چین برای افزایش کووید آماده می شود با شروع عجله سفر در سال جدید قمری | چین

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مسافران مملو از چمدان روز دوشنبه به ایستگاه‌های راه‌آهن و فرودگاه‌های کلان‌شهرهای چین هجوم آوردند و برای تعطیلات راهی خانه شدند که کارشناسان بهداشت نگران آن هستند که شیوع کووید-19 را تشدید کند که جان هزاران نفر را گرفته است.

پس از سه سال کنترل سختگیرانه و خفقان‌آور ضد ویروس، چین در اوایل دسامبر به طور ناگهانی سیاست‌های مقابله با کووید صفر خود را کنار گذاشت و به این ویروس اجازه داد آزادانه در میان جمعیت 1.4 میلیاردی خود عبور کند.

مقامات روز شنبه گفتند نزدیک به 60000 نفر مبتلا به کووید بین 8 دسامبر تا 12 ژانویه در بیمارستان ها جان خود را از دست داده اند که نسبت به ارقام قبلی که توسط سازمان بهداشت جهانی به دلیل عدم انعکاس مقیاس و شدت شیوع مورد انتقاد قرار گرفته بود، افزایش بسیار زیادی داشت.

یک کارشناس بهداشت گفت که حتی این اعداد به احتمال زیاد بسیاری از افرادی را که در خانه جان خود را از دست می دهند، به ویژه در مناطق روستایی با سیستم های پزشکی ضعیف تر حذف می کند. چندین کارشناس پیش بینی می کنند امسال بیش از یک میلیون نفر در چین بر اثر این بیماری جان خود را از دست خواهند داد.

پیش از تعطیلات سال نو قمری، که به عنوان جشنواره بهار نیز شناخته می‌شود، که به طور رسمی از 21 ژانویه آغاز می‌شود، رسانه‌های دولتی مملو از داستان‌هایی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های روستایی شده‌اند که مواد دارویی و تجهیزات خود را تقویت می‌کنند.

یک پزشک در استان شانشی در مقاله‌ای در اخبار منطقه‌ای گفت: اوج ابتلا به کووید در روستای ما گذشته است، اما جشنواره بهاری نزدیک است و هنوز روستاییان به‌ویژه افراد مسن در معرض خطر ابتلا به عفونت ثانویه هستند. خروجی اخبار ستاره سرخ.

اگر داروهای ضد ویروسی و داروهای دیگر فراوان‌تر بودند، مطمئن‌تر بودم.»

کمیسیون ملی بهداشت چین، علاوه بر داروهای تب و تجهیزات اکسیژن، اعلام کرده است که تمام کلینیک‌های روستا را به پالس اکسی‌متر، دستگاه‌های نوک انگشتی که معمولاً در طول همه‌گیری استفاده می‌شود، مجهز می‌کند تا به سرعت سطح اکسیژن را بررسی کند.

به گفته شاهدان، ایستگاه اصلی راه‌آهن پکن در روزهای اخیر مملو از مسافرانی است که پایتخت را ترک می‌کنند.

خبرگزاری رسمی چین، شین هوا گزارش داد، در پرجمعیت ترین شهر چین، شانگهای، قطارهای شبانه موقت برای پاسخگویی به تقاضای مسافرانی که به سمت استان آنهویی شرقی می روند، اضافه شده است.

در همین حال، ورود روزانه به مرکز قمار ماکائو در روز شنبه از 55000 فراتر رفت که بالاترین ورودی روزانه از زمان شروع همه‌گیری است.

در هنگ کنگ، دولت گفته است که تعداد افرادی را که می توانند از نقاط کنترل مرزی تعیین شده به سرزمین اصلی عبور کنند از 50،000 بین 18 تا 21 ژانویه به 65000 نفر در روز افزایش می دهد.

وزارت حمل و نقل چین گفته است که انتظار دارد بیش از 2 میلیارد سفر در هفته های نزدیک به تعطیلات انجام شود.

احیای سفر در چین، انتظارات برای بازگشت به دومین اقتصاد بزرگ جهان را که کمترین نرخ رشد خود را در نزدیک به نیم قرن اخیر تجربه می کند، افزایش داده است.

این امیدها به رشد بازارهای سهام آسیایی در روز دوشنبه کمک کرد و به رشد 4.2 درصدی در هفته گذشته افزود.

شاخص بلو چیپ چین روز دوشنبه 0.6 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت جهانی نفت نیز به دلیل انتظارات برای بهبود تقاضا از سوی چین، بزرگترین واردکننده جهان، حمایت شده است.

به گفته تحلیلگران، داده‌های چین در مورد رشد اقتصادی، خرده‌فروشی و تولید صنعتی که قرار است در هفته جاری منتشر شود، مطمئناً ناامیدکننده است، اما به گفته تحلیلگران، بازارها احتمالاً از آن گذشته‌اند که چگونه بازگشایی چین می‌تواند رشد جهانی را تقویت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارز دیجیتال بریت کوین ممکن است تا پایان دهه استفاده شود | بانک انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، طبق برنامه هایی که توسط بانک …