قربانیان و خانواده ها خواستار پیگرد قانونی هستند زیرا تحقیقات خون آلوده به پایان نزدیک می شود | رسوایی خون آلوده

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قربانیان و اعضای خانواده های آسیب دیده از رسوایی خون های آلوده خواستار رسیدگی به اتهامات جنایی با نزدیک شدن به پایان تحقیقات عمومی در مورد این فاجعه هستند.

در حالی که تحقیقات، که از روز سه شنبه برای استماع پایان نامه ها آغاز می شود، نمی تواند مسئولیت مدنی یا کیفری را تعیین کند، افرادی که تحت تأثیر این رسوایی قرار گرفته اند مایلند انبوهی از اسناد و مدارک جمع آوری شده در طی بیش از چهار سال به دادستان ها تحویل داده شوند تا ببینند آیا اتهاماتی را می توان مطرح کرد

تخمین زده می شود که حدود 3000 نفر جان خود را از دست داده و هزاران نفر دیگر در فاجعه ای که به عنوان بزرگترین فاجعه درمانی در تاریخ NHS توصیف شده، آلوده شده اند. تحقیقات شواهدی را شنیده است که نشان می‌دهد کارمندان دولت، دولت و پزشکان ارشد مدت‌ها قبل از اقدام برای رسیدگی به این مشکل از این مشکل اطلاع داشتند و این رسوایی قابل اجتناب بود. اما هیچ کس تاکنون با پیگرد قانونی مواجه نشده است.

آیلین بورکرت، پدرش، ادوارد، در سال 1992 در سن 54 سالگی پس از ابتلا به HIV و هپاتیت C از طریق فرآورده‌های خونی فاکتور VIII که برای درمان هموفیلی او استفاده می‌شد، – مانند هزاران نفر دیگر، درگذشت، گفت که تحقیقات نشان داده است که یک “سرپوش گسترده” وجود دارد. .

ادوارد بورکرت، که در سال 1992 پس از آلوده شدن به HIV و هپاتیت C در اثر خون آلوده، به همراه دخترش آیلین درگذشت.
ادوارد بورکرت، که در سال 1992 پس از آلوده شدن به HIV و هپاتیت C در اثر خون آلوده، به همراه دخترش آیلین درگذشت.

او گفت: «از نظر من این قتل یک شرکت است. شما نمی توانید به مردم چیزی بدهید که می دانید خطرناک است، و آنها فقط به انجام آن ادامه دادند. تا آنجا که به خانواده من مربوط می شود، آنها پدر ما را کشتند و هزاران نفر دیگر را کشتند و از زمان مرگ او هیچ شناختی وجود ندارد، هیچ چیز وجود ندارد.

«اگر پیگرد قانونی نداشته باشد، احساس می‌کنم که عدالت اجرا نمی‌شود، زیرا هیچ‌کس پاسخگو نبوده است. همه آنها هنوز هم می توانند در شب بخوابند – ما 30 سال است که نمی توانیم به درستی در شب بخوابیم.

فرآورده‌های خونی فاکتور هشت که در دهه‌های 1970 و 80 از ایالات متحده وارد شده بود، برای سال‌ها بدون درمان و غربال‌گری در بریتانیا استفاده می‌شد. افراد دیگر در نتیجه قرار گرفتن در معرض خون آلوده از طریق تزریق خون یا پس از زایمان آلوده شدند.

در پایان نامه های کتبی، وکلای کالینز، که نماینده 1037 شرکت کننده اصلی منفرد آلوده و آسیب دیده از جمله برکرت، و همچنین سه سازمان مبارزات انتخاباتی است، از تحقیقات می خواهد که تمام شواهد مربوطه را به مقامات تعقیب مربوطه در چهار کشور ارسال کند تا آنها بتوانند بررسی کنند که آیا باید پیگرد کیفری صورت گیرد

به طور مشابه، ارسال‌های پایانی کتبی توسط Leigh Day، به نمایندگی از 297 شرکت‌کننده اصلی و هپاتیت C Trust، بیان می‌کند که «سیستم‌های کنترلی ما [core participants] با اندی برنهام موافقم که ماهیت ناکامی ها مستلزم بررسی دقیق مقامات دادستانی است. برنهام، وزیر بهداشت سابق و اکنون شهردار منچستر بزرگ، در ژوئیه سال گذشته شواهدی را به تحقیقات ارائه کرد که نشان می‌دهد ممکن است پرونده‌ای برای اتهام قتل عمد شرکتی وجود داشته باشد.

میلنر، یکی دیگر از شرکت‌های حقوقی که برای شرکت‌کنندگان اصلی فعالیت می‌کند، ادامه درمان با استفاده از فرآورده‌های خونی وارداتی را حتی پس از گزارشی در سال 1982 توسط مرکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده که نگرانی‌ها را به‌عنوان «از لحاظ اخلاقی، اخلاقی و جنایی اشتباه» مطرح کرد، توصیف می‌کند.

دس کالینز، شریک ارشد در Collins Solicitors، گفت: «هر گونه تعقیب قتل عمد شرکتی به این موضوع بستگی دارد که آیا وزارت بهداشت به گونه‌ای مدیریت یا سازماندهی شده است که فرآورده‌های خونی که اداره می‌کند منجر به مرگ شود. برای تمام اهداف عملی باید یک نقض فاحش وظیفه مراقبت وجود داشته باشد.

مدت‌هاست که نظر بسیاری از مشتریان ما این بوده است که این آزمایش انجام شده است و آنها البته کاملاً از تعقیب کیفری در فرانسه در شرایط مشابه آگاه هستند.

ارسال‌های کتبی از وکلای کالینز همچنین شامل توصیه‌هایی برای صراحت برای خدمات مدنی و یادبودهای ملی برای قربانیان در هر یک از کشورهای بومی، و همچنین توصیه‌هایی خاص برای تعداد زیادی از کودکان آلوده در کالج ترلوار در همپشایر است.

دولت گفت تا زمانی که تحقیقات به نتیجه نرسد و توصیه های خود را ارائه نکند در مورد چنین موضوعاتی اظهار نظر نخواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …