خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده هری دان گفته اند که پس از اطلاع از اینکه دولت ایالات متحده به قاتل پسرشان، آن ساکولاس، توصیه کرده است که شخصاً در جلسه دادگاه او شرکت نکند، “وحشتناک” شده اند.

در ماه اکتبر، ساکولاس به دلیل مرگ نوجوان 19 ساله بریتانیایی به دلیل رانندگی بی احتیاطی به جرم خود اعتراف کرد و قرار است روز پنجشنبه حکم صادر شود.

قاضی حکم، خانم جاستیس چیما گراب، قبلاً از این زن 45 ساله خواسته بود تا برای مواجهه با عدالت به بریتانیا بازگردد، اما سخنگوی دادگاه روز سه‌شنبه تأیید کرد که درخواست تجدیدنظر برای حضور او از طریق پیوند ویدیویی پذیرفته شده است.

سخنگوی دادگستری گفت: درخواست مشترک دادستان و دفاع برای شرکت و محکومیت خانم ساکولاس از طریق لینک زنده تمدید شده است.

«دفاع مطالبی را در حمایت از درخواست ارائه کرده است، از جمله شواهدی مبنی بر اینکه کارفرمای دولتی خانم ساکولاس به او توصیه کرده است که شخصاً شرکت نکند. قاضی درخواست را پذیرفته است.»

راد سیگر، مشاور و سخنگوی خانواده هری دان، گفت: «از اینکه متوجه شدیم دولت ایالات متحده در حال حاضر فعالانه در سیستم عدالت کیفری ما مداخله می کند، وحشت زده شدیم.

رفتار ظالمانه مداوم آنها با والدین هری چیزی جز غیرانسانی نیست و همچنان تلفات سنگینی بر سلامت روان آنها وارد می کند.

او افزود که اگر دلیل واقعی برای عدم حضور ساکولاس در دادگاه وجود داشته باشد، خانواده “با خوشحالی آن را می پذیرند”.

او گفت: «اما در ظاهر، به نظر می رسد که این چیزی جز یک اقدام بزدلانه از سوی یک ظالم نیست.

سیگر گفت که درخواست کرده است تا با وزیر خارجه بریتانیا، جیمز کلورلی، دیداری فوری داشته باشد تا بفهمد دولت بریتانیا در پاسخ به چه اقدامی قصد انجام آن را دارد.

ساکولاس در سمت اشتباه جاده رانندگی می کرد که در 27 آگوست 2019 با ولوو خود تصادف کرد و دان را که سوار موتورسیکلت بود در خارج از پایگاه نظامی ایالات متحده RAF Croughton در نورث همپتون شایر کشت.

او پس از مرگ دان بریتانیا را ترک کرد و از طرف او توسط دولت ایالات متحده مصونیت دیپلماتیک مورد تایید قرار گرفت، که باعث شد یک کمپین سه ساله توسط خانواده این نوجوان برای ارجاع پرونده به دادگاه انجام شود.

پس از اعتراف ساکولاس به گناهکار، چیما گراب گفت: «حضور شخصی و تسلیم داوطلبانه به دادگاه خانم ساکولاس، شواهد بسیار مهمی از پشیمانی واقعی ارائه می‌کند».

وی افزود: این جرم حداکثر پنج سال حبس دارد.

او گفت: «هر حکمی که من صادر می‌کنم بعید است که تا زمانی که متهم در خارج از بریتانیا بماند قابل اجرا باشد». «هیچ دستوری وجود ندارد که بتوانم او را مجبور به حضور در دادگاه کیفری مرکزی برای صدور حکم کنم. در عین حال هیچ مانعی برای جلوگیری از سفر او به بریتانیا برای محکومیت وجود ندارد.»

ساکولاس در هر دو جلسه دادگاه قبلی از طریق لینک ویدیویی از دفتر وکیلش در واشنگتن دی سی شرکت کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …