نیروگاه هسته ای Sizewell C با سهام عمومی 700 میلیون پوندی تایید شد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت تأیید کرده است که نیروگاه هسته‌ای Sizewell C در سافولک ادامه خواهد داشت و از این طرح با سهام 700 میلیون پوندی حمایت می‌کند.

وزیران گفتند که این اقدام که برای اولین بار در بیانیه پاییز جرمی هانت اعلام شد، 10000 شغل بسیار ماهر ایجاد می کند، انرژی کم کربن قابل اعتمادی را برای معادل 6 میلیون خانه برای بیش از 50 سال فراهم می کند و به امنیت انرژی بریتانیا کمک می کند.

دولت همچنین گفت که بدنه ای به نام Great British Nuclear ایجاد خواهد کرد که خط لوله ای از پروژه های هسته ای را فراتر از Sizewell C توسعه خواهد داد.

این نیروگاه در سافولک که توسط شرکت انرژی فرانسوی EDF ساخته شده است، دومین نیروگاه از نسل جدید راکتورهای انرژی هسته‌ای بریتانیا خواهد بود، پس از طرح تاخیری Hinkley Point C در سامرست، که در حال ساخت است اما از آن زمان با تاخیر و هزینه‌های صعود مواجه شده است. ابتدا مجوز داده شد.

مدیر اجرایی EDF، سیمون روسی، گفت که تکرار طرح Hinkley Point C در Sizewell باعث اطمینان بیشتر در مورد زمان‌بندی و هزینه‌ها می‌شود، و افزود: «این کار باعث تقویت بزرگ دیگری برای مشاغل و مهارت‌ها در صنعت هسته‌ای خواهد شد و فرصت‌های جدید عظیمی را برای جوامع در سافولک.»

با این حال، مخالفان این طرح از تصمیم تصویب به دلیل هزینه و دلایل زیست محیطی انتقاد کردند. داگ پار، مدیر سیاست صلح سبز بریتانیا، گفت: «پرتاب هسته‌ای بزرگ بریتانیا به وضوح طعنه آمیز است زیرا هسته‌ای جدید نه عالی است و نه بریتانیایی. پروژه ها با تأخیرهای عظیم و هزینه های بالونی مواجه شده اند، در حالی که دولت به دنبال این است که Sizewell C – یک راکتور طراحی و ساخته فرانسوی – توسط صندوق های سرمایه گذاری خارجی تامین شود.

سخت است که بفهمیم چه چیزی باعث اشتیاق دولت برای هسته ای جدید می شود. این ارزان، تمیز یا ضروری نیست، زیرا گزینه های بهتر، سریعتر و کم هزینه تر برای تحویل برق وجود دارد. ناگفته نماند که فناوری به طور پیوسته برای پوشش دوره هایی که باد نمی وزد و خورشید نمی تابد در دسترس قرار می گیرد. علاوه بر همه اینها، هیچ ارزیابی ارزش برای پولی برای Sizewell C در دسترس نیست، بنابراین مالیات دهندگان بریتانیا اساساً آن را به صورت غیرقابل مشاهده می خرند.

سخنگوی کمپین Stop Sizewell C گفت: «Sizewell C نه می‌تواند صورت‌حساب‌های انرژی را کاهش دهد و نه به بریتانیا استقلال انرژی بدهد. با وجود 700 میلیون پوند ناچیز دولت، هنوز مقدار زیادی پول برای یافتن وجود دارد، و هیچ کس حاضر نیست هزینه نهایی آن را روشن کند.»

اعلام Sizewell پس از آن منتشر شد که وزیران برنامه‌هایی را برای کاهش تقاضای انرژی به میزان 15 درصد تا سال 2030، با یک طرح جدید 1 میلیارد پوندی برای بهره‌وری انرژی + Eco، و یک کمپین آگاهی عمومی – که قبلاً تحت مدیریت لیز تراس به‌عنوان “ایالتی بیش از حد پرستار بچه” مسدود شده بود، تنظیم کردند. برای کمک به صرفه جویی در انرژی در این زمستان.

همچنین در حالی رخ می دهد که ریشی سوناک با فشارهایی از جمله از سوی برخی نمایندگان محافظه کار محافظه کار مواجه است تا برنامه های خود را برای حفظ ممنوعیت مزارع بادی خشکی در انگلستان – یکی از ارزان ترین اشکال انرژی – متوقف کند.

گرانت شاپس، وزیر بازرگانی و انرژی، گفت: «ما به برق پاک و مقرون به صرفه بیشتری نیاز داریم که در داخل مرزهایمان تولید شود… توافق تاریخی امروز که دولت را از توسعه Sizewell C حمایت می‌کند، برای این امر بسیار مهم است و ما را به سمت استقلال انرژی بیشتر سوق می‌دهد.»

تام گریترکس، مدیر اجرایی انجمن صنایع هسته‌ای، از این اعلامیه به عنوان «لحظه تعیین‌کننده برای امنیت انرژی بریتانیا» استقبال کرد. او گفت: «Sizewell C یکی از مهم‌ترین پروژه‌های انرژی سبز بریتانیا خواهد بود که تاکنون سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد، انرژی پاک و مقرون به صرفه را برای مدت طولانی فراهم می‌کند و هزاران شغل با مهارت بالا ایجاد می‌کند.

این سرمایه‌گذاری، در کنار حمایت از لایحه هسته‌ای بزرگ بریتانیا و لایحه امنیت انرژی، نشان می‌دهد که دولت در ایجاد ظرفیت‌های هسته‌ای جدید در کنار انرژی‌های تجدیدپذیر جدی است و راه را برای توسعه خط لوله پروژه‌های هسته‌ای جدید، از جمله راکتورهای کوچک مدولار، هموار می‌کند. تقویت استقلال انرژی.

صدراعظم آلمان، جرمی هانت، گفت: “سرمایه گذاری امروز در Sizewell C نشان دهنده بزرگترین گام در سفر ما به سمت استقلال انرژی است – اولین حمایت دولتی از یک پروژه هسته ای در 30 سال گذشته.

پس از تکمیل، این پروژه بزرگ میلیون‌ها خانه را با انرژی پاک، مقرون به صرفه و خانگی برای دهه‌های آینده نیرو می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

DP World Tour قوانین را پس از بحث حذف پنالتی پاتریک رید روشن می کند | گلف

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تور جهانی DP مجبور شد بیانیه‌ای …