پنج افسر پس از فلج شدن مردی در ون پلیس کانکتیکات | کنتیکت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پنج افسر پلیس کانکتیکات متهم به بی‌توجهی بی‌رحمانه یک مرد سیاه‌پوست پس از فلج شدن جزئی در پشت وانت پلیس، علی‌رغم درخواست‌های مکرر و ناامیدانه‌اش برای کمک شدند.

رندی کاکس، 36 ساله، در 19 ژوئن برای رسیدگی به اتهام تسلیحات به یک ایستگاه پلیس نیوهون هدایت می شد که راننده در یک تقاطع برای جلوگیری از برخورد شدید ترمز کرد و باعث شد کاکس با سر به پارتیشن فلزی ون پرواز کند.

“من نمی توانم حرکت کنم. من اینجوری میمیرم دقایقی پس از سقوط کاکس گفت: لطفا، لطفا، لطفا به من کمک کنید.

همانطور که کاکس درخواست کمک می‌کرد، برخی از افسران بازداشتگاه او را مسخره کردند و او را به مستی و جعل جراحاتش متهم کردند، بر اساس گفت‌وگوهای ضبط شده توسط دوربین‌های نظارتی و بدن. افسران کاکس را با پاهایش از ون بیرون کشیدند و قبل از انتقال نهایی به بیمارستان او را در سلول نگهداری کردند.

کاکس پس از رسیدن ون به بازداشتگاه گفت: «فکر می‌کنم گردنم را ترک کردم.»

گروهبان بتسی سگی، یکی از پنج افسر متهم، گفت: “تو آن را ترک نکردی، نه، بیش از حد نوشید… بنشین.”

بعدها مشخص شد که کاکس دچار شکستگی گردن شده و فلج شده است.

پنج افسر پلیس نیوهون به خطر بی‌احتیاطی درجه دوم و بی‌رحمی متهم شدند که هر دو جنایت بودند. سایر متهمان اسکار دیاز، رونالد پرسلی، جوسلین لاوندیر و لوئیس ریورا بودند.

همه از تابستان گذشته در مرخصی اداری بوده اند.

پیام هایی برای اظهار نظر برای وکلای افسران ارسال شد.

اگرچه هر افسر با اتهامات یکسانی مواجه است، به نظر می‌رسد برخی درخواست‌های کاکس را جدی‌تر از دیگران می‌دانند. دیاز، که ون حمل و نقل را می راند، پس از شکایت کاکس از جراحت خود، با او صحبت کرد و از آمبولانس خواست که با آنها در بازداشتگاه ملاقات کند. با این حال، دیاز در حالی که کاکس به صورت رو به پایین روی زمین دراز کشیده بود، به او توجه پزشکی نکرد.

این افسران روز دوشنبه خود را به پادگان پلیس ایالتی تسلیم کردند. بر اساس انتشار خبری از پلیس ایالتی، هر یک مورد رسیدگی قرار گرفت، وثیقه 25000 دلاری ارسال شد و در 8 دسامبر به دادگاه باز می گردند.

رئیس پلیس نیوهون روز دوشنبه به همراه شهردار شهر با خبرنگاران گفت که این امر برای این اداره مهم است که شفاف و پاسخگو باشد.

“شما می توانید اشتباه کنید، اما نمی توانید با مردم بد رفتار کنید. کارل جاکوبسون، رئیس پلیس نیوهیون، گفت: شما نمی توانید با مردم همان طور رفتار کنید که با آقای کاکس رفتار شده است.

این پرونده خشم مدافعان حقوق مدنی مانند NAACP را همراه با مقایسه با پرونده فردی گری در بالتیمور برانگیخته است. گری، که او نیز سیاه پوست بود، در سال 2015 پس از آسیب دیدگی ستون فقرات در حالی که دستبند و زنجیر در ون پلیس شهری بسته بود، جان باخت.

بن کرامپ، وکیل خانواده کاکس، روز دوشنبه گفت که افسران نیوهیون باید پاسخگو باشند.

کرامپ گفت: «وقتی آن فیلم را از نحوه برخورد آنها با رندی کاکس و اقدامات و بی‌عملی‌هایی که منجر به فلج شدن او از قفسه سینه به پایین شد، می‌بینید، مهم است که آن افسران پلیس باید تا حد کامل قانون بازداشت شوند.» .

کاکس در 19 ژوئن پس از اینکه پلیس گفت در یک مهمانی بلوکی اسلحه دستی او را در اختیار داشت دستگیر شد. اتهامات او بعداً منتفی شد.

خانواده کاکس یک شکایت فدرال علیه شهر نیوهیون و پنج افسر در سپتامبر تنظیم کردند. این شکایت به سهل انگاری، تجاوز از سرعت مجاز و نداشتن مهارهای مناسب در وانت پلیس اشاره دارد.

چهار نفر از افسران هفته گذشته با این استدلال که اقدامات آنها در این پرونده هیچ استاندارد قانونی “به وضوح تثبیت شده” را نقض نمی کند، درخواست هایی را مبنی بر مصونیت واجد شرایط از شکایت ارائه کردند.

مقامات نیوهیون یک سری اصلاحات پلیس را در تابستان امسال اعلام کردند که ناشی از این پرونده بود، از جمله حذف استفاده از ون پلیس برای اکثر حمل و نقل زندانیان و استفاده از وسایل نقلیه پلیس علامت گذاری شده به جای آن. آنها همچنین از افسران می‌خواهند که در صورت درخواست یا به نظر می‌رسد که زندانی به کمک پزشکی نیاز دارد، فوراً با آمبولانس تماس بگیرند تا به محل آنها پاسخ دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …