درخواست برای سرکوب ساخت و ساز در ایتالیا پس از فاجعه ایسکیا | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه رئیس دفتر حفاظت مدنی این کشور گفت که بیش از 90 درصد شهرداری های ایتالیا در معرض خطر رانش زمین و سایر بلایای طبیعی هستند، درخواست هایی برای محدود کردن و سرکوب ساخت و سازهای قانونی و غیرقانونی در ایتالیا مطرح شده است.

فابریزیو کورچیو این اظهارات را در مصاحبه ای با La Stampa پس از سفر به جزیره ایسکیا در جنوب ایتالیا بیان کرد، جایی که تا کنون تایید شده است که هشت نفر از جمله یک نوزاد 22 روزه بر اثر رانش زمین در روز شنبه کشته شده اند.

این رقم برگرفته از گزارشی است که در سال 2021 توسط ISPRA، آژانس محیط زیست دولت ایتالیا منتشر شد. بر اساس این گزارش، 7423 شهرداری (93.4 درصد از کل) در معرض خطر رانش زمین، سیل و فرسایش سواحل هستند. بر اساس این گزارش، 1.3 میلیون نفر در معرض خطر رانش زمین و 6.8 میلیون نفر در اثر سیل قرار دارند.

لوکا مرکالی، رئیس انجمن هواشناسی ایتالیا، که مشاور علمی این آژانس بود، گفت که این گزارش یکی از مهم‌ترین گزارش‌هایی است که توسط ISPRA تهیه شده است. با این حال، او گفت که هیچ اقدامی از سوی دولت برای محدود کردن خطر در کشور آسیب پذیر در برابر بلایای طبیعی انجام نشده است.

ایتالیا: فیلم پیامدهای زمین لغزش در ایسکیا را نشان می دهد – ویدئو

بحث های فزاینده ای در مورد سهم ساخت و سازهای غیرقانونی افسارگسیخته در فاجعه ایسکیا، جزیره ای در خلیج ناپل، وجود داشته است. کورسیو به La Stampa گفت که Ischia به دلیل تعداد بالای خانه‌هایی که به‌طور غیرقانونی در جزیره ساخته شده‌اند در معرض خطر بیشتری قرار دارد، در حالی که تاکید کرد که سایر بخش‌های ایتالیا با نقض برنامه‌ریزی زمین کمتر نیز آسیب‌پذیر هستند.

مرکالی گفت که گزارش مهم دیگری توسط ISPRA که در ژوئن منتشر شد، بر مصرف خاک متمرکز بود و نشان داد که سیمان اکنون 21500 کیلومتر مربع (8300 مایل مربع) از ایتالیا را پوشش می دهد. بر اساس این گزارش، ایتالیا بین سال‌های 2006 تا 2021 به‌طور متوسط ​​سالانه 77 کیلومتر مربع از خاک طبیعی و نیمه طبیعی خود را از دست داده است که عمدتاً به دلیل گسترش شهرها بوده و آسیب‌های ناشی از رویدادهای طبیعی را تشدید می‌کند.

مرکالی گفت: «لازم است قانونی علیه مصرف خاک وجود داشته باشد، قانونی که افزایش مستمر ساخت و ساز در کشور را محدود کند. اما هیچ دولتی نمی خواهد این کار را انجام دهد. این گزارش ها توسط یک نهاد دولتی انجام می شود تا در کشوهای مجلس بماند.»

مرکالی گفت که ساخت و سازهای قانونی و غیرقانونی به این موضوع کمک کرده است. «موقعیت های زیادی وجود دارد که شهرداری ها مجوزهای قانونی برای ساخت و ساز می دهند اما از نظر زمین شناسی اشتباه است. این باید متوقف شود. و در شرایط ساخت و ساز مجاز، هنگام ساخت و ساز در مناطقی که قبلاً در معرض خطر هستند، باید محدودیت ها رعایت شود.

در موارد متعددی دولت ایتالیا در مورد ساخت و سازهای غیرقانونی عفو اعطا کرده است و به افرادی که بدون مجوز لازم در زمین خود ملک ساخته اند می توانند به سادگی جریمه بپردازند.

چنین اقدامی توسط دولت جوزپه کونته در سال 2018 پیشنهاد شد. در آن زمان، وینچنزو دی لوکا، رئیس منطقه کامپانیا، که ایسکیا بخشی از آن است، گفت که این عفو ​​منجر به مرگ خواهد شد.

دی لوکا در جریان بازدید از جزیره در روز یکشنبه گفت: «ساختمان‌ها در مناطق شکننده از نظر هیدروژئولوژیکی باید تخریب شوند. مردم باید درک کنند که زندگی در مناطق خاصی امکان پذیر نیست.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 6 فوریه – عصر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 06/02/2023 – 18:45 …