بریتانیا دوباره با اتحادیه اروپا برای شکستن بن بست برگزیت ایرلند شمالی مذاکره خواهد کرد | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر امور خارجه بریتانیا، جیمز کلورلی، و معاون کمیسیون اروپا، ماروش شفچوویچ، قرار است برای دومین بار در یک هفته به عنوان بخشی از تلاش مجدد برای پایان دادن به مناقشه بر سر ترتیبات تجاری برگزیت در ایرلند شمالی با یکدیگر دیدار کنند.

آن‌ها بعدازظهر دوشنبه یک جلسه «سهام‌گیری» خواهند داشت و در حالی که خوش‌بینی وجود دارد که می‌توان یک معامله را انجام داد، خودی‌ها هشدار داده‌اند که این یک جلسه کم‌کلید است و منجر به پیشرفت اساسی نخواهد شد.

یکی از مسائلی که ممکن است حل شود، توافق بر سر واردات فولاد و پایان دادن به تعرفه‌های گمرکی است که در ایرلند شمالی اعمال می‌شود، اما در بقیه بریتانیا نه. همچنین گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دو طرف می توانند یک توافق چارچوبی را اعلام کنند که متعهد به تشدید گفتگوها در مورد مسائل تجاری است.

مذاکراتی که از سپتامبر در جریان است، با هدف حل و فصل سه موضوع کلیدی است: بررسی کالاهایی که از بریتانیای کبیر وارد ایرلند شمالی می شوند، نقش دادگاه عدالت اروپا و اعمال قوانین اتحادیه اروپا در ایرلند شمالی.

منابع آگاه گفتند با وجود توافق دوشنبه گذشته برای دسترسی اتحادیه اروپا به اطلاعات بلادرنگ از طریق پایگاه داده HMRC در مورد کالاهایی که از بریتانیای کبیر به ایرلند شمالی سفر می کنند، هنوز “راه درازی در پیش است” حتی در مورد مسائل تجاری.

این منبع با اشاره به تصمیم بریتانیا مبنی بر عدم اعمال قوانین پروتکل مبنی بر الزام آداب و رسوم و سایر اسناد مربوط به مواد غذایی که از بریتانیای کبیر وارد ایرلند شمالی می شود، گفت: “ما ممکن است پایگاه داده داشته باشیم، اما با مهلت زمانی، داده های مورد نیاز را نداریم.”

همچنین تفاوت‌های اساسی در نحوه حل مسائل مربوط به کالاهایی که از بریتانیای کبیر می‌آیند اما در ایرلند شمالی، عمدتاً محصولات سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های گوشه‌ای مصرف می‌شوند، وجود دارد.

بریتانیا یک «کانال سبز» را بدون چک یا کاغذبازی در کامیون‌های حامل کالا برای سوپرمارکت‌ها پیشنهاد کرده است، با این استدلال که یک طرح بازرگانان قابل اعتماد قوی همراه با نظارت بر بازار و جریمه‌های سنگین برای قاچاقچیان کافی است.

با این حال، اتحادیه اروپا می‌گوید که به پایگاه داده نیاز دارد تا قبل از اینکه طرح‌های بازرگان مورد اعتماد عمل کنند و این به معنای تشریفات اداری گمرکی برای همه کالاها است، این موضوع را پشتیبانی کند.

نشست روز دوشنبه ارزیابی خواهد کرد که آیا شکاف در مسائل تجاری به اندازه کافی برای پیشرفت به سمت مسائل سیاسی که مستلزم سازش سیاسی با مشارکت ریشی سوناک و رهبران اتحادیه اروپا است، بسته شده است یا خیر.

در آخر هفته، هر دو گروه تحقیقاتی اروپا و DUP اعلام کردند که با توافقی که خطوط قرمز آنها در مورد ECJ و اجرای قوانین اتحادیه اروپا را رعایت نمی کند، مخالفت خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …