کی‌روش به کلینزمن می‌گوید استعفا دهد و به اردوگاه ایران برود پس از اظهارنظر بی‌بی‌سی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارلوس کی روش پس از آن که یورگن کلینزمن اظهارات وی در مورد تیم ایران را “ننگ فوتبال” خواند، خواستار کناره گیری یورگن کلینزمن از سمت خود در گروه مطالعات فنی فیفا شد.

پس از پیروزی 2-0 روز جمعه مقابل ولز، گابی لوگان، مجری بی‌بی‌سی درباره «بازی‌بازی» ایران صحبت کرد و گفت که آن‌ها قبل از تحویل به کلینزمن در سمت راست قانون باقی مانده‌اند. او گفت: «بله، این فرهنگ آنهاست. روش آنها برای انجام این کار و به همین دلیل است که کارلوس کی روش واقعاً خوب است [with] تیم ملی ایران.»

بازیکن سابق تیم ملی آلمان افزود:[Queiroz] در آمریکای جنوبی مبارزه کرد، او نتوانست با کلمبیا جواز حضور را کسب کند و سپس با مصر در راهیابی ناکام ماند و سپس به عقب برگشت و ایران را هدایت کرد که مدت ها و طولانی با آن کار کرده بود. بنابراین این تصادفی نیست، این کار عمدی انجام می شود.

این فقط بخشی از فرهنگ آنها و نحوه بازی آنهاست، سپس داور را کار می‌کنند، شما می‌دیدید که نیمکت همیشه بالا می‌پرد، داور چهارم و خط‌نما را مدام در گوش‌های آنها و مدام در صورت شما کار می‌کنند. کیفر مور احتمالاً بعد از بازی در مورد اتفاقات کوچکی که ما ندیدیم بیشتر به شما خواهد گفت.

عصر شنبه کی روش برای پاسخ دادن به کلینزمن مجبور شد در یک سری توییت که در آن مشخص بود مدیر ایران عصبانی است. او گفت: «هرچقدر هم بتوانم به کاری که شما در داخل زمین انجام دادید احترام بگذارم، این اظهارات درباره فرهنگ ایران، تیم ملی ایران و بازیکنانم مایه ننگ فوتبال است.

«البته اگر در سطح ما نباشد، هیچکس نمی تواند به یکپارچگی ما لطمه بزند. با این حال، مایلیم شما را به عنوان مهمان دعوت کنیم، به اردوی تیم ملی ما بیایید، با بازیکنان ایران معاشرت کنید و از آنها در مورد کشور، مردم ایران، شاعران و هنر، جبر، همه هزاره ها یاد بگیرید. فرهنگ فارسی و همچنین از بازیکنانمان بشنوید که چقدر فوتبال را دوست دارند و به آن احترام می گذارند.

“مانند [an] آمریکایی/آلمانی، ما درک می کنیم که شما حامی نیستید. مشکلی نیست و علیرغم اظهارات توهین آمیز شما در بی بی سی که تلاش می کند تلاش ها، فداکاری ها و مهارت های ما را تضعیف کند، به شما قول می دهیم که در مورد فرهنگ، ریشه و پیشینه شما هیچ قضاوتی نخواهیم کرد و همیشه به خانواده ما خوش آمدید.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

کی روش سپس نقش رسمی کلینزمن در فیفا را زیر سوال برد. در عین حال، ما فقط می خواهیم با توجه کامل دنبال کنیم که تصمیم فیفا در مورد موقعیت شما به عنوان عضو گروه مطالعات فنی قطر 2022 چه خواهد بود. زیرا بدیهی است که ما از شما انتظار داریم قبل از بازدید از اردوگاه ما استعفا دهید.»

بازیکنان ایران به دلیل ناآرامی‌های سیاسی در خانه با فشار زیادی مواجه شده‌اند و در آخرین بازی گروهی خود در روز سه‌شنبه به مصاف آمریکا می‌روند، زیرا می‌دانند که یک برد برای اولین بار در تاریخ خود صعود به مرحله حذفی جام جهانی را تضمین می‌کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …