزرگ و یک دیوانه است.

اما او اکنون دیوانه استرالیاست. و پس از 24 سال بدون جام جهانی و فصول زیادی از عملکرد ضعیف، طرفداران Wallabies همانطور که یک دیوانه استرالیایی دیگر یک بار گفت، “دیوانه جهنم هستند و دیگر آن را تحمل نمی کنند”. هشت ماه مانده به بزرگترین جایزه راگبی و با شانس طولانی برای بردن آن، RA تاس انداخته است. چیزها جالب شد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …