لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از انتقاد شدید فعالان و قانونگذاران، دولت بریتانیا قانون جدید گسترده در مورد ایمنی اینترنت را کاهش داده است.

لایحه ایمنی آنلاین غول‌های فناوری را مجبور به حذف محتوای آنلاینی می‌کند که «قانونی اما مضر» است.

این قانون به رگولاتورها اختیارات گسترده ای برای تحریم شرکت های دیجیتال و رسانه های اجتماعی مانند گوگل، فیس بوک، توییتر و تیک تاک می داد.

مانند برنامه ریزی اتحادیه اروپا قانون خدمات دیجیتال (DSA)، بریتانیا با هدف سرکوب نژادپرستی آنلاین، سوء استفاده جنسی، قلدری، کلاهبرداری و سایر مطالب مضر بود.

اما منتقدان ابراز نگرانی کرده بودند که لایحه ایمنی آنلاین می تواند منجر به سانسور و تضعیف آزادی بیان شود.

میشل دونلان، وزیر دیجیتال بریتانیا تأیید کرد که دولت اکنون این عبارت «قانونی اما مضر» را پس از اذعان به اینکه می‌تواند محتوای آنلاین را «بیش از حد جرم انگاری» کند، کنار گذاشته است.

شرکت های فناوری یا دولت های آینده می توانند [have used] دونلان گفت: قوانین به عنوان مجوزی برای سانسور دیدگاه های مشروع است.

لایحه کاهش یافته ایمنی آنلاین چگونه است؟

به جای حذف تمام محتوای «قانونی اما مضر»، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی باید شرایط خدمات واضحی را تعیین کنند و به آنها پایبند باشند.

تا زمانی که محتوا غیرقانونی نباشد، شرکت ها آزاد خواهند بود تا به بزرگسالان اجازه ارسال و مشاهده مطالب توهین آمیز یا مضر را بدهند.

اما اگر پلتفرم‌ها به تعهد خود مبنی بر ممنوعیت محتوای نژادپرستانه، همجنس‌گرا هراسی یا سایر محتوای توهین‌آمیز عمل نکنند، می‌توانند تا 10 درصد از گردش مالی سالانه خود یا 18 میلیون پوند (20.8 میلیون یورو) جریمه شوند. مدیران ارشد شرکت نیز ممکن است با اقدامات جنایی روبرو شوند.

لایحه ایمنی آنلاین همچنین از شرکت‌ها می‌خواهد تا به مردم کمک کنند تا از دیدن محتوای قانونی اما ممکن است مضر مانند تمجید از اختلالات خوردن، زن‌ستیزی و برخی دیگر از انواع سوءاستفاده اجتناب کنند. طبق قانون این کار باید از طریق اخطار، تعدیل محتوا یا وسایل دیگر انجام شود.

شرکت‌های بزرگ فناوری همچنین باید نشان دهند که چگونه محدودیت‌های سنی کاربر را که برای جلوگیری از دیدن مطالب مضر توسط کودکان طراحی شده است، اعمال می‌کنند.

لایحه ایمنی آنلاین همچنان برخی از فعالیت های آنلاین، از جمله “فلش سایبری” (ارسال تصاویر واضح ناخواسته) و “ترولینگ صرع” (ارسال تصاویر چشمک زن که می تواند باعث تشنج شود) جرم محسوب می شود.

این قانون همچنین به دنبال کمپینی توسط خانواده مولی راسل 14 ساله که در سال 2017 پس از تماشای محتوای خودکشی آنلاین به زندگی خود پایان داد، کمک به خودآزاری یا تشویق به خودآزاری را جرم می داند.

دولت بریتانیا امیدوار است علیرغم مخالفت های گسترده، این تغییرات برای رساندن این لایحه به پارلمان کافی باشد.

دونلان در نامه ای گفت: «من یک لایحه ایمنی آنلاین تقویت شده را به پارلمان بازمی گردانم که به والدین امکان می دهد خطراتی را که سایت ها برای جوانان ایجاد می کنند ببینند و در مورد آنها عمل کنند. بیانیه.

رسانه های اجتماعی بی ضابطه برای مدت طولانی به فرزندان ما آسیب رسانده است و باید پایان یابد.

لایحه ایمنی آنلاین با تاخیر مواجه شده است و حدود 18 ماه است که در انتظار تصویب است. قرار است هفته آینده به پارلمان بازگردد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: حمله روسیه به شهر خرسون اوکراین، سه نفر را کشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 29/01/2023 – 21:12 …